PDA

Zobacz pełną wersję : co się wtapia w łączeniach m-dzy płytami k-g na poddaszu?



aleksandar
14-10-2008, 18:16
Proszę o pomoc.
Jestem nowy , podczytywałem Państwa ale nigdy się nie rejestrowałem. Dzisiaj to zmieniłem bo przypiliła mnie pewna sprawa. Chodzi mianowicie o sufit na poddaszu użytkowym. Fachowcy zchrzanili pracę i teraz sam chcę dokończyć sprawę i pytanie:
Co wtopić w łączeniach m-dzy k-g. Myślałem o siatce????

popolg
14-10-2008, 18:43
witamy witamy :wink:

siatka to zły pomysł więcej szkody niż pożytku lepiej flizelinę a najlepiej papier i do tego jakis gips do spoinowania polecam rigipsa super lub vario

bladyy78
14-10-2008, 18:45
Lepiej przykleić Flizelinę niż siatkę. Dostaniesz ja w każdym markecie budowlanym.

Rom-Kon
14-10-2008, 19:29
...źle wtopiona flizelina lub papier potrafi przy malowaniu pofałdować się...

...dobrze położona siatka też spełnia swoje zadanie... trzeba tylko uważać na krawędziach typu VARIO (inne oznaczenie HRAK czyli zaokrąglone brzegi) na takie krawędzie to pierwszą warstwę siatki przyklejam do płyty a drugą wtapiam w świeżą szpachlówkę VARIO lub UniFlot. No i podstawa - przy krawędziach ciętych trzeba dobrze sfazować krawędzie i obowiązkowo zagruntować dobrym gruntem np. Knauf! ...no i oczywiście takie krawędzie muszą być podparte na profilu a nie "wisieć" pomiędzy nimi!

http://images27.fotosik.pl/283/6c0b850f223254ba.jpg (www.fotosik.pl)

http://images31.fotosik.pl/381/c500707ad4d253a1.jpg (www.fotosik.pl)

Rezi
14-10-2008, 19:41
witamy witamy :wink:

siatka to zły pomysł więcej szkody niż pożytku lepiej flizelinę a najlepiej papier i do tego jakis gips do spoinowania polecam rigipsa super lub vario

dokładnie
taśmę papierowa wcześniej namoczyć w wodzie żeby z gipsu wody nie piła

aleksandar
14-10-2008, 20:38
Bardzo dziękuje za Państwa sugestie. Chodzi mi jednak o krawędź wewnętrzną ( szczyt- łączenie 2 płyt pod kątem nad klatką schodową ) i co w tym przypadku? . Panowie zrobili połączenie tylko na vario, bez użycia siatki, papieru czy fizeliny. Po wnikliwym przyjrzeniu okazało się, że wszystko pęka na łączeniach.
W innych miejscach natomiast , tam gdzie wkleili papier powstały bąble (nie wszędzie) i teraz pytania:
Dlaczego tak się stało?
Co z tym fantem zrobić? Zrywać? Nacinać?
Bardzo proszę o Państwa sugestię, z góry bardzo dziękuję

popolg
14-10-2008, 20:57
W innych miejscach natomiast , tam gdzie wkleili papier powstały bąble (nie wszędzie) i teraz pytania:
Dlaczego tak się stało?
chyba zabrakło im umiejętności papier to cos trudniejszego w robocie niz siatka samo przylepna
pewnie nie namoczyli albo była słabo dociśnięta i zostało powietrze pod nią
a co z tym zrobic hmmm zrywać vario to nie realne... po prostu bąble usunąć zaszpachlować i tyle a pozatym jak ma peknać to i tak peknie...

vadiol
14-10-2008, 21:52
Proszę o pomoc.
Jestem nowy , podczytywałem Państwa ale nigdy się nie rejestrowałem. Dzisiaj to zmieniłem bo przypiliła mnie pewna sprawa. Chodzi mianowicie o sufit na poddaszu użytkowym. Fachowcy zchrzanili pracę i teraz sam chcę dokończyć sprawę i pytanie:
Co wtopić w łączeniach m-dzy k-g. Myślałem o siatce????

