PDA

Zobacz pełną wersję : Co to są te przyłącza??



hojnorek
16-10-2008, 14:42
Z racji że to mój pierwszy temat – witam wszystkich :-)

Kupiłem działkę na granicy której stoi:
- „szara, dwupiętrowa skrzynka prądowa”,
- skrzynka gazowa (w środku żółta rura z zaworem na końcu),
- wewnątrz działki spod ziemi wychodzi niebieska rura wg zapewnień poprzedniego właściciela oraz wg mapy do celów opiniodawczych jest to rura z wodą – zawór jest w drodze)

Działkę kupiłem w zeszłym roku. W tym roku gmina kładła kanalizację. Wykonawca na wysokości mojej działki zrobił trójnik i kawałek rurociągu (~do granicy działki)

Pytanie:
Czy to są właśnie przyłącza?
Do złożenia wniosku o PnB wymagane są warunki przyłączy – wystąpiłem i czekam :-)
Ale, czy muszę robić projekty przyłączy?? Jeśli tak to jak taki projekt wygląda??

lee28
16-10-2008, 18:17
Tak to są właśnie przyłącza.

EZS
16-10-2008, 19:51
wygląda na to, że przyłacza już masz. Jeżeli były robione, to powinny być na nich wszystkich liczniki. Zwykle wykonawcy przyłaczy załatwiają to podczas robienia przyłacza aż do stadium takiego, że można iść podpisac umowe. Robią też projekty. Jakoś nie wyobrażamo sobie, że te przyłącza były robione na dziko, wcinki robią zarządcy sieci a skrzynkę do elektryczności stawia zakład energetyczny. Chyba, że masz rurki bez zawartości???
Raczej zacznij od ustalenia stanu faktycznego, bo może składałeś o warunki niepotrzebnie. Jeżeli masz gotowe przyłacza, to wystarczy podpisać umowy i te umowy dołączyć do projektu.

theodolit
16-10-2008, 21:33
Do złożenia wniosku o PnB wymagane są warunki przyłączy
biurokracje można oszukać, zamiast wodociągu piszesz własna studnia, zamiast kanalizacji szambo, zamiast kabla z prądem agregat, zamiast projektu zjazdu z posesji dajesz zgłoszenie budowy ogrodzenia wraz z bramą i można budować legalnie

Nie mozna oszukac ;)

masz koncówki przyłączy na swoim terenie - tzn nie musisz wykonywac projektu przyłączy - sprawa jasna

Nie masz pewnie prawomocnych umów z gestorami sieci... Jezeli nie masz to musisz wystapic o warunki techniczne przyłączenia. Kto wie czy cos sie nie pozmieniało w wodociągach, gazowni etc - oni tam okresla np zabudowe wodomierza, gazomierza - rurka jest nie ma zestawu gazomierzowego. Gaz niskoprezny czy srednio ? reduktor potrzbny czy nie ? dobór wielkosci w zaleznosci od Twoich aktualnych planów..

to wszystko musi byc wyjasnione w Warunkach technicznych oraz nastepnych projektach instalacji np. instalacji gazu z uzgodnieniem gazomierza ..

na podstawie tych rzeczy sprawa zakończyc sie szczesliwym podposaniem umów handlowych na poszczególne media ...

pozdrawiam
Piotrek

theodolit
16-10-2008, 21:40
wygląda na to, że przyłacza już masz. Jeżeli były robione, to powinny być na nich wszystkich liczniki. Zwykle wykonawcy przyłaczy załatwiają to podczas robienia przyłacza aż do stadium takiego, że można iść podpisac umowe. Robią też projekty. Jakoś nie wyobrażamo sobie, że te przyłącza były robione na dziko, wcinki robią zarządcy sieci a skrzynkę do elektryczności stawia zakład energetyczny. Chyba, że masz rurki bez zawartości???
Raczej zacznij od ustalenia stanu faktycznego, bo może składałeś o warunki niepotrzebnie. Jeżeli masz gotowe przyłacza, to wystarczy podpisać umowy i te umowy dołączyć do projektu.

liczniki wstawiane sa przy podpisaniu umów i w momencie podpisania umów musza byc aktualne "warunki techniczne" ..

Dodatkowo przyłącze stojące dłuższy czas nie nawodnione, nie nagazowane etc moze wymagac np wykonania próby szczelnosci

pozdrawiam
Piotrek

ps swoja droga wystepowania o WT nie jest az tak kłopotliwe - i chyba jedynie wodociągi mogą pobierac za to opłaty ...