PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy sadzi?



remx
18-10-2003, 17:57
Przymierzam się do zasadzenia paru drzew, ot tak na próbę. Jeszcze nie wiem co. Pojadę do jakiegoś składu i wybiorę. Czy jeżeli to byłoby coś typowego (jakiś świerk, tuja, ew jodła, coś liściastego) to koniec przyszłego tygodnia nie będzie za późno?

Smok
18-10-2003, 18:13
remx, jest to najodpowiedniejsza chwila do sadzenia drzewek z "nagimi" korzeniami (owocowe, czasem ozdobne są tak sprzedawane taniej )
Te w doniczkach możesz sadzić przez cały rok pamiętając o podlewaniu.
Drzewka wrażliwe na mróz warto ogacić na zimę (słomą, lub folią bąbelkową)

18-10-2003, 19:12
Sadzić możesz przez cały rok. Zwróć uwagę na to, że sadzonki są w doniczkach i nie uszkadzasz ich systemu korzeniowego. Co innego byłoby gdybyś "przesadzał" drzewa z ich naturalnego stanowiska na Twoją działkę. Ale i wtedy październik byłby miesiącem optymalnym dla tej czynności.

18-10-2003, 19:13
To powyżej to moje. Niestety modem się rozłączył :evil:

Wowka
18-10-2003, 19:15
No cóż. Do trzech razy sztuka :evil: :evil: :evil:

Pinus
25-10-2003, 13:30
SMOKU ! Nie doradzaj nikomu okrywania roślin na zimę folią zwykłą ani tymbardziej bąbelkową. To jest jeszcze często popełniany błąd. Takie okrycie nie przepuszcza przecież powietrza i roslina zaparza się.
Proponuję użyć np. stroisz (gałązki roślin iglastych), tkaninę reszlową (z tego są np.worki na cebulę), agrowłókninę, maty trzcinowe. Bardzo dobra jest słoma (ale śmieci w ogrodzie).
Ty też raczej nie używaj folii do okrywania roślin. Zresztą mamy demokrację to zrób u siebie w ogrodzie jak chcesz :D

Agacka
26-10-2003, 15:08
Przymierzam się do zasadzenia paru drzew, ot tak na próbę. Jeszcze nie wiem co. Pojadę do jakiegoś składu i wybiorę. Czy jeżeli to byłoby coś typowego (jakiś świerk, tuja, ew jodła, coś liściastego) to koniec przyszłego tygodnia nie będzie za późno?
Remx na próbę sprawdź sobie jakie duże urosną na starość! Żeby nie trzeba było wycinać tej próby! :lol:

bilbo
27-10-2003, 21:29
Te w doniczkach możesz sadzić przez cały rok pamiętając o podlewaniu.
Przez cały rok to można sadzić, ale chyba sztuczne :lol:
Teraz jest już nieco za późno na sadzenie. Jeśli się jednak zdecydujesz to dopilnuj by cała bryła korzeniowa była dokładnie oblepiona błotkiem :lol: tak by nie dostało się tam powietrze.
Justa