PDA

Zobacz pełną wersję : usługi - serwis opon



ek1977
16-10-2008, 18:25
Proszę o pomoc. Planuję budowę serwisu opon. Upatrzyłem sobie działkę przy drodze krajowej - właściciel chce ją sprzedać 1,02 ha. W gminie jest brak planu zagospodarowania przestrzennego. Jakie mam podjąć kroki aby dowiedzieć się:
- czy na tej działce mogę realizować w/w inwestycję,
- czy jest to uciążliwa czy nieuciążliwa usługa,
- czy siąsiedzctwo drogi krajowej może wpływać na usługowe przeznaczenie terenu,
- jakie decyzje i pozwolenia będę musiał otrzymać przy realizacji tej inwestycji i jak długo to trwa?
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

SimOn!
16-10-2008, 21:30
- czy na tej działce mogę realizować w/w inwestycję,

występujesz do gminy z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowanie terenu - tak to wygląda gdy nie ma planu; sprawdź sobie też wcześniej w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania gminy jakie jest przeznaczenie Twojego terenu i czy przypadkiem nie jest objęty strefą dla której jest wymagane obligatoryjne sporządzenie planu miejscowego bo wtedy będziesz za niego musiał zapłacić (choć oficjalnie to gmina sporządza i finansuje plany)

- czy sąsiedztwo drogi krajowej może wpływać na usługowe przeznaczenie terenu,
nawet bardzo, drogi krajowe jak i inne posiadają tzw. klasy techniczne które wymuszają pewne parametry jakie mają spełninać np. ilość zjazdów z DK i minimalne odległości między nimi. Może się okazać, że dyrekcja dróg krajowych nie uzgodni pozytywnie Twojego wniosku o włączenie do drogi krajowej. Możesz być zmuszony np. do poprowadzenia równoległej drogi (serwisowej / lokalnej) aż do najbliższego istniejącego skrzyżowania.


- jakie decyzje i pozwolenia będę musiał otrzymać przy realizacji tej inwestycji i jak długo to trwa?
.
-decyzja o warunkach zabudowy
-decyzja środowiskowa - > może być wymagany raport o oddziaływaniu na środowisko ( tu lepiej się pośpieszyć bo za chwilę wchodzą zmiany ustawodawstwa i będzie trudniej)
-pozwolenie na budowę

ek1977
16-10-2008, 23:03
czy siąsiedzctwo drogi krajowej może wpływać na usługowe przeznaczenie terenu,
Czy strefa uciążliwości drogi krajowej będzie atutem w lokalizacji i realizacji tej inwestycji - usługa uciążliwa (raport)?
Jutro składam wniosek o warunki zabudowy.
Jeżeli chodzi o zjazd z drogi krajowej to jest - na działkę.

Łukasz_K
17-10-2008, 12:48
-decyzja środowiskowa - > może być wymagany raport o oddziaływaniu na środowisko ( tu lepiej się pośpieszyć bo za chwilę wchodzą zmiany ustawodawstwa i będzie trudniej)

A skąd pomysł z koniecznością uzyskania decyzji środowiskowej??

mikolayi
17-10-2008, 13:25
czytaj http://www.eko.org.pl/lkp/prawo_html/rozporz_mogace_oddzialywac.htm
punkt 70

ek1977
17-10-2008, 17:38
http://www.eko.org.pl/lkp/prawo_html/rozporz_mogace_oddzialywac.htm
punkt 70

Przeczytałem.
"stacje obsługi lub remontowe środków transportu, niewymienione w pkt 17-19 i pkt 46; stacje obsługi lub remontowe sprzętu budowlanego lub rolniczego, składające się z nie mniej niż 3 stanowisk warsztatowych;"

Rozumię, że jeżeli inwestycję ograniczę się do dwóch stanowisk to ominie mnie konieczność uzyskania decyzji środowiskowej? Czy są jeszcze inne przepisy?

mikolayi
17-10-2008, 18:59
http://www.eko.org.pl/lkp/prawo_html/rozporz_mogace_oddzialywac.htm
punkt 70

