PDA

Zobacz pełną wersję : Banki - Opinie



cardesign1
16-10-2008, 16:56
Jestem właśnie na etapie przygotowań do rozpoczęcia na wiosnę budowy. Zaczynamy z żoną zbierać informację na temat kredytów hipotecznych i banków które je udzielają. Szukam opinii przede wszystkim o Kredyt Banku. Informacje o innych bankach będą również mile widziane :) Interesuje mnie głównie czy nie ma z tymi bankami problemów już po uzyskaniu kredytu. Są banki które robią problemy z wypłacaniem kolejnych transz (podobno w Polbanku tak jet- czytałem w internecie). W Banku takich rzeczy niestety nie powiedzą a ofertę przedstawią w taki sposób, że nic tylko składać papiery i podpisywać umowę bo lepszego banku nie znajdziemy na świecie. Dopiero jak przyjdzie do wypłacenia kolejnej transzy to wychodzą chocki klocki. Dlatego szukam opinii osób które już mają to wszytko za sobą, które już są w trakcie budowy lub wybudowały już dom ze wspomagaczem jakim jest kredyt. Na pewno mają jakieś cenne spostrzeżenia które na 100 % nie tylko mnie się przydadzą :)

P.S Jeśli już taki temat był bardzo proszę o nakierowanie :) Forum jest tak ogromne że nie wiadomo gdzie tego tak naprawdę szukać a w opcji "Szukaj" nic nie znalazłem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam Cardesign1

jamaju
16-10-2008, 17:01
http://forum.muratordom.pl/wybralem-kredyt,t43761.htm

mario1976
16-10-2008, 17:06
Nie wiem nic o KB ale osobiscie jestem b. zadowolony z Multi Banku. Na decyzję czekałem niecały tydzień. Transze wypłacane na czas po przedstawieniu Dziennika budowy i zdjęc. Nie chcą faktur.

Poprzesuwały mi się terminy ekip więc czesto nie robiłem kilku prac przewidzianych I transzą a zabierałem się za coś przewidzianego na za 3 miesiące z III transzy - czyli działałem niezgodnie z umową. Krótkie pismo z wyjasnieniami i kasa była juz na koncie.

Inspektor na budowę nie przychodzi a jak coś im w Banku nie pasuje to pojawia się sporadycznie ale na koszt banku....tzn i tak pewnie opłacany jest z mojej marży :wink:

dzabij
16-10-2008, 17:45
ING - robi problem z transzami. Teraz właśnie mnie przystopowali bo nie mam dokończoengo etapu. Co prawda istnieje możliwość wypłaty do 20% kolejnej transzy, ale czasami to za mało. Krótko mówiąc mało elastyczni pod tym względem. Za to spory minus.

Rozliczenie transzy - inspekcja na budowie, koszt ok. 200 PLN za wizytę. Duży minus.

NJerzy
16-10-2008, 19:59
Mam z Kredyt Banku - byli najbardziej elastyczni i szybcy. Były tańsze banki, ale papierologia nie do przejścia dla osobnika z własną firmą.

malka
16-10-2008, 20:30
Mam z Kredyt Banku - byli najbardziej elastyczni i szybcy. Były tańsze banki, ale papierologia nie do przejścia dla osobnika z własną firmą.

Jakby moja historia -też wybrałam KB, z tych samych powodów i -jestem bardzo zadowolona , a że kredyt na maksa skomplikowany wielokrotnie myslałam,ze nici z tego bedą - jednak zawsze znajdowano wyjście (pozdrowienia dla Pani Krysi :D )
Z transzami zero problemu- dzis zlecenie dzis przelew (juz trzy transze przelane - została jedna).
Ja złego słowa nie powiem - gdyby wzystkie instytucje działały jak ten oddział KB (centrali tez nic nie mam do zarzucenia) - życie byloby piekne :D

iwcia43
17-10-2008, 12:56
My też mamy KB. Są ok.Podoba mi się że są elastyczni. Kontrola banku potrzebna do wypłaty kolejnej transzy jest ok. Nie czepiają się że czegoś się nie zdążyło. U nas co prawda długo kredyt uruchamiali (zmiany kadrowe) ale na przeprosiny dostaliśmy dvd. Niby niewiele... ale liczy się gest.

