PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja rur z kominka



jutlandia
15-10-2008, 14:13
moi "specjaliści" "zapomnieli" zaizolować rury (takie aluminiowe) biegnące po nieogrzewanym strychu przenoszące ciepłe powietrze z kominka po całym domu. Podpowiedzcie czym teraz je zaizolować?

barzuc
15-10-2008, 14:37
Proponowałbym wełnę mineralną. Dobrze okręcić, potem zabezpieczyć żeby się nie "rozkręcała". "Fabrycznie" ocieplane rury maja ~3-5 cm wełny i na to folię aluminiową. U mnie w związku z tym, że rury (takie wstępnie ocieplone) są ułożone na wełnie (na suficie podwieszanym) dodatkowo przykryłem je druga warstwą 15cm.
Swoją drogą jeśli ktoś widzi jakieś zagrożenie takiego rozwiązania (wełna, rura - teoretycznie izolowana, wełna) - proszę dać znać, wciąż mam szansę to zmienić :)

dzabij
17-10-2008, 20:31
Myślę że zamiast foli aluminiowej można użyć foli strech. Rozwiązanie przetestowane przez osoby wykonujące samodzielnie wentylację mechaniczną.

Wakmen
18-10-2008, 12:10
Po co kombinowac jakąś folią strecz? Do podobnych rozwiązań jest golowy produkt FireRockwool. Składa się to z warstwy kleju, wełny 3 cm, foli aluminiowej. Po nałożeniu całości krawędzie łączenia skleja się taśmą aluminiową z klejem.
Żadnych prowizorek!!! Raz, dobrze i na zawsze.

jutlandia
19-10-2008, 08:05
dziękuję, do rad się zastosuję :)