PDA

Zobacz pełną wersję : Renowacja drewnianych schodów



Rex_Kos
15-10-2008, 20:40
Witam,

Mam do odnowienia 30-letnie schody z modrzewia. Stopnie mocowane do konstrukcji metalowej (z jednej strony do kątownika przy ścianie, z drugiej podwieszone). W sumie jest 17 stopni o wymiarach 1,1x0,3m i grubości 4 cm.

Stolarz wycenił mi prace na 1000 zł robocizna oraz około 100 zł lakier.

Robocizna obejmuje:
-demontaż,
-zeszlifowanie starego lakieru, wycyklinowanie schodów tak aby zlikwidować uszkodzenia (ze wszystkich stron),
-3x lakierowanie z wierzchu i 2x od dołu,
-ponowny montaż.
Czas pracy ok. 5 dni. Jako lakier zaproponował V33 - wersja z utwardzaczem.

Prace do wykonania w okolicach Bielska-Białej.
Co sądzicie o tej wycenie?

Zapytałem, czy będzie przed lakierowaniem malował Caponem aby całość nie ściemniała. Był trochę zdziwiony i powiedział, że nie trzeba. Ostatnio malowałem drzwi tym lakierem (ale bez utwardzacza) i na opakowaniu dużymi literami jest napisane, że nie wymaga. Natomiast na dole maczkiem, że zalecają. No i teraz nie wiem jak będzie prawidłowo?

Pozdrawiam
Rex_Kos

hybris
16-10-2008, 14:16
czy oczekujesz odpowiedzi w stylu: "phi! to zdzierstwo! powinni to za darmo zrobić" czy może: "stary! superoferta! bierz! póki się nie rozmyślą i nie dołożą zera"?

;)

powiedz mi jakiej odpowiedzi oczekujesz, a takiej tobie udzielę.

Rex_Kos
16-10-2008, 14:55
powiedz mi jakiej odpowiedzi oczekujesz, a takiej tobie udzielę.

Jak się pewnie domyślasz żadnej z powyższych. Cenniki cyklinowania potrafię sobie znaleźć sam. Jednak schody są zwykle wyceniane indywidualnie. Stolarze potrafią mieć 100% rozrzut kosztów dla tej samej pracy. Dlatego szukam informacji.

Podałem pełny zakres prac i koszt, tak aby osoba która to przeczyta mogła porównać z tym co było robione u niej (lub będzie robione).

Jeśli ktoś mi napisze, że miał 10 schodów, takich a takich, zakres prac podobny i kosztowało go to x zł, to resztę sobie przeliczę sam. Przynajmniej będę wiedział, czy pułap cenowy, który ktoś mi oferuje to sufit, czy może średnia.

Jeśli masz coś wartościowego do napisania w tym temacie to bardzo chętnie poczytam. :)

Pozdrawiam

hybris
16-10-2008, 15:11
chcesz coś wartościowego? to masz:

czy uważasz, że forum muratora, na którym piszą ludzie z całej Polski może byc jakoś miarodajne w ocenie prac stolarskich?

nawet jak ktoś tobie powie, że zapłacił za cyklinowanie 10 letnich schodów 10 zł i to było 3 lata temu, to przecież nie możesz tego traktować jako podstawy do negocjacji cen.

jeżeli chcesz otrzymać najlepszą ofertę, to musisz się o nia postarać, a nie - co uważam za szczyt lenistwa - wklejać anons na forum i czekać aż ludzie tobie napiszą, że albo to za dużo, albo za mało. a ty sobie odpalisz kompa, sprawdzisz pocztę by zobaczyć, czy otrzymałeś jakieś powiadomienie o nowym wpisie, a następnie przeczytasz co też tam tobie odpisano.

a może - kto wie - czekasz na zakład stolarski, który przeczesuje forum muratora w poszukiwaniu klientów? może czekasz na to, że złożą tobie ofertę nie do odrzucenia? dlaczego nie znajdziesz sobie choćby w necie stron warsztatów stolarskich i nie złozysz zapytań mailem (jeżeli już tak bardzo chcesz oszczędzić na telefonach)?