kruszon11
17-10-2008, 13:00
Ja też mam kredyt w KB...
Mój przypadek nie jest pozytywny. A przynajmniej więcej negatywów niż pozytywów.
Transze przyznaję, że wypłacane ekspresowo. Ale przecież im szybciej wypłacą, tym szybciej naliczą wyższą ratę odsetkową (karencja).
Problemem dla mnie sporym było obwarowanie rozliczania fakturami, minimum 50% każdej transzy. Jest oczywiście na to rada, po łaaadnych kilku tygodniach i przygodach z moim mało kompetentnym oddziałem, udało się zejść na 30%.

Płacisz za wszystko. Aneks ze zmianą ilości i wysokości transz - 100PLN. Inspekcja pracownika banku - 100PLN. Weryfikacja wyceny przeprowadzonej przez rzeczoznawcę majątkowego, z uprawnieniami - 100PLN (na szczęście zapomnieli mi to ściągnąć z konta).

O przeprawach z moim oddziałem nawet mi się nie chce pisać, bo jak mi się przypomni, to wzrasta mi ciśnienie. Ale po prostu trafiłem na taki a nie inny oddział....

Acha, po podpisaniu umowy wysokość kredytu wynosiła x we frankach. Za kilka miesięcy wysokość tego kredytu zmieniła się na y we frankach.
Oczywiście wzrosła. Nikt nie wie co to..... Nikt nie wie dlaczego......

Poza tym same sukcesy, nie ma się czym chwalić, dom rośnie

:D :D

pati25
17-10-2008, 13:12
Ja równiez proszę o opinię na temat tego banku -kredyt bank
Puki co wiem ze jak znajomi kupowali mieszkanie i brali kredyt w tym banku sprzedający miał kase na koncie po 2 dniach ,wiec szybko :)

kruszon11
17-10-2008, 13:14
Potwierdzam. U mnie płacili gościowi za działkę, i rzeczywiście dwa dni i gościu miał kasę u siebie.

Plusem w moim przypadku było dodatkowo to, że bez najmniejszego problemu dostałem kredyt na działkę i budowę. W jednym kredycie.

pati25
17-10-2008, 13:25
Ja bym chciła wziaśc kredy na wykonczenie w kredyt banku .Te 50% faktur troszkę mnie przeraża :(Juz 3 miesiace temu zainteresowałam sie tym bankiem i o włos wzieła bym ten kredyt w frankach(frank był po 2zł ) ...

mario1976
17-10-2008, 13:32
Ja bym chciła wziaśc kredy na wykonczenie w kredyt banku .Te 50% faktur troszkę mnie przeraża :(Juz 3 miesiace temu zainteresowałam sie tym bankiem i o włos wzieła bym ten kredyt w frankach(frank był po 2zł ) ...

A nie możesz w innym banku ? Mi zależało abym faktur nie pokazywał i znalazłem bank z dobrymi warunkami i chcą tylko zdjęć.

pati25
17-10-2008, 13:39
Niestety to jest jedyny bank który da mi kredyt na 30 lat ,bo nie patrzy na wiek najstrszego kredytobiorcy .Jesteśmy zmuszeni wziąść kredyt z rodzicami .Niestety nasza zdolność na papierze nie wyglada imponująco ..

mario1976
17-10-2008, 14:18
Niestety to jest jedyny bank który da mi kredyt na 30 lat ,bo nie patrzy na wiek najstrszego kredytobiorcy .Jesteśmy zmuszeni wziąść kredyt z rodzicami .Niestety nasza zdolność na papierze nie wyglada imponująco ..

