PDA

Zobacz pełną wersję : Kotłownia + podpiecie grzejników - jaki koszt robocizny?



Biceps
17-10-2008, 08:34
Mam do zrobienia następujące rzeczy:

1. Zawieszenie na ścianach i podłączenie pod PRZYGOTOWANE podejścia 8 grzejników Purmo (7 pokojowych, 1 drabinka)

2. Zainstalowanie i odpalenie kotłowni: piec tłokowy na ekogroszek AKAL2 z Pleszewa (moc 20 kW), zasobnik Galmet KWADRO 140l stojący, wymiennik ciepła, pompa Grundfos, naczynie przelewowe 30l.

Pytanie: ile za taką robotę może wziąć ekipa instalatorów? Firma, w które chcę kupić sprzęt przysłała mi ekipę do wyceny i ... wyszło im 4000 zł !!! Wydaje mi się, że to duuużo za dużo, ale może się mylę?

Bardzo proszę o info, jak wyglądało to u was mniej więcej, żebym wiedział ile się moge ew. targować.

mario1976
17-10-2008, 10:58
Mam do zrobienia następujące rzeczy:

1. Zawieszenie na ścianach i podłączenie pod PRZYGOTOWANE podejścia 8 grzejników Purmo (7 pokojowych, 1 drabinka)



U mnie za zawieszenie Purmiaków hydraulik zażyczył sobie 80 pln/szt. Miałem 16 grzejników (14 zwykłych + 2 drabiny). Po zawieszeniu hydraulik urwał jeszcze końcówkę i za grzejnik w sumie wyszło mi 67 pln. Robota robiona 2 tygodnie temu. Sytuacja była jeszcze bardziej skomplikowana bo podejścia były robione boczna a później zmieniłem na dolne. Tak więc hydraulik zawiesił grzejnik, ja zachlapałem oczka na dole, przyszedł zdjąc grzejnik, ja zachlapałem i zagipsowałem bruzdy i Pan hydraulik grzejnik wiesza ponownie.



2. Zainstalowanie i odpalenie kotłowni: piec tłokowy na ekogroszek AKAL2 z Pleszewa (moc 20 kW), zasobnik Galmet KWADRO 140l stojący, wymiennik ciepła, pompa Grundfos, naczynie przelewowe 30l.


Zrobienie kotłowni pod piec gazowy - wszystko na gotowo (pompa do cyrkulacji bo reszte piec ma w sobie) aby wezwac pana od pieca w celu pierwszego odpalenia 1200 pln + 300 za włożenie w komin wkładu z kwasówki.

Dom domowi nierówny ale ja za całość prac w domku 125+25 (woda punkt za 120 pln, grzejniki, około 20m2 podłogowego, kotłownia, komin, kanaliza ponad chudziakiem) zapłacę niewiele ponad 5 000.

Biceps
17-10-2008, 11:04
To wychodzi na to, że panowie instalatorowie (tudzież instalatorzy) pozamieniali sie z ... na głowy wyceniając robotę u mnie na - cytuję - "ok. 4000 zł"!

Czekam na jeszcze jakieś info od was, ale już widzę, że muszę szukać innej ekipy...