Przeczytałem.
"stacje obsługi lub remontowe środków transportu, niewymienione w pkt 17-19 i pkt 46; stacje obsługi lub remontowe sprzętu budowlanego lub rolniczego, składające się z nie mniej niż 3 stanowisk warsztatowych;"

Rozumię, że jeżeli inwestycję ograniczę się do dwóch stanowisk to ominie mnie konieczność uzyskania decyzji środowiskowej? Czy są jeszcze inne przepisy?

niestety mozliwe że nie do konca. zgodnie z PWN "Średnik jest znakiem rozdzielającym słabszym od kropki i służy do oddzielania w miarę samodzielnych części wypowiedzenia. Od przecinka z kolei różni się tym, że oddziela wyłącznie człony równorzędne pod względem logiczno-składniowym, podczas gdy przecinek może oddzielać również człony nierównorzędne." Co za tym idzie stacja obsługi transportu może wymagać niezależnie od ilosci stanowisk. Ale nie jestem polonistą :)

ek1977
18-10-2008, 10:36
do mikolayi
:D


Pozdrawiam

ek1977
18-10-2008, 11:08
Złożyłem w gminie o warunki zabudowy, a przy okazji dowiedziałem się, że prawdopodobnie będzie możliwość budowy na tym terenie. Na innej działce w odległości ok. 30m stoi budynek (ocena inwestycji, wytyczając obszar analizowany), a w studium uwarunkowań i zagospodarowania gminy przewidziany jest ten teren pod zabudowę.

Teraz muszę czekać!

Pan w gminie z tego co widzę "niezorientowany" stwierdził, że dla takiej inwestycji (nazwał ją nieuciążliwą - wymiana opon) nie będzie wymagany raport.
Ja jednak nie jestem przekonany, jest jeszcze starostwo?

Kto wydaje decyzję środowiskową? A kto przygotowuje raport? Jaka jest cena tych dokumentów? Może ktoś przeszedł te procedury lub jest zorientowany w tym temacie?

Proszę o odpowiedź.

sSiwy12
18-10-2008, 11:20
Akty prawne rządzą się swoistą logiką. W tym przypadku zapis należy odczytać jako:
§ 3. 1. Sporządzenia raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko mogą wymagać następujące rodzaje przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko:
70) stacje obsługi lub remontowe środków transportu, niewymienione w pkt 17-19 i pkt 46;
Oraz ( w tym przypadku średnik tak należy odczytać)
stacje obsługi lub remontowe sprzętu budowlanego lub rolniczego, składające się z nie mniej niż 3 stanowisk warsztatowych;
Biorąc to pod uwagę, to każda stacja obsługi środków transportu podlega pod Par.3.1, a „zwolnienie” do 3 stanowisk dotyczy tylko „rolniczego”
Ale uwaga Ustawodawca użył określenia „może” (mogą) co oznacza, że decyzja należy do urzędu właściwego (wydział ochrony środowiska).

Podpowiedź: może warto uruchomić stacje obsługi sprzętu rolniczego i (lub)
budowlanego na 2 stanowiska?

mikolayi
19-10-2008, 15:48
decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsiewzięcia wydaje właściwy urząd miasta (gminy). Oczywiscie warto najpierw złożyć do nich zapytanie z charakterystyką inwestycji, czy wymagać będzie ona opracowania raportu i uzyskania decyzji.
Kiedyś raporty sporządzali biegli z listy wojewody, teraz tego już nie ma i raport może sporządzić nawet "Zenek stolarz" .W zwiazku z tym trudno mi nawet polecić gdzie szukać kogoś ,kto dla takiej inwestycji raport sporządzi, ale myślę, że wydział ochrony środowiska Twojego urzędu będzie posiadał wiedzę (a i zapewne narzędzia i umiejętnosci) które ułątwią Ci ewentualne sporządzenie raportu

Łukasz_K
22-10-2008, 13:30
Jakoś wcześniej nie mogłem się dosiąść i poczytać, a więc


Pan w gminie z tego co widzę "niezorientowany" stwierdził, że dla takiej inwestycji (nazwał ją nieuciążliwą - wymiana opon) nie będzie wymagany raport.
Ja jednak nie jestem przekonany, jest jeszcze starostwo?