Hmmm czyli nie pozostaje nic innego jak walka z tymi fakturami :-?

NJerzy
17-10-2008, 19:49
Przyszedłem po kolejną transze z fakturami które miałem i raczej było tego 30 niż 50 procent, przeszło w zasadzie bez żadnej dyskusji. Najważniejszy jest rzeczywisty stan zaangażowania budowy.

dziubek25077
17-10-2008, 19:59
Rozmawiałem z ciekawości jak narazie z doradcą w Banku Sląskim.
Ich wogule nie interesują żadne faktury, dostaje się transze na wykonanie pewnego etapu, (stan ), surowy, czy wykończony) i przyjeżdzą przedstaiciel z banku (rzeczoznawca czy cuś) i sprawdza wykonany etap, a jakim kosztem się to wykonało, lub nakładem finansowym ich to nie interesuje, chcą mieć skończony etap, na który dali pieniądze i tyle
Pozdro !!!

cardesign1
18-10-2008, 13:04
Witam,
Byłem wczoraj z żoną w Expanderze. Warunki kredytowe zmieniają się z dnia na dzień. W przeciągu tygodnia marża zmieniła się trzykrotnie. W większości banków trzeba mieć wkład własny. Paranoja co się dzieje !!!! mieliśmy poczekać z kredytem jeszcze parę miesięcy ale patrząc na to co się dzieje ruszamy z wnioskami już w przyszłym tygodniu. Pan z Expandera proponuje nam ING Bank Śląski. Oferta wygląda całkiem ciekawie. Co myślicie o tym banku ?

pati25
18-10-2008, 13:31
A czemu nie czekacie kilka miesiacy ?Czym sie sugerujecie?Chodzi o wkład własny?

cardesign1
18-10-2008, 14:06
między innymi o to chodzi ! Posiadamy działkę ale boimy się że za jakiś czas nie będzie ona traktowana jako wkład własny. Już na dzień dzisiejszy w niektórych bankach to za mały wkład. Poza tym jakiś miesiąc temu nasza zdolność kredytowa była większa o co najmniej 100 000 i za chwilę może się okazać że zdolności nie posiadamy. Kto wie co banki wymyśla za miesiąc. marża rośnie z dnia na dzień. Wątpię żeby było za 2 miesiące lepiej.

pati25
18-10-2008, 15:38
Bez przesady z tym wkładem .Napewno bedzie trakowana ...przeciez to jest nieruchomość na która wydałeś okresloną ilośc gotówki ...i pod jej hipoteke weżniesz takze kredyt ...
Wydaje mi sie ze marze nie beda rosły juz tak szybko .Ale co do wkładu własnego to faktycznie to sie nie zmieni i wnajbliższych miesiacach nie ma co na to liczyć ...

KrzysztofLis2
19-10-2008, 09:09
Czy ktoś z Was próbował może zdobyć kredyt przez tzw. aukcje kredytowe (http://blog-budowniczy.pl/banki-walcza-o-klientow/)? Opisałem to u siebie na blogu, ale nie miałem nigdy kontaktu z nikim, kto by w ten sposób załatwił sobie kredyt. A chciałbym się dowiedzieć, jak to NAPRAWDĘ wygląda...

pati25
19-10-2008, 09:54
Ja miałam założoną aukcję .Zgłosiło sie kilka banków .Bez sensu to jest ...

Ja w opicie aukcji miłam napisane jasno ze szukam kredytu na 30 lat i najstarszy wiek kredytobiorcy 56 lat ..oczywiscie zgłaszały sie wszytkie banki .Ale tylko 1 czy dwa mogły spełnic ten mój warunek (30 lat)Wydzwaniali potem do mnie ,bez sensu ,po co sie zgłaszaja jak nie mogą dac mi kredytu na 30 lat ...

iwcia43
19-10-2008, 14:00
Przyszedłem po kolejną transze z fakturami które miałem i raczej było tego 30 niż 50 procent, przeszło w zasadzie bez żadnej dyskusji. Najważniejszy jest rzeczywisty stan zaangażowania budowy.

