PDA

Zobacz pełną wersję : 11/2003 Opowieśc o Kodim



kumek
18-10-2003, 22:33
Nie ukrywam ...jestem pod wrażeniem. Gratulacje Kodi


pozdrawiam.

19-10-2003, 19:50
A co?? :o
Nie mam jeszcze Muratora,ale i tak jestem pod jego wrażeniem (kodziaczka oczywiście).
Nie potrzebuję do tego żadnych gazet.
:P

Krystian
19-10-2003, 22:28
Jutro pędzę po ,,MURATORA", poczytam
to może mój podziw jeszcze wzrośnie... :wink:

Mamona Lisa
20-10-2003, 07:33
Nie śmiejcie się, ale ja czytałam to jak bajkę a oczy robiły mi się coraz większe, a szczęka wisiała coraz niżej. Matko boska! tyle przeciwności - po kolana jak nie w śniegu to w błocie a udało mu się!!!! I to bez pomocy magicznych sztuczek, a wyłącznie siłą charakteru i przy pomocy dobrych ludzi... Co tam przy tym problemy z narzekającymi teściami czy opóźniającą się ekipą.

Kodi - podziwiam Cię, naprawdę, jesteś moim bohaterem.

CAŁA POLSKA CZYTA BUDUJĄCYM "OPOWIEŚĆ O KODIM" 10 MINUT DZIENNIE.

CODZIENNIE!

kodi_gdynia
20-10-2003, 09:15
No nie forumowicze, zaraz się rozpłaczę a do tego wszystkiego narodziny córy. Jesteście wspaniali.

Pozdrawiam

kodi_gdynia
20-10-2003, 09:56
Z tego wszystkiego zapomniałem wstyd się przyznać, ale chciałem w tym miejscu publicznie podziękować Pani Redaktor Naczelnej za miłe słowa i oczywiście Andrzejowi Paplińskiemu za udany artykuł.
Dziękuję

marcin k.
20-10-2003, 12:32
czytelem czytalem ............." BUDUJĄCE" :)

kksia
20-10-2003, 23:33
No nie forumowicze, zaraz się rozpłaczę a do tego wszystkiego narodziny córy. Jesteście wspaniali.

Pozdrawiam
Ja też Gratuluję.
Podziwiam tym bardziej, ze my stchorzylismy i po długich dyskusjach - budowac czy kupic, kupilismy uzywany dom.
Ze strachu przed tym wszystkim, CZEGO DOKONAŁEŚ.

Osówka
20-10-2003, 23:59
Kodi - zuch chłopak. GRATULACJE !!!
Życzę tylko szczęśliwych chwil całej Waszej rodzince. :D :D :D :D
A drzewko jakieś zgodnie z przesądem, że każdy facet...zasadzisz? Chociaż w Twoim przypadku to już nic nie trzeba udowadniać. :wink:

kodi_gdynia
21-10-2003, 08:35
Dzięki Drodzy forumowicze bardzo mi miło co piszecie, a co do drzewek to nie wiem czy się iglaste liczą, ale w niedzielę posadziłem z tego wszystkiego 90 świerków na naszej działce.

Pozdrawiam

jurg
21-10-2003, 08:51
Dzięki Drodzy forumowicze bardzo mi miło co piszecie, a co do drzewek to nie wiem czy się iglaste liczą, ale w niedzielę posadziłem z tego wszystkiego 90 świerków na naszej działce.

Pozdrawiam

Nie wiem czy iglaste się liczą czy nie, ale proponuję żebyś zasadził dąb czerwony, rośnie powoli, wygląda pięknie i jest twardy.... tak jak Ty!

