PDA

Zobacz pełną wersję : Co z tym fantem



kamykkamyk2
14-10-2008, 18:52
Witam wszystkich i proszę o pomoc. Chodzi o to że prowadzę rozbudowę domu, na to dostałem pozwolenie na budowę, w której jest napisane że nadzór nad pracami ma mieć osoba posiadająca kierownika budowy itd. Roboty są praktycznie zakończone a ja nie mam kierownika budowy, gdyż większość robót wykonywałem sam lub z pomocą wujka budowlanca. CO ja mam teraz zrobić, chciałbym zgłosić zakończenie budowy, mam znajomego który ma uprawnienia, ale dałem wcześniej ciała że nie zgłosiłem (bodajże 7 dni wcześniej) o objęciu nadzoru przez kierownika budowy i jej rozpoczęcia.
Czy jak pojdę zgłosić zakończenie i powiem że zapomniałem zgłosić rozpoczęcia budowy, to nie poniosę z tego tytułu jakiś konsekwencji.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

adanielak1
14-10-2008, 21:26
Idź zgłosić, zgłoś kierownika odczekaj i zgłoś zakończenie :wink: . Może ktoś ci coś jeszcze podpowie, bo ja nie wiem na pewno, ale jak zgłaszałam swoją budowę to facet z przekąsem zapytał, czy już coś wybudowane? Ludzie tak robią, bo te papiery dużo opóźniają. Mam znajomych, którzy wyciągnęli stan "0" bez pozwolenia, bo by sie nie wyrobili z zamieszkaniem w założonym terminie. 8) Ale nie każdy taki ryzykant :-?

mynia_pynia
16-10-2008, 08:10
Radze to samo co kolega. Idź z papierami od kierownika budowy i zgłość chęć rozpoczęcia prac.
A po 3 - 4 miesiącach idź załatwić odbiór.
Oczywiście nie przyznawaj się na dzień dobry że dobudówka już stoi.

kamykkamyk2
16-10-2008, 15:58
Tak chyba zrobię, bo to znajmoy znajomego, gadałem z nim nie ma problemu, tylko myślałem ze może to trochę przyspieszę.
Pozdr