My wybierając bank też dużą wagę przykładaliśmy do tych faktur - zależało nam na jak największej ilości kasy, że tak powiem wolnej. Dziś mówię że nie trzeba się tych faktur bać bo te 50% z każdej transzy to się nazbiera z palcem nie powiem gdzie. Nadmienię że też staramy się tanio budować naszą emanuelkę :P :P :P

zyga350
19-10-2008, 14:59
PKO BP kredyt w CHF. Nie wymagają faktur przy wypłatach kolejnych transz.

Aniutka i Roofi
19-10-2008, 19:10
ING jest zakorkowane (zawalone ofertami). Od poniedziałku marża 3,40 (kredyt do 100 tys. zł) na 100 % LTV (bez wkładu własnego) czas oczekiwania na decyzję ok. 5-6 tyg. (informacja z pierwszej ręki)

R.

Dorfi
24-10-2008, 10:07
Na pewno nie polecam banku Nordea. Zlożyliśmy wniosek o kredyt 24 września, czyli równy miesiąc temu. I do dziś nie mamy oficjalnej odpowiedzi czy ten kredyt dostaniemy czy nie. W międzyczasie były tylko dwa telefony, że jeśli go dostaniemy to na gorszych warunkach (oczywiście przy każdym telefonie warunki się pogarszały). Zdolność kredytową mamy a wkład własny wynosi 60%. Nie wiem w czym więc jest problem. Podejrzewam, że usiłują nas przetrzymać i wyciągnąć z nas jak najwięcej się da.

Aniutka i Roofi
24-10-2008, 10:41
Na pewno nie polecam banku Nordea. Zlożyliśmy wniosek o kredyt 24 września, czyli równy miesiąc temu. I do dziś nie mamy oficjalnej odpowiedzi czy ten kredyt dostaniemy czy nie. W międzyczasie były tylko dwa telefony, że jeśli go dostaniemy to na gorszych warunkach (oczywiście przy każdym telefonie warunki się pogarszały). Zdolność kredytową mamy a wkład własny wynosi 60%. Nie wiem w czym więc jest problem. Podejrzewam, że usiłują nas przetrzymać i wyciągnąć z nas jak najwięcej się da.

zobacz, co się dzieje na rynkach walutowych, giełdach.... bank mimo najszczerszych chęci nie jest w stanie powiedzieć Ci na jakich warunkach możesz dostać kredyt od momentu udzielenia pozytywnej odpowiedzi po podpisanie wniosku. Sami po prostu nie wiedzą, tym bardziej jeśli chcesz wziąć w walucie.
Ja nie bronię banków! Absolutnie! Czytam tylko i widzę doradców kredytowych, którzy miotają się miedzy klientem a bankiem, bo w ekspresowym tempie zmieniają się warunki na rynku.
Współczuję Ci że musisz brać kredyt w tak złym momencie.

pozdrawiam
A.

Elcia84
24-10-2008, 16:47
Kredyt Bank ma kilka zalet, przede wszystkim cała procedura kredytowa razem z wypłaceniem kredytu trwa około 2 tygodni. Super tanio nie jest ale jest szybko i przystępnie cenowo. Obecnie mają promocję 0 % prowizji. Marża na poziomie 1,7 % - 1,9 %. Zresztą wiele tu zależy od sytuacji kredytobiorcy.
Polecam Deutsche Bank, mają oprocentowanie na poziomie 4,20 % dla franków. Problem jest w ty, że aby mieć zdolność kredytową to trzeba mieć spory dochód netto i wyższe wykształcenie. Przykład kredyt na 200 000 zł na dwie osoby na 30 lat. Łączny dochód netto minimum 5000 zł.
Polbank chyba jest najdroższy, cała procedura kredytowa około 6 tygodni (przy założeniu, że nie będzie żadnych poślizgów). W tym banku dużo łatwiej jest mieć zdolność kredytową niż w innych bankach.
Millenium nie robiłam tam kredytu, ale od osób z którymi pracuje słyszałam opinie, że osoby tam pracujące nie należą do najmilszych, poza tym liczą się tylko procedury, nie ma indywidualnego podejścia do klienta.