mbz
21-10-2003, 10:24
Kodi, jak tylko przeczytalam tu na forum, ze w Muratorze jest artykul o tobie, od razu po pracy pobieglam go kupic i oczywiscie rownie szybko przeczytalam! Gratuluje, gratuluje, gratuluje :) ale przede wszystkim to tego, co dokonales, bo ja tez mysle, ze jesli tylko mocno sie czegos pragnie, to uda sie to osiagnac, nawet gdy nie dysponuje sie ogromnymi funduszami :)

emems
21-10-2003, 13:35
Kodi GRATULUJĘ!!!
Wystarczy CHCIEĆ.....a CHCIEĆ to MÓC!!!!!!!!! Na pochybel wszystkiemu i wszystkim.
Nareszcie w "MURATORZE" znalazł się artykuł o tym jak naprawdę się buduje samemu w dosłownym tego słowa znaczeniu. Brakowało mi tego typu artykułów o ludziach, którzy niemając wiele osiągają tak wiele. Bez kredytów, pożyczek i innych dochodów niż własna pensja i własna praca.
Zresztą sami z mężem tak własnie budujemy.
Kodi pozdrawiamy bardzo serdecznie i TAK TRZYMAJ!

sanipro
21-10-2003, 15:39
Wyrazy uznania za wytrwałość i skuteczność w dążeniu celu. Oby starczyło Ci sił i zapału. Szczęście i poczucie humoru nie maja prawa Cię opuścić.
Gratulacje dla Całej Rodziny. Dobrze się spisaliście.

tomek1950
21-10-2003, 19:25
Konrad, jesteś niesamowity. Podziwiam Cię i gratuluję sukcesu.
Pozdrowienia dla Ciebie i Twojej żony, ojca i teścia.
Ucałowania dla starszego brata i młodszej siostry.
Tomek

ryby
21-10-2003, 19:31
Kodi gratulacje!!!
A swoja drogą, to gdy zauważyłem ten artykuł, nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że to o moim znajomym, któremu się udało to o czym ja marzę!
:D
Pozdrawiam.

Luśka
21-10-2003, 22:18
Kodi, JESTEŚ WIELKI!!!!!!!!!! A właściwie nie, JESTEŚ SUPERWIELKI :D :D :D

Martin
22-10-2003, 10:25
Brawo Kodi!!! Brawo Redakcjo za budujący artykuł! Kodi, byłem pod wrażeniem Twoich zmagań z przeciwnościami losu! Wierzę, że Twoja opowieść doda ducha i odwagi innym budującym, którzy nie mają kasiory jak lodu. Swoim postępowaniem pokazujesz, że CHCIEĆ to MÓC!
Jeszcze raz gratulacje!
Martin

kodi_gdynia
22-10-2003, 11:38
Kurcze nie wiem co powiedzieć. Wiem jedno mam swoje 5 minut w tym zyciu. Cieszę się z tego bardzo. wpadam do pracki na dosłownie 5 minut a tu tyle ciepłych postów.
Całuję Was - jesteście wspaniali.

Pozdrawiam serdecznie

Do zobaczenia na forum w poniedziałek najbliższy.

Aga J.G
22-10-2003, 18:05
Kodi jeszcze raz G R A T U L A C J E !!!
Musiałam czekać na swój nr Muratora bo mam prenumeratę :evil:
Ale dzisiaj już był w skrzynce i przeczytałam jak wszyscy wyżej z wypiekami na twarzy i stwierdziłam że mi też się uda.
Jeszcze raz Kodi dzięki za wsparcie.
Nareszcie napisano o kimś kto naprawdę wybudował za małe pieniądze. :lol:
Pozdrawiam całą Twoją rodzinkę. :)

ketiso
22-10-2003, 18:53
Ja także jestem pod wrażeniem dużej mobilzacji Kodiego,ale traktuję ów artykuł jako artykuł o bardzo ciekawej osobie a nie w kategorii sposobu na zdobycie własnego domu. Wydaje mi się ,że takie ciepłe spojrzenie na to spowodować może u bardzo wielu osób rozczarowanie. To tak trochę jak z komandosem ,każdy chce nim zostać ale udaje się to 2 na stu.
Tak trzymaj Kodi
HEJ!

22-10-2003, 21:45
Ja wprawdzie komandosem (ską) zostać nigdy nie chciałam,ale artykuł o kodziaczku naszym przeczytałam ze wzruszeniem.

