PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to dobry pomysł - izolacja



AManys
14-10-2008, 18:44
Będę miał piwnicę, którą po zarapowaniu ścian zaizoluję 2x jakimś mazidłem na to chcę dać styropapę grubości 10 cm, a od zewnątrz folię kubełkową.

Chodzi mi o tą styropapę - wiem, że głównie wykorzystywana jes na dachach płaskich, ale myślę, że warstwa papy będzie dodatkową izolacją.

Co o tym sądzicie?

Adamol
14-10-2008, 18:50
Będę miał piwnicę, którą po zarapowaniu ścian zaizoluję 2x jakimś mazidłem na to chcę dać styropapę grubości 10 cm, a od zewnątrz folię kubełkową.

Chodzi mi o tą styropapę - wiem, że głównie wykorzystywana jes na dachach płaskich, ale myślę, że warstwa papy będzie dodatkową izolacją.

Co o tym sądzicie?
A po co folia kubełkowa?

AManys
14-10-2008, 19:17
Ochrona styropianu i papy na niej przed uszkodzeniem w trakcie zasypywania fundamentów oraz wentylacja i odprowadzenie ewentualnej wilgoci

Adamol
14-10-2008, 19:31
Czy nie prościej zastosować styrodur?
Wcześniej 3-4 nanieść jakąś masę dyspresyjną, potem przykleić styrodur i przysypać ziemią...
Cenowo wyjdzie to samo, a efekt długotrwały...

AManys
14-10-2008, 19:38
Wiem że styrodur jest drogi. Dokładnie nie porównywałem jeszcze jak to wyjdzie cenowo, ale w tym "moim" rozwiązaniu widzę pewien plus gdyż piwnica jest wtedy "ubrana" na cebulkę, więcej warstw i dodatkowa wentylacja.

Niemniej jednak otwarty jestem na wszelkie sugestie.

Dzięki za odzew

Adamol
14-10-2008, 20:11
Nie bardzo wiem, o jakiej wentylacji mówisz...
Co do cen styroduru, to pamiętać trzeba, że zaoszczędzasz na folii kubełkowej, płyty styropianowe z papą też nie są najtańsze. Do tego dochodzi koszt robocizny. W przypadku styroduru jest jej zdecydowanie mniej...
Zaletą styroduru jest jego zamknięta struktura co przekłada się na bardzo niską nasiąkliwość, dzięki czemu zawsze zachowuje swoje właściwości izolacji termicznej. W przeciwieństwie do styropianu...
Jeżeli pod warstwy 'cebulki' o której piszesz, dostanie się woda to jest problem...
W przypadku styroduru takich problemów nie ma....

AManys
14-10-2008, 20:32
Właśnie folia kubełkowa daje możliwość swobodnego odparowania ewentualnej wilgoci na zewnątrz. Daltego została uwzględniona w tym rozwiązaniu.

W moim przypadku powyższą izolację planuję wykonać sam więc chodzi mi o porównanie kosztów samych materiałów i przewagę danego "systemu".