mika34
24-10-2008, 21:39
:D Witam , od prawie dwóch miesięcy staram się o kredyt we frankach ; MARŻA NIBY NADAL NA STARYCH JESZCZE ZASADACH 1.3. Wszystko było ładnie , pięknie mydlenie oczu że jeszcze parę dni i pieniążki będą na koncie , ja oczywiście czekałam .W między czasie musiałam dostarczać faktury , poprawki papierów itp no ale nic czekam dalej ale pani z banku już przestała odbierać telefony , chyba ma za DUŻO pracy :x , no ale co ze mną , myślałam że jestem dobrym klientem a powiem Wam już moi kochani dlaczego , otóż MAM WŁASNY DOM WYBUDOWANY ZA WŁASNE PIENIĄŻKI ZE SPRZEDAŻY MIESZKANIA I OSZCZĘDNOŚCI DODAM ŻE DOMEK NOWY MA 2 LATKA UWAŻAM TO ZA SUKCES W TYCH CZASACH ALE DO RZECZY ZDECYDOWAŁAM SIĘ NA KREDYT PO CIĘŻKICH PRZEMYŚLENIACH BO NIE BYŁAM ZWOLENNICZKĄ NO ALE DO TRZEBA DOKOŃCZYĆ WIĘC SŁUCHAJCIE ZDECYDOWAŁAM SIĘ NA KREDYT W WYSOKOŚCI 60.000 TYLKO TYLE PRZY TAK DUŻYM WKŁADZIE WŁASNYM - SPRAWDZONA W BIKU POZYTYWNIE JA NADAL CZEKAM :evil: LUDZIE TO JEST JAKIŚ OBŁĘD ILE TAK MOŻNA ŚCIEMNIAĆ? , oj zapomniałabym dodać w jakim banku staram się o ten kredyt ING BANK SLĄSKI . Pozdrawiam serdecznie i życzę naprawdę cierpliwości. :roll:

cardesign1
03-11-2008, 07:56
Ale się porobiło !!! Oprocentowanie kredytów w CHF jest równe a nawet często wyższe niż w PLN. Marża w CHF w KB od 1 listopada 5,20 (http://www.kredytbank.pl/BinaryServlet/kredyt_mieszkaniowy_listopad2008.pdf/?unid=285968630A518ABBC12574F30049912F&icon=false )
Paranoja - ale doczekaliśmy czasów. Zdecydowaliśmy się tydzień temu na KB na CHF (byliśmy w Openie i osobiście w Banku) oferta była jeszcze w miarę - marża 1,97. Super sprawa że KB bierze pod uwagę jako wkład własny mieszkanie które się posiada -wystarczy tylko napisać oświadczenie, że pieniądze ze sprzedaży mieszkania zostaną wykorzystane na wykończenie domu. Inne banki nie biorą tego w ogóle pod uwagę.
Idziemy do Opena i doradca odradza CHF i zachęca do złotówek. Np. DomBank wstrzymał wypłaty transz klientom co mają kredyty w CHF.
proponuje Kredyt Bank lub Pekao S.A. Ponoć ten drugi ma na dzień dzisiejszy najlepszą ofertę. Tydzień temu ze wstępnych obliczeń wychodziło że będziemy płacić około 1250 zł raty teraz juz ponad 1500 przy takiej samej kwocie kredytu. :( MASAKRA. Pekao S.A. nie znamy z małżonką w ogóle nie spotkaliśmy się na forum z opiniami o tym banku. Damy sobie chyba z nim spokój. Dziś jeszcze idziemy do PKO BP sprawdzić ich ofertę. Zobaczymy co oferują na dzień dzisiejszy.
Pozdrawiam wszystkich borykających się z tymi samymi problemami co ja !