Maco
22-10-2003, 23:07
kodi,

Chylę czoła i podziwiam !
Zazdroszczę jednocześnie zapału i chartu ducha !

I cieszę się razem z Wami powiększoną rodziną !

Całość, MIODZIO !

gaga2
22-10-2003, 23:39
A u mnie Muratora ani śladu - nie mogę się doczekać tego artykułu - takie rekomendacje. :D Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła się dołączyć do chóru wielbicieli :P
gaga2

Benicio
23-10-2003, 07:53
Witam

Ja jestem z tego gorszego sortu czytelników Muratora (czytaj PRENUMERATORÓW), więc miałem numer 11/2003 dopiero wczoraj. I od razu nerwowe przeglądanie, gdzie jest artykuł o Kodim.
KODI -już Ci pisałem kiedyś, że jesteś GOŚĆ (nieprzypadkowo dużymi literami pisane). I nie odwołam tego, choćby mnie przypiekali.

Pozdrowienia B.

apeska
23-10-2003, 13:22
Kodi,
pozdrawiam, podziwiam. Jak wszyscy, jestem pod wrażeniem.

Yogi66
23-10-2003, 13:35
Dajcie spokój z tym bałwochwalstwem z waszej strony. To już jest żenujące
Kodi - pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę.

tomek1950
23-10-2003, 18:52
Dajcie spokój z tym bałwochwalstwem z waszej strony. To już jest żenujące


Sympatyczna Twoja wypowiedź to nie jest. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię o wysiłku i efekcie jaki osiągnął Konrad. Możesz być pewien, że te wypowiedzi są szczere.
Jak zbudujesz swój dom, poznasz jaki to wysiłek psychiczny, fizyczny i finansowy. Znam Konrada z Forum, oglądałem zamieszczane zdjęcia i trzymałem kciuki by mu sie udało. I dlatego jestem pod wrażeniem.

gaga2
23-10-2003, 20:08
No i udało się - Murator dotarł, artykuł przeczytałam... Kodi, podziwiam Twoje samozaparcie. :D mnie się buduje komfortowo, w Twoich warunkach pewnie żadne z nas nie podjęłoby się budowy... tym większe brawa...
Pozdrawiam,
gaga2

kksia
23-10-2003, 20:47
Ja także jestem pod wrażeniem dużej mobilzacji Kodiego,ale traktuję ów artykuł jako artykuł o bardzo ciekawej osobie a nie w kategorii sposobu na zdobycie własnego domu. Wydaje mi się ,że takie ciepłe spojrzenie na to spowodować może u bardzo wielu osób rozczarowanie.To tak trochę jak z komandosem ,każdy chce nim zostać ale udaje się to 2 na stu.

I właśnie dlatego takie atykuły są potrzebne. Bo to rzetelna opowieść, jak było trudno i ile to wszystko może kosztować wysiłku.
Podziwiam Kodiego, a Muratorowi jestem wdzieczna za taki artykuł. Mi potrzebne właśnie takie, PRAWDZIWE słowa o budowaniu.
A z tymi 2 na 100, zgadzam się w pełni. Tyle tylko, że uważam, że to wynika z tego artykułu.
Pozdrawiam.

Teska
23-10-2003, 21:00
Kodi


podziwiam twoje samozaparcie.....

Gratuluje narodzin córeczki[/b[/b]

S.P.
27-10-2003, 08:15
Kodi udowodnił, że sprawy trudne załatwia od ręki, na niemożliwe trzeba sekundę poczekać.

kodi_gdynia
27-10-2003, 11:16
Aga J.G, Ketiso, Opal, Maco, gaga2, Benicio, apeska, tomek1950, kksia, Teska, S.P - dziękuję Wam serdecznie. Mnie również podnosi to na duchu. Buduje się dla siebie, ale jeśli inni mogą z tego skorzystać to tym bardziej jest to miłe. :P

Yogi66 - pozwól wyrażać opinie innym. Nikt, nikomu nie narzuca co ma pisać. Skoro mi gratulują to faktycznie tak jest i ja im za to szczerze dziękuję. Yogi - też Cię pozdrawiam

mironmk
28-10-2003, 16:01
miałem coś naskrobać - chyba już daaaaaaaaaaaaawno coś piasłem przy okazji dyskusji za ile można postawić dom. Oj, chyba się pomyliłem - a wtedy mógłbym się założyć, że się nida.
Gratulacje, szczerze zazdroszczę, bo ja tylko sprzątam.