Czy aby serwis opon można zakwalifikować jako stację obsługi maszyn?? Raczej niekoniecznie. Pan nie jest niezorientowany, tylko ten zapis jest dość niejednoznaczy (czyt. uznaniowy)
Sarostwo tylko daje opinie dla gminy, wiec nie bedzie tu sie raczej odzywać.


Kto wydaje decyzję środowiskową? A kto przygotowuje raport? Jaka jest cena tych dokumentów? Może ktoś przeszedł te procedury lub jest zorientowany w tym temacie?
W tym przypadku jak juz napisano, decyzję wydaje gmina. Raport sporzadzić moze każdy. W temacie jestem zorientowanie w miarę nieźle, wiec pytaj tu lub na PW

ek1977
22-10-2008, 21:06
Ciekawe to co piszesz!

Podpowiedz mi, do jakiej inwestycji zaliczymy serwis opon jak nie do stacji obsługi środków transportu?

Teraz nie jestem pewien czy dobrze zredagowałem wniosek o warunki zabudowy: budynek usługowy: serwis opon i budynek mieszkalny.
Czy powinieniem już na tym etapie szczegółowo scharakteryzować inwestycje. Tego nie zrobiłem!
Co powinna zawierać taka charakterystyka?

Jeżeli tak, to czy po złożeniu wniosku o warunki zabudowy można go uzupełnić lub wycofać i ponowanie złożyć?

Jeszcze jedno mnie nurtuje. W nieobowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego teren był rolniczy czyli nie jest odrolniony (przypomnę 1,02 ha IVa w tym ok. 10a III)?

Co z tym zrobić?

Łukasz_K
23-10-2008, 07:16
Podpowiedz mi, do jakiej inwestycji zaliczymy serwis opon jak nie do stacji obsługi środków transportu?

Ty na pewno wiesz lepiej ode mnie, czy "serwis opon", można zaliczyć, bądź porównać ze "stacją obsługi transportu". Serwis opon jest jednym z elementów obsługi transportu (i to chyba tym najmniej uciążliwym). Więc czy należy go od razu kwalifikować jako stacja obsługi??
Do jakiej inwestycji zaliczymy więc serwis opon?? Jest to błędne pytanie. W przypadku rozpatrywania czy dana inwestycja wymaga decyzji środowiskowej (wymaganej tylko dla przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko), ważne jest czy planowane przedsięwzięcie można zaliczyć do którejś z inwestycji wymienionych numeratywnie w rozporządzeniu. Jeżeli nie, to decyzja środowiskowa nie będzie potrzebna (jest to małe uproszczenie, ale to tak z grubsza można ująć).

mikolayi
23-10-2008, 07:40
nie ma co dywagowac tylko trzeba złożyć zapytanie do właściwego urzędu. Do zapytania załączyć charakterystykę inwestycji i tyle

Łukasz_K
23-10-2008, 08:27
nie ma co dywagowac tylko trzeba złożyć zapytanie do właściwego urzędu. Do zapytania załączyć charakterystykę inwestycji i tyle

mikolayi, jakie zapytanie?? na podstawie czego?? W ja na miejscu inwestora, po otrzymaniu warunków zabudowy, złożyłbym wniosek o pozwolenie na budowę. W ostateczności, to właśnie wtedy ktoś może upomnieć się o decyzję środowiskową. Jak tak zrobią, to zawiesza postępowanie. Jak nie, to inwestor zaoszczędzi "nieco" kasy i sporo czasu.

mikolayi
23-10-2008, 08:39
nie ma co dywagowac tylko trzeba złożyć zapytanie do właściwego urzędu. Do zapytania załączyć charakterystykę inwestycji i tyle

mikolayi, jakie zapytanie?? na podstawie czego?? W ja na miejscu inwestora, po otrzymaniu warunków zabudowy, złożyłbym wniosek o pozwolenie na budowę. W ostateczności, to właśnie wtedy ktoś może upomnieć się o decyzję środowiskową. Jak tak zrobią, to zawiesza postępowanie. Jak nie, to inwestor zaoszczędzi "nieco" kasy i sporo czasu.