Rex_Kos
16-10-2008, 17:48
chcesz coś wartościowego? to masz:
No i trafił się nerwus. Najpierw próbujesz być dowcipny, a jak się przytrze nosa w jednym zdaniu to niegrzeczny.
Niech będzie, wysilę się w tym swoim niesamowitym lenistwie i odpowiem na Twój post.


czy uważasz, że forum muratora, na którym piszą ludzie z całej Polski może być jakoś miarodajne w ocenie prac stolarskich?
Tak samo jak dla malowania, gipsowania, murowania i 100 innych rzeczy. Może dać pewne wskazówki. Często przeglądam to forum i uważam, że można tu znaleźć wiele wartościowych rzeczy. Czasami jest to jedna informacja w wątku i wystarczy.


nawet jak ktoś tobie powie, że zapłacił za cyklinowanie 10 letnich schodów 10 zł i to było 3 lata temu, to przecież nie możesz tego traktować jako podstawy do negocjacji cen.
Dlaczego oceniasz mnie tak nisko? Znasz mnie? Skąd założenie, że pobiegnę do stolarza z wydrukiem? Nie masz pojęcia co wiem na temat negocjacji i jak się do tego przygotowuję. Zapewniam Cię również, że potrafię samodzielnie wartościować uzyskane informacje.



jeżeli chcesz otrzymać najlepszą ofertę, to musisz się o nia postarać, a nie - co uważam za szczyt lenistwa - wklejać anons na forum i czekać aż ludzie tobie napiszą, że albo to za dużo, albo za mało. a ty sobie odpalisz kompa, sprawdzisz pocztę by zobaczyć, czy otrzymałeś jakieś powiadomienie o nowym wpisie, a następnie przeczytasz co też tam tobie odpisano.
Znowu to samo. Oceniasz mnie, nawet przewidujesz co robię, a widzisz tylko ten wątek na forum. Nie masz najmniejszego pojęcia co jeszcze zrobiłem w tym temacie. Gdzie szukałem, z kim rozmawiałem. Post wyżej napisałem dokładnie czego oczekiwałem. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.


a może - kto wie - czekasz na zakład stolarski, który przeczesuje forum muratora w poszukiwaniu klientów? może czekasz na to, że złożą tobie ofertę nie do odrzucenia? dlaczego nie znajdziesz sobie choćby w necie stron warsztatów stolarskich i nie złozysz zapytań mailem (jeżeli już tak bardzo chcesz oszczędzić na telefonach)?
Chyba psuje Ci się szklana kula.
Dlaczego założyłeś, że tego wszystkiego nie zrobiłem? Pewnie oferta, którą przedstawiłem na początku jest od przypadkowego stolarza. Ot tak, przechodził sobie, pomylił drzwi, a mi nagle przyszło do głowy, że sobie schody wyremontuję. Przy okazji zaoszczędziłem na telefonie i paliwie. Teraz jeszcze poczekam aż ktoś mi zweryfikuje wycenę i przy następnym powiadomieniu sprawdzę jak wykonał za mnie prace. Litości.....

Jeżeli faktycznie chętnie pomagasz jak to piszesz w Twojej stopce i nawet jak się reklamujesz w tym wątku:
http://forum.muratordom.pl/polecam,t132831.htm
do dalej czekam na coś wartościowego.
Jeśli jednak masz zamiar w dalszym ciągu mnie oceniać, nazywać leniem i co Ci tam jeszcze przyjdzie do głowy... to sobie daruj. Pomagaj komuś innemu.

mimo wszystko pozdrawiam

Rex_Kos
16-10-2008, 17:57
Wracając do tematu.
Jeżeli ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami przy renowacji drewnianych schodów to zapraszam. :)

hybris
16-10-2008, 18:01
oddychaj, oddychaj ;)

naprawdę uważasz, że na forum muratora znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie dotyczące renowacji schodów?

zwróć uwagę, że nie pytasz o sposób wykonania, tylko zadajesz pytanie o cenę - a tu, jak dobrze wiesz, w każdym zakątku tego kraju ceny będą różne. załóżmy, że stolarz z zielonej góry odpowie tobie, że robi taką usługę za 500 zł+lakier. o ile koszt lakieru w polsce będzie porównywalny, tak cena usługi w zależności od regiionu będzie różna. jezeli czytasz forum, to pewnie prześledziłeś dyskusję o brukarzach i ich cenach za usługi - nie można porównywać cen usług.
oczywiście możesz - idąc śladem niektórych userów - wklepać w przeglądarkę "alllegro" hasło: schody i wybrać najtańszego stolarza, który zrobi tobie renowację za 100 zł nawet. ale musisz się liczyć z ryzykiem, że usługaa będzie źle wykonana, bądź w ogóle nie zostanie wykonana (to jest jedyny mankament technologii: "budujemy-2-dom-z-allegro", który wymaga dopracowania)

czy teraz rozumiesz o co mi chodzi?