Aga J.G
28-10-2003, 22:02
Yogi czy ty uważasz że my się tu podlizujemy czy co ???
Gratulujemu Kodiemu bo to nareszcie artykuł o kimś kogo znamy. Łatwo się buduje jak się ma kupę kasy na koncie i nie trzeba sie o nic martwić no może o to jaki tynk wybrać itp.
Jeśli czytasz forum to wiesz na pewno że większośc z nas nie ma zbyt dużych pieniędzy na budowę i dlatego gratulujemy Kodiemu a dzięki temu sami podnosimy sie na duchu że nam też się uda.
Pozdrawiam wszystkich Aga.

tdxls
29-10-2003, 09:48
Dajcie spokój z tym bałwochwalstwem z waszej strony. To już jest żenujące
Yogi przyznaj się, że zżera cię zazdrość.

George
29-10-2003, 09:55
no i potwierdziła się moja teoria, że zawsze znajdzie się jakiś Yogi, który musi dokopać - samo życie :cry: :cry: :cry:
Kodi większość cię jednak podziwia i gratuluje !!!

lola
29-10-2003, 12:40
Kodi, jestes boski pod każdym wzgledem!!! Życzę sobie (pracuje nad tym) i innym Paniom takiego udanego egzemplarza mężczyzny. Kodi, my budujemy tak jak Ty i poprostu mamy teraz dowód, ze naprawde moze sie udać. Naprawdę gratuluję.

Yogi66
29-10-2003, 14:08
Zazdrość mnie nie zżera. Wycinków prasowych ze swoimi zdjęciami i wypowiedziami nie zbieram, na magnetowid też się nie nagrywam a mogło to juz być spore archiwum.
Wzbudzacie tylko moje zażenowanie waszym poziomem drodzy forumowicze. O tym jak Kodi budował dom wiecie od prawie 2 lat. Wystarczy poczytać jego dziennik budowy i liczne jego rzeczowe wypowiedzi. Przyjmowane to było spokojnie a co się stało teraz?
Wystarczyło przeczytać o Kodim artykuł i już Supermann to przy nim Pietaszek !!!!
Czy coś się zmieniło w międzyczasie? Otóż nic sie nie zmieniło. Tylko Murator napisał to co odwiedzający forum mogli już dawno przeczytać.

Na forum nie uczestniczę aktywnie swoimi wypowiedziami. Czerpię za to łapczywie z Waszych doświadczeń. Może własnie dlatego zachowałem pewien umiar w swoich wypowiedziach?

By nie było niedomówień. Ten tekst dedykuję absolutnie nie Kodiemu, którego uważam za rzeczowego, dążącego wytrwale do wytyczonego celu faceta.

kodi_gdynia
29-10-2003, 14:20
Dziękuję wszsytkim za miłe słowa, tym bardziej że mój dziennik i artykuł podnosi na duchu. Fajnie że udowodniłem kilku osobom, sobie i rodzinie że można a ten artykuł to w pewnym sensie taka nagroda i uwieńczenie mojej budowy.

Yogi - jasne że nic się nie zmieniło. Dalej jestem kodim. Nie wygrałem w totka 6mln żeby robić niewiadomo co. Forumowicze mi gratulują i fajno jest. I zawsze mówiłem, że forum to prawie jak rodzina i niech tak pozostanie.
Dzięki, że korzystasz także z mojej wiedzy. Nawzajem się ciągle czegoś uczymy.
Pozdrawiam

