PDA

Zobacz pełną wersję : jak wykonac wentylację strychu?



anula302
16-10-2008, 16:58
Poradzcie prosze co zrobi z takim fantem. Poddasze ma istniec jako strych tzw. jest ocieplone - jedyne doświetlenie jest przez wyłaz dachowy. Dzisiaj mnie oświeciło że przydało by sie aby tam była jakaś wentylacja. Widziałam takie kominki na dachu ale nie wiem czy one służą do wentylacji pomieszczenia czy połaci. Jeśli do pomieszczenia to czy da sie je zamontowa na już wykonanym pokryciu /(deskowanie + papa+ blacha)?

ila66
16-10-2008, 17:12
Poradzcie prosze co zrobi z takim fantem. Poddasze ma istniec jako strych tzw. jest ocieplone - jedyne doświetlenie jest przez wyłaz dachowy. Dzisiaj mnie oświeciło że przydało by sie aby tam była jakaś wentylacja. Widziałam takie kominki na dachu ale nie wiem czy one służą do wentylacji pomieszczenia czy połaci. Jeśli do pomieszczenia to czy da sie je zamontowa na już wykonanym pokryciu /(deskowanie + papa+ blacha)?

kominki wentylacyjne - do wentylacji pomieszczenia

dachowki wentylacyjne - do wentylacji połaci

.... da sie zamontować ....


mozna też w scianach szczytowych

anula302
16-10-2008, 17:17
dzięki

pablitoo
16-10-2008, 17:24
Poradzcie prosze co zrobi z takim fantem. Poddasze ma istniec jako strych tzw. jest ocieplone - jedyne doświetlenie jest przez wyłaz dachowy. Dzisiaj mnie oświeciło że przydało by sie aby tam była jakaś wentylacja. Widziałam takie kominki na dachu ale nie wiem czy one służą do wentylacji pomieszczenia czy połaci. Jeśli do pomieszczenia to czy da sie je zamontowa na już wykonanym pokryciu /(deskowanie + papa+ blacha)?

kominki wentylacyjne - do wentylacji pomieszczenia

.... da sie zamontować ....


mozna też w scianach szczytowych

Kominek wentylacyjny służy do usuwania powietrza z wnętrza pomieszczenia / w tym przypadku ze strychu / - sam kominek wentylacyjny połączony ze strychem nic nie da - trzeba doprowadzić powietrze z zewnątrz na strych ?? - z tego co się orientuję wyłazy dachowe nie mają nawiewników...

Wosto
16-10-2008, 19:51
Witam.
Z jednej strony (od północy) mam dwa otwory fi125 w ścianie szczytowej, po przeciwnej stronie jeden większy (chyba fi150) z wentylatorem wyciągowym. Jak to się sprawdza - nie wiem, bo jeszcze nie mieszkam, ale ten "system" był polecany na Forum jako chłodzenie poddasza w okresie letnim. A zimą? Pewnie będę przymykał dwa wloty, bo od środka założyłem okrągłe anemostaty.
Pozdrawiam.