Zapytanie na podstawie prawa ochrony środowiska - złożenie pisma nie będzie nic kosztować, a w międzyczasie będą się toczyć warunki zabudowy. Do zapytania powinna wystarczyć charakterystyka inwestycji taka jak we wniosku o WZZiT. I to tu można zaoszczędzić czas, a nie jak obudzi sie jakiś urzędnik przy wydawaniu pozwolenia na budowę. Organ wyda opinię że nie potrzeba to nie potrzeba. Jeśli odwrotnie tozanim dostanie WZZiT będzie moeć już raport i złożony wniosek o DŚ.
Gdybym miał planowac inwestycje, które "mogą wpływać na środowisko" kierujac się Twoim tokiem myślenia, to wybacz, ale wylali by mnie z roboty za marnowanie czasu i pieniędzy inwerstora przez to, że liczę, a nuż się uda i nie zawołają DŚ przy pozwoleniu na budowę.

Sprawa jest prosta, jeśli nie wystąpi z zapytaniem to bierze odpowiedziaolność na siebie jeśli coś komuś "nie wypali" Jak dostanie pismo z pieczątką urzędu gminy to odpowiedzialność bierze gmina.

To moje stanowisko, a nasz Inwestor postąpi jak będzie uważał

Łukasz_K
23-10-2008, 09:07
[quote=mikolayi]nie ma co dywagowac tylko trzeba złożyć zapytanie do właściwego urzędu. Do zapytania załączyć charakterystykę inwestycji i tyle

Zapytanie na podstawie prawa ochrony środowiska - złożenie pisma nie będzie nic kosztować ....
Organ wyda opinię że nie potrzeba to nie potrzeba. ....

Hmmm. Tok postępowania całkiem niezły, choć .. zachowawczy :-), ale tak też można.
Pytałem z ciekawości o podstawę, ale pełną a nie samą podstawę. Czemu pytałem?? Bo nie kojarzę w POŚ artykułów na podstawie których inwestor zapytuje urząd u to czy jego inwestycja wymaga przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, tym bardziej nie znam podstawy na której swoją "opinię" mógłby oprzeć urząd. Pytanie czysto teoretyczne, bo już różne cuda widziałem (również opinie bez cytowania podstaw prawnych).

mikolayi
23-10-2008, 09:12
lubię dobre polemiki :)
nie ma w prawie ochrony środowiska jednoznaczengo zapisu o zapytaniu. Rozporządzenie kwalifikujące również, jak wiesz, wyszczególnia, co obligatoryjnie wymaga raportu, a co moze wymagać. Zatem jeśli coś może wymagać, to ktoś musi się opowiedzieć, czy wymaga, czy nie. W przypadku stacji bazowych telefonii komórkowej przeprowadza się analizę kwalifikacyjną (robi to inwestor) i w ten sposób bierze na siebie odpowiedzialność.
Że zachowawcze ? oczywiscie, ze zachowawcze, dup...chron jest bardzo ważny, zwłaszcza jak się wydaje cudze pieniądze :)

co do podstaw, na jakich miałby się oprzec urząd w odpowiedzi na zapytanie - oprą się oczywiscie o to samo rozporządzenie, tyle że uznaniowo ktoś musi powiedzieć tak albo nie. Dlatego wolę, żeby to nie było moje uznanie :)

Łukasz_K
23-10-2008, 09:23
lubię dobre polemiki :):D

ciesze się, poniewaz ja również to lubię


nie ma w prawie ochrony środowiska jednoznaczengo zapisu o zapytaniu. Rozporządzenie kwalifikujące również, jak wiesz, wyszczególnia, co obligatoryjnie wymaga raportu, a co moze wymagać.
Wiem, i stąd było moje pytanie na wszelki wypadek, gdyby sie okazało że jednak coś pominąłem (człowiek cały czas się uczy)


Zatem jeśli coś może wymagać, to ktoś musi się opowiedzieć, czy wymaga, czy nie. W przypadku stacji bazowych telefonii komórkowej przeprowadza się analizę kwalifikacyjną (robi to inwestor) i w ten sposób bierze na siebie odpowiedzialność.
Pytanie tylko kto ma wydać taką opinię?? Decyzję środowiskową otrzymuje się przed pewnymi decyzjami. W przypadku BTSów opis techniczny przedsięwzięcia zawarty we wniosku o wydanie pozwolenia na budowę pozwala dla organu na stwierdzenie, czy inwestycja wymaga uzyskanie decyzji środowiskowej. czyli kto powinien wydać w razie czego taką opinię?? Burmistrz czy starosta??