Aga J.G
29-10-2003, 21:30
Oczywiście Yogi - Kodi pisze swój dziennik nie od wczoraj i wszystko dokładnie opisywał, ale zamieszkał dopiero nie dawno i to świadczy o tym czy mu sie udało czy nie. Dziwne by było aby ktos mu skaładał gratulacje po wy murowaniu każdej ściany. Choć z tego co wiem to w komentarzach do dziennika kodiego i takie gratulacje się zdarzają.
Pozdrawiam gorąco Aga. :)

lola
30-10-2003, 08:35
Yogi, Kodiemu gratulujemy, bo taka mamy ochotę.
Uczniowi, który uczy sie na samych piatkach pomimo, ze wspieramy go codziennie, to jak przyniesie piatkowa cenzurkę na koniec roku to też gratulujemy. Taka mała przenosnia.

rafi27
30-10-2003, 08:52
Kodi GRATULACJE!!!!!!
Jak to czytam to mi wstyd to już wiem że ja bym tak nie potrafił.

KODI NA PREZYDENTA!!!!!!!

PS Nie zapomnij o nas i znieś 22% VAT !!!!

Jeszcze raz GRATULACJE. Przekaż też gratulacje ojcu i teściowi im też się nalezy.

rafi27
30-10-2003, 09:01
Kodi. Ile czasu spędziłeś na "urlopie". Chcę wiedzieć żeby już zacząć oszczędzać dni urlopowe. Jeszcze raz gratuluję samozaparcia i silnej woli.
Pozdrawiam

kodi_gdynia
30-10-2003, 10:25
Aga, lola, Rafi - dziękuję Wam.
Porównanie całkiem dobre. Z tym Prezydentem to może nie za bardzo, ale zniesienie vatu jak najbardziej.

Co do dni urlopowych to oczywiście poszły mi wszystkie w tym roku i do tego ze 20 dni bezpłatnego. To poszło na wykończeniówkę i takie tam.

Na stan surowy otwarty starczyło mi ok. 30 dni urlopu, a prace wykonane były w 2002 roku.

Trochę czasu potrzeba, ale jak się zarabia nie za wiele to lepiej popracować na budowie, w przeciwnym razie dobrze jest dać sobie spokój.

Pozdrawiam

RR
30-10-2003, 13:58
Niech to piorun Kodi. Ja tez nie wygralem tych 6 mln w totka. Chociaz jakby Kodi wygral te 6 mln to chyba smialo mozna powiedziec, ze w Polsce pojawilaby sie budowla ktora byloby widac z ksiezyca. :D Niestety Kodi nie wygral i z ksiezyca widac tylko chinski mur.

Jak zaczne budowac i cos pojdzie nie tak to zawsze bede mogl sobie pomyslec, ze Kodi mial jeszcze gorzej i sie udalo.

Pozdrowienia

AgnesK
30-10-2003, 19:38
Konrad, już pisałam, ale powtórzę - jesteś naprawdę super facetem. Wszystkim nam szaraczkom budującym za uciułane grosze i nie koniecznie chcącym mieć złote klamki w domu potrzebna są takie artykuły, bo dodają wiary, że się uda.

Yogi - nie chcesz, to nie czytaj.
Zazdrość mnie nie zżera
zżera , zżera, dowód:

Wycinków prasowych ze swoimi zdjęciami i wypowiedziami nie zbieram, na magnetowid też się nie nagrywam a mogło to juz być spore archiwum
Może ktoś cię kiedyś dowartościuje. Nie my.

Luśka
30-10-2003, 19:58
Tak naprawdę to Yogi jest zły na Kubusia Puchatka, co to ma okrągłe urodziny w tym roku! :lol: A Kodi jest extra facet, bo ma córkę!!!!

jolana
02-11-2003, 19:03
Ja dopiero dziś zakupiłam Muratora :oops: i przeczytałam artykuł o Kodim. I nie powiem, powodem zakupu była właśnie chęć zapoznania się z tym artykułem ( czyżbym była ostatnim forumowiczem, który nie prenumeruje Muratora? :o ) Muszę przyznać: budujące... :)

mark0
03-11-2003, 21:47
Wystarczy spojzec na zainteresowanie dziennikiem Kodiego. Sam bardzo lubie potyczki Kodiego w stylu "a wlasnie ze mozna tanio..." :D

kodi_gdynia
04-11-2003, 09:11
RR - ubawiłeś mnie tym tekstem o księżyciu. Wielkie dzięki. Gram w totka tylko wyników brak i ta ostatnia kumulacja też mi przeszła koło nosa. Może jakimś innym hazardem się zajmę.