Killer_su
03-11-2008, 11:46
Zdecydowanie odradzam mbank (całkowicie niekompetentna obsługa i brak możliwości załatwienia czegokolwiek) i lukasbank (różnymi sztuczkami wyłudzają dodatkowe pieniądze)

arti.sa
04-11-2008, 07:02
W KB dostalismy 1,2% marża w PLN (spóźniliśmy się kilka dnia a marża była 0,9 ;( ) - umowa podpisana uff.... . W PKO BP było 1,97marży. Koszty w KB?... (0 prowizji, ubezpieczenie na życie gratis, wycena własna 300pln + koszt 1 inspekcji banku 100pln, ubezpieczenie na wartość kredytu narazie 120 rocznie, hipoteka 400pln, podwyższenie oprocentowania 1% do czasu wpisu do hipoteki, 50% faktur, honorują posiadane mieszkanie jako wkład - wystarczył akt notarialny i tyle ....).
W ubiegłym tygodniu na chf marża była 2,35% i tu niedaleko do zł rata-różnica coś ok. 180pln. Może kiedyś będą lepsze warunki na kr. walutowe wtedy może się zdecydujemy na przewalutowanie lub refinans. Narazie chcemy spokojnie spać i płacić stabilniejsze raty.

pati25
04-11-2008, 16:23
cardesign1 i jak wzieliście kredyt?
dzis dzwoniła babka od kredytów i jak jej powiedziłam ze interesuje mnie kredyt bank (poniewaz kredyt z rodzicami )To mnie zmartwiła ,ze w tym momencie oni maja najgorsze warunki....jej kiedy sie to skonczy....:(
Juto ma dzwonić i dokładnie wszytko sprawdzić :(

cardesign1
05-11-2008, 10:05
pati25 zdecydowaliśmy się na kredyt w PKO BP niestety w złotówkach na CHF mamy za niskie zarobki. Ofertę mają lepszą od Kredyt Banku. np oprocentowanie w CHF w Kredyt Banku jest w granicach 8% a w PKO BP coś ponad 5% (to bardzo duża różnica) Do końca roku mają promocję nie ma prowizji od udzielenia kredytu. Marże można negocjować indywidualnie w oddziele. Za rzeczoznawce płaci się tylko 150 zł w KB chcą prawie 900 zł. nie ma dziwnych niepotrzebnych ubezpieczeń. moim skromnym! zadaniem co najważniejsze jest to pewny bank i sprawdzony np. przez moją siostrę (skończyła budowę w tym roku). Nie ma z nimi problemów już po podpisaniu umowy. Sprawdź sobie również MultiBank- mają dość fajna ofertę. Ale żeby dostać u nich kredyt w CHF tez trzeba wykazać się nie małymi dochodami.

A zapomniałem dodać: Na dzień dzisiejszy rata w Kredyt Banku w CHF jest wyższa niż w PLN !

pozdrawiam
Cardesign1

pati25
05-11-2008, 13:38
Cardesign1 własnie dzis dostałam konkretne wyliczenia i rata w złotówka jest mniejsza od raty w frankach ...
Podobno kredyt bank ma wtym momencie najgorszą ofertę na franki :(
Chyba wstrzymam sie z 3 miesiace i za ten czas zwiekszę swoją zdolność wtedy nie bede skazana tylko na 1 bank z kredytem na 30 lat ...

pati25
05-11-2008, 13:41
Walsnie dziś polecała mi posredniczka bank PKO ale musze zwiększyc swoja zdolnośc o 400zł wtedy bedze mogła tam wziąść kredyt na 30 lat ..

pati25
05-11-2008, 13:55
A własnie w jaki sposób w pko udokumentowałes zarobki?
Z ile miesiecy potrzebny jest wyciąg z konta?
Pozdarwiam