Że zachowawcze ? oczywiscie, ze zachowawcze, dup...chron jest bardzo ważny, zwłaszcza jak się wydaje cudze pieniądze :)
stwierdzenie nie do podważenia :D

mikolayi
23-10-2008, 09:28
kwalifikacji inwestycji dokonuje się przed wydaniem DŚ - zatem moim zdaniem właściwym organem do wydania tej decyzji jest organ wydajacy DŚ. Organ wydający BP nie ma nic do tego. Jeśli w opiesie projektu jest napisane ze nie wymaga to organ przyjmuje że nie wymaga

wiem do czego zmierzasz. Jesli nasz inwestor napisze że nie wymaga, to starostwo nie będzie się czepiać czy tak ? :)

ta dywagacja pod warunkiem że doprze zrozumiałem zapytanie

Łukasz_K
23-10-2008, 09:48
zmienię kolejność wypowiedzi ...


wiem do czego zmierzasz. Jesli nasz inwestor napisze że nie wymaga, to starostwo nie będzie się czepiać czy tak ? :)

Nieprawda. nie do tego zmierzałem :) Moim zadanie, starostwo tak czy siak powinno to sprawdzić, a zmierzam do ustalenia, na podstawie czego możnaby wystąpić o opinie i do kogo.



kwalifikacji inwestycji dokonuje się przed wydaniem DŚ - zatem moim zdaniem właściwym organem do wydania tej decyzji jest organ wydajacy DŚ.
Kwalifikacji wcale nie będzie dokonywał organ wydający decyzję (choć można by próbować tak przyjmować). Czemu?? Ponieważ organ wydający decyzję bazuje również w trakcie postępowania na opiniach organu ochrony środowiska oraz inspekcji sanitarnej.


Organ wydający BP nie ma nic do tego. Jeśli w opiesie projektu jest napisane ze nie wymaga to organ przyjmuje że nie wymaga

Z tym akurat się nie zgodzę. Organ PB sprawdza czy dokumentacja jest pełna, wiec sprawdza również czy jest dołączona decyzja środowiskowa. Jeżeli jej nie ma a organ uzna na podstawie opisu, że jest to przedsięwzięcie mogące (itd) powinien zawiesić postępowania do momentu uzyskania przez inwestora wymaganej decyzji. Późniejsze tłumaczenie, że projektant napisał to czy tamto nie będzie miało żadnego znaczenia. To organowi dostanie się że nie dopilnował czegoś.

mikolayi
23-10-2008, 11:58
żeby nie tworzyć ogromnych wypowiedzi w wątku

ad1) ba, starostwo ma nawet obowiazek sprawdzić art 35.1 ust 1) - ale tylko zgodnosć projektu budowlanego - zatem zapis w projekcie, ze nie wymaga decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgodnie z (D.U. 2007 nr 158 poz. 1105) w praktyce zamyka dalszą analizę w urzędzie - odpowiedzialnosc bierze projektant

ad2) opinię (kwalifikację) w praktyce wydaje organ kompetentny w sprawie wydania DŚ. Nie wnikam czy swoją opinię konsultują zwracając sie do WOS i Sanepid. Acz oczywiscie nie wykluczam, że może mnie odesłać nawet do ministra - w mojej praktyce nie zostałem jeszcze nigdzie odesłany ani razu.