Agnes - jak zywkle jesteś super. Pozdrawiam

Luśka - również wielkie dzięki. Co do towjego sotatniego zdania to przypomniał mi się tekst takiej undergroundowej kapeli w stylu cyt:" dlaczego ta Pani pije z sokiem a ten Pan bez - ta Pani pije z sokiem bo jest kobietą, a ten Pan pije bez soku bo jest mężczyzną". Oczywiście były to czasy saturatorów.

jolanta - bardzo mi miło, że z uwagi na artykuł o mojej skromnej osobie, kupiłaś muratora. Co do prenumeraty to również nie mam. Za długo się czeka.

mark0 - potyczki są fajne, bo można prawie zawsze wszystko, pod kilkoma oczywiście warunkami.

Pozdrawiam serdecznie

boriena
05-11-2003, 20:23
Gratulacje,
gratulacje, gratulacje. :D

boriena
05-11-2003, 20:24
Swietny artykuł o świetnym człowieku :wink: :)

januszek
07-11-2003, 15:44
specjalnie dla Ciebie zakupiłem muratora i to co przeczytałem utwierdziło mnie w przekonaniu że dom można zbudować za całkiem nie duże pieniądze. Artykuł ten podbudował mnie jeszcze bardziej w moich zmaganiach z budową zwłaszcza że ja walczę zupełnie sam, ale ten fragment z dachem i wkrętami to tak jakbym widział siebie ja w dach wbiłem 45 tysiecy zszywek (rano smarowałem maścimi opuchnietą dłoń aby się rozgrzała i wio na dach a tam deszcz, wiatr, w jednej ręce zszywacz w drugiej lina, w zębach gonty, po powiekach spływaja krople deszczu zmieszane z własnym potem) ale cóż niestety dla jednych budowa jest małym epizodem w życiu i wiekszym wydatkiem z portfela którego nie odczują i tak, dla innych całym życiem, ja niestety należę do tych drugich i cieszy mnie że nie jestem sam w swoich zmaganiach dlatego też chylę czoła przed takimi ludźmi jak TY i zawsze rady Twoje na forum będą miały większą wartość bo są wypracowane w trudzie i są autenytczne, a nie jakieś tam wydaje mi się teoretyków

PS: powodzenia i dalszej owocnej pracy na wielu płaszczyznach i nie zapomnij pozdrowić małżonki ten cały splendor nie nałeży się tylko Tobie w końcu Ona w tym czasie nie była na wczasach no i masz dzidziusia.

beatrix
07-11-2003, 21:21
Dopisuję się do gratulacji, ZWŁASZCZA dla żony... znam moją budowę od tej strony. Pomagałam mężowi jak mogłam, np.robiąc różnorakie kosztorysy materiałów, ale ile dni spędziliśmy z synkiem bez niego! Mieszkamy już ponad dwa lata, cudnie jest. Zawsze byliśmy minimalistami: chcieliśmy tylko dom z ogródkiem...;)

kodi_gdynia
12-11-2003, 08:04
Dziękuję wam bardzo serdecznie. Duża zasługa w tej budowie oczywiście leży po stronie Beaty. Ona co prawda nie budowała, ale była ze mną cały czas, zajmowała się domem i potem kiedy już zamieszkaliśmy w betonach była dzielna mimo ciąży do bólu. Ta wytrwałość i chęć osiągnięcia sukcesu udzielił się nam obu.

Januszek - świetnie to ująłeś - dla jednych epizod dla innych całe życie. Z drugiej strony zamieniłbyś się. Bo ja mam nieraz wątpliwości. Tam jest całe moje serce i my to wszyscy czujemy.

Trzymam kciuki za was wszyskich - pozdrawiam