hybris
16-10-2008, 18:07
pytanie:

co robisz w sobotę? jak masz wolne, to pożycz szlifierkę kątową, oscylacyjną. kup papier do drewna w castoramie, puszkę lakieru i pewnie zrobisz to sam. tu nie musisz męczyć się z kładzeniem szelaku metodą na olej, przecież to nie 19 w. mebel eklektyczny.

Rex_Kos
16-10-2008, 18:31
nie można porównywać cen usług.czy teraz rozumiesz o co mi chodzi?
Oczywiście, że rozumiem. Co nie znaczy, że się do końca zgadzam :wink:
Zawsze może się trafić na forum ktoś z mojego regionu. Dlatego napisałem gdzie będzie wykonywana praca. Natomiast faktycznie porównanie np do Warszawy nie ma większego sensu.


pewnie zrobisz to sam
Rozważałem taką opcję. Jestem w środku większego remontu. Zajmie mi to za dużo czasu a efekt nie jest pewny. O ile ze szlifierką oscylacyjną nie ma problemu, to kątową można już w drzewie narobić szkód (co kiedyś przerabiałem przy poprawkach na parkiecie).
Stolarz po demontażu zrobi to u siebie w warsztacie na dobrym sprzęcie. W warsztacie też będzie sobie smrodził malując. Za to i za krótszy okres bez schodów chcę zapłacić.

Dzięki za odpowiedź.

szczescie_100
10-11-2008, 22:34
hybris. Po co się odzywasz, jeśli oprócz męczących wywodów nie masz nic do zaoferowania? Pozwól wypowiedzieć się innym i nie znięchęcaj ludzi, bo trafiają na to forum nie tylko światli inwestorzy,ale również ci "leniwi" ( do których zaliczam się). Chętnie poczytałabym o cenach renowacji schodów w róznych zakątkach Polski,a co zrobię z tymi informacjami-nie Twoja sprawa. Tymczasem wchodzę na wątek zachęcona ilością wypowiedzi i ...bagno. Następnym razem daruj sobie. Mam nadzieję,że pozostałych 299 Twoich wypowiedzi na forum jest więcej warte niż zaprezentowana tutaj.

MSZ80
26-01-2009, 18:20
Cena jaką zaproponował ci stolarz wydaje mi się że jest ok.Mam zakład stolarski moja firma zajmuje się właśnie takimi rzeczami okolice poznania ja bym wziął tyle samo.I to nie jest reklama stolarzy tylko naprawdę szczera odpowiedź.A lakier v33 bez podkładu capon.

Misiups
26-01-2009, 22:12
Ja tez jestem z tej branży i jak ci to powiedział kolega na górze to bierz puki się nie rozmyśli ;)

Rex_Kos
10-02-2009, 08:01
Witam,

Widzę, że jeszcze pojawiają się posty pod tym tematem. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
Schody są już oczywiście gotowe. Jak się skończyło?

Skorzystałem z innej oferty. W tym przypadku do mnie należał demontaż/montaż oraz dostarczenie wszystkiego do warsztatu. Ostatnie malowanie odbyło się już w domu po tym jak zmontowałem schody.
Cena 600 zł + lakier

Czy było warto? W moim przypadku tak. Mogłem poświęcić trochę czasu za te 400 zł różnicy.
Uważam jednak, że pierwsza oferta również była ok. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę czas demontażu/montażu i niespodzianki, które się pojawiają (np.: pękający stopień).

Pozdrawiam

szczescie_100
25-02-2009, 21:45
Warto było poczekać na odpowiedź:)

szczescie_100
06-06-2009, 21:27
do Rex-Kos- proszę o kontakt.

kamaz1971
15-12-2010, 07:26
Jak masz schody do renowacji w obrebie 20km od bytomia to daj znac