Mozesz dac co chcesz . Czyli siatka , papier i flizelina jest tak samo dobra . Sztuka polega na zrobieniu solidnej podbudowy . Od szpachli nic nie zalezy .

aleksandar
16-10-2008, 14:43
Dziękuję za wypowiedzi a co z tymi łączeniami płyt pod kątem w miejscu nad klatką (łączenie nad oknem w lukarnach ) jest jakieś specjalne zabezpieczenie, żeby to nie pękało?
Jakieś ciekawe rozwiązanie? :wink:

mario1976
16-10-2008, 15:33
...źle wtopiona flizelina lub papier potrafi przy malowaniu pofałdować się...


A ja podpytam przy okazji bo robie własnie profile a przeglądając forum i rozmawiając ze znajomymi widziałem różne wersje wykonywania tych prac:

Czy wszystko jedno jak kładzie sie płyty na skosie tzn "pionowo" dłuższą krawędzią płyty prostopadle do podłogi czy dłuzsza krawez równolegle do podłogi? W materiałach ze stron producentów płyt widzę, że jedą pionami...wszyscy znajomi robili odwrotnie.

No i szlifowanie, szpachlowanie i siatki - fizeliny. Czy siatkę/fizelinę wtapia się we wszystkie łączenia ? Mialem u siebie ekipę, która zimą bawi się w zabudowy KG. Nie wiem czemu ale twierdzili, że fizelinę/siatkę zatapiali tylko w te dłuższe styki płyt czyli róznoległe do podłogi na łaczeniach płyt na profilach -płyte kładą na skosach poziomo (czyli 2,6m jest równoległa do murłaty). Resztę - czyli w ich przypadku "pionowe" łaczenia płyt tylko szpachlują. troche namąciłem :oops:

Rom-kon możesz zamieścić jakieś zdjęcie z akcji zatapianie/szpachlowanie tylko z większej perspektywy aby było duzą powierzchnię widać?

mario1976
17-10-2008, 10:50
Podciągam...pomoże ktoś ?

popolg
17-10-2008, 16:21
Tu jest wszystko opisane dosyć jasno :wink: http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/07_prace_wykonczeniowe/?m=prod

Arol_62
17-10-2008, 19:41
Proszę o pomoc.
Jestem nowy , podczytywałem Państwa ale nigdy się nie rejestrowałem. Dzisiaj to zmieniłem bo przypiliła mnie pewna sprawa. Chodzi mianowicie o sufit na poddaszu użytkowym. Fachowcy zchrzanili pracę i teraz sam chcę dokończyć sprawę i pytanie:
Co wtopić w łączeniach m-dzy k-g. Myślałem o siatce????


Najlepiej poszukaj fachowca ktory ci to poprawi .Sam nie dasz rady ,zepsujesz tylko material.

aleksandar
18-10-2008, 20:29
Proszę o pomoc.
Jestem nowy , podczytywałem Państwa ale nigdy się nie rejestrowałem. Dzisiaj to zmieniłem bo przypiliła mnie pewna sprawa. Chodzi mianowicie o sufit na poddaszu użytkowym. Fachowcy zchrzanili pracę i teraz sam chcę dokończyć sprawę i pytanie:
Co wtopić w łączeniach m-dzy k-g. Myślałem o siatce????


Najlepiej poszukaj fachowca ktory ci to poprawi .Sam nie dasz rady ,zepsujesz tylko material.


Po fachoffffcach to ja sam naprawiamjak chcesz mieć zrobione dobrze to zrób to sam :wink: Człowiek inteligentny sam się wszystkiego nauczy..nie święci garnki lepią.

Btw fachowiec w ostatnich czasach brzmi jak jakiś żart. Współczuję tym co się będą budować.
Prawdziwych fachowców pozdrawiam :D

mario1976
19-10-2008, 21:13
Tu jest wszystko opisane dosyć jasno :wink: http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/03_etapy_zabudowy/07_prace_wykonczeniowe/?m=prod

o kurde ale fajne. dzięki wielkie !!!