ad3) - patrz ad1)

wybacz, ale urzędnik w wydziale budownictwa raczej nie jest kompetentny w sprawach ochrony środowiska. Oczywiscie brak zakwalifikowania inwestycji w projekcie przez projektanta u czujnego urzędnika powinien wywołać reakcję. Ale późniejsze tłumaczenie ze projektant coś napisał a urzędnik zinterpretował inaczej raczej pozbawi pracy projektanta a nie urzędnika.
A na jakiej podstawie urzędnik przed wydaniem decyzji BP ma zakwalifikować czy podmiotowa inwestycja wymaga DŚ czy nie wymaga ? :)

Łukasz_K
23-10-2008, 13:26
żeby nie tworzyć ogromnych wypowiedzi w wątku
i tak nam się stworzył, ale:

ad1) za błędnie wydaną decyzję (bez wymaganych dokumentów) odpowie urzędnik, a nie projektant (art 32 ust. 1 pkt 1 PB wymusza na urzędnik dopilnowanie tego).

ad2) i dlatego takiej opinii nie powinien wydać, ponieważ postępowanie w sprawie ooś określa dokładnie co jest w jego trakcie wydawane i co kto opiniuje. A ciebie nigdzie nie mogą odsyłać po opinii, bo to urząd przeprowadza opiniowanie w trakcie postępowania.

ad3) urzędnik w wydziale budownictwa nie musi być kompetentny w sprawach ochrony środowiska. Wystarczy że ma przed sobą rozporządzenie w sprawie przedsięwzięcie, w razie czego posiłkować się pomocą ludzi z działu ochrony środowiska. I kwalifikacje ustali właśnie na podstawie opisu technologicznego dołączonego do projektu.
Późniejsze tłumaczenie że projektant coś napisał a urzędnik tego nie dopilnował nie będzie żadną "obroną" przed pracodawcą urzędnika.


A na jakiej podstawie urzędnik przed wydaniem decyzji BP ma zakwalifikować czy podmiotowa inwestycja wymaga DŚ czy nie wymaga ? :)
Patrz początek ad3 :D
pozdrawiam

mikolayi
23-10-2008, 13:39
no i zgadzamy się i jednocześnie nie zgadzamy. Jestem też pewnien, że żaden z nas pola nie ustąpi :)

zrobił się spory off i nie ma zasadniczej odpowiedzi na pytanie

kto ma jednoznacznie stwierdzić, czy stacja wymiany opon wymaga sporządzenia raportu

odpowiedź na to pytanie jest kluczowa i każdy z nas ma swoje stanowisko.
Proponuję naszemu autorowi wątku drogę rozwiazania wybrać samemu :)

ek1977
26-10-2008, 07:57
Mam doczynienia z profesjonalistami. :)

Sam nie jestem w tej dziedzinie, więc pytam.

Rozumię, że decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia uwzględnia głównie: wymagania dotyczące ochrony środowiska do uwzględnienia w projekcie budowlanym, ochronę wód, zagospodarownie odpadów.

Czy dla takiej inwestycji jak moja decyja może być negatywna?
Jaką pełni funkcję w procesie uzyskania pozwolenia na budowę? Czy można ją potraktować jako jeden z etapów?
Jakie niesie ze sobą skutki?

mikolayi
26-10-2008, 18:08
Mam doczynienia z profesjonalistami. :)

Sam nie jestem w tej dziedzinie, więc pytam.


1) Czy dla takiej inwestycji jak moja decyja może być negatywna?
2) Jaką pełni funkcję w procesie uzyskania pozwolenia na budowę? Czy można ją potraktować jako jeden z etapów?
3) Jakie niesie ze sobą skutki?

ad1. tak
ad2. w przypadku zakwalifikowania inwestycji do mogących znacząco... tak
ad3. jeśli jet pozytywna - można wystąpić o BP, jeśli jest negatywna - nie można
CO do skutków sam pytanie jest bardzo szerokie :)

ek1977
26-10-2008, 20:07
Jakie czynniki mogą wpłynąć na negatywną decyzję?