Cezarr
05-11-2008, 15:01
Ode mnie w PKO BP żadają operatu szacunkowego (ok 900 zł),wycena rzeczoznawcy 150 zł ?-wolałbym taką, czy w innych oddziałach można uniknąć operatu? Kredyt w PLN

cardesign1
05-11-2008, 19:39
Pati25 oboje z żoną pracujemy na umowę o prace. Wystarczyło w banku przedstawić zaświadczenie o zarobkach z średnim dochodem z 3 ostatnich miesięcy. O wyciągu z konta nic nie mówili. jeśli będzie potrzebny to nie będzie z tym żadnego problemu ponieważ konto mamy w tym samym banku co zaciągamy kredyt. Może dlatego nic na ten temat nie wspominali.

Cezarr niestety nie umie Ci na dzień dzisiejszy odpowiedzieć na to pytanie. Wiem że ja za rzeczoznawcę mam zapłacić 150 zł. Jak będę w banku i nie zapomnę to zapytam czy tak jest w każdym banku PKO czy to zależy od miejscowości. Jak coś będę wiedział to napiszę.

Pozdrawiam cardesign1

mynia_pynia
06-11-2008, 07:34
Faktur nie należy się bać.
Nawet jak nie macie umowy na robociznę to spokojne faktury za materiały wystarczą.
Ja mam wszystkie faktury na materiały i kilka za robociznę.
Właśnie wziełam ostatnią transzę - faktury mam na około 85% inwestycji.
Kredyt w BPH - wymagają 60% pokrycia w fakturach.

cardesign1
07-11-2008, 09:55
Cezarr - jeśli chodzi o operat szacunkowy to wymagany jest przy kredycie pow. 400 000 i tak jest podobno wszędzie. Ja kredyt mam zdecydowanie na niższą kwotę dlatego u mnie będzie rzeczoznawca.


Pozdrawiam
cardesign1

Włóczykij91
29-07-2014, 19:33
ubezpieczenie mają bardzo fajne w deutshce banku, w sumie ubezpieczyłam tam swoje mieszkanie http://deutschebank.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia.html i pewnie ubezpiecze dom jak tylko zdołamy do postawić i ukończyć.

Murator FINANSE
10-08-2014, 14:10
Witam jeśli mogę coś doradzić, nie zawsze ubezpieczenia sprzedawane przez bank są dobre. Warto przeanalizować koszt oraz zakres ubezpieczenia. Często jest tak , że za tą samą kwotę można kupić polisę na nieruchomość z szerszym zakresem ubezpieczenie w niezależnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Banki również akceptują takie polisy. 95%m moich klientów wykupiło polisy w niezależnym TU

Murator FINANSE
03-09-2014, 13:24
Drodzy forumowicze i przyszli kredytobiorcy
postanowiłam przypomnieć o specjalnej ofercie Muratora , jeśli skorzystacie z naszej pomocy przy uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Poza tym , że pomagamy bez dodatkowych kosztów dla Państwa i sprawnie i szybko oraz fachowo wspomagamy procesowanie wniosku.Każdy Klient, który w 2014 uruchomi kredyt hipoteczny za pośrednictwem Murator FINANSE otrzyma:
1) Kartę rabatową Murator KLUB oraz
2) 6 miesięczną prenumeratę wybranego miesięcznika z oferty Murator SA.

3)dodatkowo , jeśli złożymy wniosek w Eurobanku i dołączymy kupon z Muratora ,możecie skorzystać z tzw. Murowanego Kredytu Hipotecznego z Eurobankiem .Kupony zostały wydrukowane w miesięczniku Murator w numerach luty-lipiec 2014 oraz będą dokładane do każdego sprzedanego projektu domu. Wszystkie kupony, bez względu na datę publikacji będą miały ważność do 31.12.2014. Kupon upoważnia do obniżenie marży o maksymalnie 0,3 p.p. do poziomu nie niższego niż obowiązująca marża minimalna w ofercie standardowej Banku.

Zachęcamy do kontaktu.