PDA

Zobacz pełną wersję : apropos folii paroizolacyjnej?



zaba&hubo
14-10-2008, 22:48
Mam pytanie do forumowiczów. Bede stosowal folie paroizolacyjna na skosach do poziomu sufitu na poddaszu. Ocieplone mam welna do samego szczytu. I tu mam pytanie czy mam tez stosowac folie pod plytami G-K na konstrukcji sufitowej. Jesli tak to musze w niej zrobic dziury na haloheny. Czy ma sens dawanie tej folii jesli bede musial ja przedziurawic?
Dzieki za odpowiedz.

NJerzy
14-10-2008, 22:56
Daj ją na tyle luźno by nie było potrzeby dziurawienia.

zaba&hubo
14-10-2008, 23:04
ale nawet ze wzgledu na przeciagniecie przewodow elektrycznych bede ja musial przedziurawic

Leesou
15-10-2008, 20:23
Powierzchnia tego przedziurawienia pod halogeny jest wielokrotnie mniejsza od powierzchni całej folii więc nie ma większego znaczenia. No chyba że budujesz dom pasywny. Przecież folia ta nie służy izolacji pary pod ciśnieniem kilku bar tylko jej zastosowanie ma zapobiec zawilgoceniu wełny. Tylko zastanawiam się po co chcesz stosować folię paroizolacyjną pod sufitem jeśli tam nie ma wełny? :o . Może zastosuj folię tak jak wełnę - do samej kalenicy i będzie po sprawie.

zaba&hubo
15-10-2008, 20:47
dac folie do samej kalenicy? ale jak ja przymocowac. na skosach bede przyklejal na tasme dwustronna do konstrucji pod G-K. A wg ciebie nie ma sensu dawanie folii na konstrukcji sufitowej?? masz racje bezposrednio nad nia nie ma welny. oprocz tego ze dalem welne do samej kalenicy to jeszcze polozylem na jetkach ale to i tak jest gdzies 50 cm nad konstrukcja sufitowa??

Henku_wawa
15-10-2008, 21:19
poprawna pisownia: ŕ propos

Leesou
15-10-2008, 21:43
dac folie do samej kalenicy? ale jak ja przymocowac [...]
Przecież wełna trzyma się na czymś. Miedzy krokwiami albo dodatkowo na stelażu. Trudno mi ocenić. Do konstrukcji która jest nosnikiem wełny przymocowałbym folię. Jak? Raczej nie na taśmę dwustronną. Jestem zwolennikiem połączeń mechanicznych np. drewniana listwka grubosci 1cm przykręcona do profila i przyciskająca folię.


[...] A wg ciebie nie ma sensu dawanie folii na konstrukcji sufitowej?? masz racje bezposrednio nad nia nie ma welny [...]
Ja bym folią przykrywał tylko wełnę. Folia chroni wełnę przed zawilgoceniem. Trudno mi ocenić czy jest sens dawać folię pod sufitem jesli nie widzę budunku.


[...] [...] oprocz tego ze dalem welne do samej kalenicy to jeszcze polozylem na jetkach ale to i tak jest gdzies 50 cm nad konstrukcja sufitowa??
:o No to tego już zupełnie nie rozumiem. Może powiem co ja rozumiem: masz wysoką ściankę kolankową i jętki na poddaszu są na wysokosci 3,3m nad podłogą. Dlatego robisz sufit na 2,8 i jętki są 50cm powyżej sufitu. Tu jest koniec mojego rozumienia.
Czy to znaczy że dałeś wełnę w połaciach dachowych do samej kalenicy i jednocześnie ułozyłeś wełnę między jętkami?
Albo lecisz z wełną wzdłuż połaci do kalenicy albo kończysz powyżej sufitu (najczęściaj jętki stanowią konstrukcję sufitu) między jętkami i tu dajesz wełnę.
Ja u siebie zrobiłem wariant pierwszy.
Chyba się wdałem w dosc skoplikowany opis a pragnę zaznaczyć że nie jestem budowalańcem tylko zwykłym frajerem, który zbudował już jednen domek zrobił dużo błedów i teraz przymierza się do drugiego już z bagażem doświadczeń.

NJerzy
15-10-2008, 21:43
ale nawet ze wzgledu na przeciagniecie przewodow elektrycznych bede ja musial przedziurawic

Kable umieść po właściwej stronie folii.

Leesou
15-10-2008, 22:04
Bede stosowal folie paroizolacyjna na skosach do poziomu sufitu na poddaszu. Ocieplone mam welna do samego szczytu. I tu mam pytanie czy mam tez stosowac folie pod plytami G-K na konstrukcji sufitowej. Jesli tak to musze w niej zrobic dziury na haloheny [...]


Daj ją na tyle luźno by nie było potrzeby dziurawienia.

Zauważam tu jeszcze mały problemik. Halogeny mocno się nagrzewają. Ciepło idzie do góry. Jesli dasz folię nad halogenami i będzie zbyt blisko - może się zdarzyc że temperatura będzie na tyle duża że folia się zapali. Przemysl to.

Wosto
15-11-2008, 12:33
Mam podobny układ ocieplenia: po skosach aż do kalenicy i dodatkowo na stropie poddasza - wzdłuż jętek. Strych nieogrzewany, przeznaczony na "graciarnię". Czy prawidłowo folię paroizolacyjną układa się wzdłuż krokwi na poddaszu po skosach do poziomu jętek i dalej w stropie poddasza (w posadzce strychu) czy też należy ciągnąć wzdłuż krokwi aż do kalenicy, a w stropie poddasza nie trzeba? A może robić jedno i drugie?
Pozdrawiam.

robert8888
15-11-2008, 13:48
Mam podobny układ ocieplenia: po skosach aż do kalenicy i dodatkowo na stropie poddasza - wzdłuż jętek. Strych nieogrzewany, przeznaczony na "graciarnię". Czy prawidłowo folię paroizolacyjną układa się wzdłuż krokwi na poddaszu po skosach do poziomu jętek i dalej w stropie poddasza (w posadzce strychu) czy też należy ciągnąć wzdłuż krokwi aż do kalenicy, a w stropie poddasza nie trzeba? A może robić jedno i drugie?
Pozdrawiam.
Ja tam mam ocieplenie aż do szczytu dachu, pomio tego iż od poziomu jętek jest mały strych nieużytkowy. Wydaje mi się ze tak jest szczelniej:)

Wosto
16-11-2008, 15:27
Ja też tak będę miał, ale co z folią?
Pozdrawiam.