Łukasz_K
28-10-2008, 08:47
Jakie czynniki mogą wpłynąć na negatywną decyzję?
Znaczący wpływ na tereny przyległe, emisja wykraczająca poza granice działki niemożliwa od ograniczenia, inwestycja realizowana na terenach podlegających ochronie - pełen wachlarz jest jeszcze dłuższy.
Nadal nie napisałeś co dokładnie ma być robione w ramach "planowanego serwisu opon". Jakie jest potencjalne oddziaływania na poszczególne części środowiska??

ek1977
28-10-2008, 16:46
W serwisie opon planuję:
- usługę - wymiana ogumienia kół (samochody osobowe, busy, ciągniki rolnicze),,
- sprzedaż opon nowych i używanych (samochody osobowe, busy, ciągniki rolnicze).

Planowane 2 - 4 stanowiska. Planowana powierzchnia usługi ok 230 m2.
tak na początek

Działka z wjazdem z drogi krajowej. Teren nie podlegający ochronie środowiska (park, Natura 2000).

Łukasz_K
29-10-2008, 06:56
W serwisie opon planuję:
- usługę - wymiana ogumienia kół (samochody osobowe, busy, ciągniki rolnicze),,
- sprzedaż opon nowych i używanych (samochody osobowe, busy, ciągniki rolnicze).

Planowane 2 - 4 stanowiska. Planowana powierzchnia usługi ok 230 m2.
tak na początek

Działka z wjazdem z drogi krajowej. Teren nie podlegający ochronie środowiska (park, Natura 2000).

czyli podtrzymuję swoje zdanie że nie jest to inwestycja którą można zaliczyć pod szerokie określenie stacji obsługi pojazdów. Potencjalne oddziaływanie to hałas i emisja do powietrza wynikające z ruchu samochodowego - jeżeli jest wjazd z drogi krajowej to zapewne ruch i tak jest spory, więc będzie stanowił poziom tła nie większy niż emisja na terenie zakładu. Poza tym?? Większego hałasu nie ma (no, może sprężarka do powietrza). Przy lekkim wyciszenie ścian zabudowań brak oddziaływania na etapie eksploatacji.
Czyli nadal ci zostaje wybór przedstawiony powyżej. Iść ścieżką bez decyzji środowiskowej i czekać czy ktoś będzie próbował coś zarzucić. Ścieżka druga - wystąpić o decyzję środowiskową (lub o opinię czy taka decyzja jest potrzebna).
W międzyczasie upatrzyłem ścieżkę trzecią. Trzeba wystąpić o decyzję o warunkach zabudowy - z tego co zauważyłem część gmin pisze w swojej decyzji czy inwestycja wymaga decyzji środowiskowej czy nie.

mikolayi
29-10-2008, 07:45
no zobacz Łukasz :) wyjatkowo zgadzam się z zaproponowanym przez Ciebie tokiem postępowania :)

Łukasz_K
29-10-2008, 08:08
no zobacz Łukasz :) wyjatkowo zgadzam się z zaproponowanym przez Ciebie tokiem postępowania :)
Którym?? pierwszym, drugim czy trzecim ?? :-)
Słuchaj, może nie tak wyjątkowo - już kilka razy się z czym zgodziliśmy :D

mikolayi
29-10-2008, 08:12
no zobacz Łukasz :) wyjatkowo zgadzam się z zaproponowanym przez Ciebie tokiem postępowania :)
Którym?? pierwszym, drugim czy trzecim ?? :-)
Słuchaj, może nie tak wyjątkowo - już kilka razy się z czym zgodziliśmy :D

No jasne, ze z trzecim :) na temat poprzednich już dyskutowaliśmy ;)

ek1977
03-11-2008, 13:04
Serdeczne dzięki!

ek1977
19-02-2009, 18:17
WITAM PO DŁUGIEJ PRZERWIE
Właśnie dziś odebrałem warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie serwisu opon.
Obszar na którym położona jest działka zakwalifikowano jako teren rozproszonej zabudowy jednorodzinnej i usług.
W poniedziałek składam wniosek o decyzję środowiskową (i ruszam do projektanta).
W Internecie poszukałem informacji nt. decyzji środowiskowych dotyczących serwisu opon i w każdym przypadku odstępują od sporządzania raportu.
Jestem dobrej myśli.
Do usłyszenia.
A może jeszcze kilka rad na dobry początek?