PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja - ile nad połacią dachu



kolorado
17-10-2008, 09:40
Czy ktoś orientuje się jaka powinna być minimalna odległość dolnej krawędzi otworu kanału wentylacyjnego od połaci dachu? Coś mi się obiło o uszy, że 15cm... I co jeśli ta odległość jest mniejsza?

U mnie kominy strasznie mało wystają nad połać dachu i obawiam się, że może to być mniej niż te 15cm. Jeszcze tego nie mierzyłem, może przez weekend uda mi się wdrapać na dach i sprawdzić dokładnie.

andre59
17-10-2008, 10:45
15 cm to zdecydowanie za mało. Wiart będzie wpychał powietrze do wnętrza budynku i nici z prawidłowej wentylacji. Domuruj na 60.

kolorado
17-10-2008, 10:53
A czy zamontowanie kratek poprawi coś w tym względzie?

pawelurb
17-10-2008, 12:52
komin musi wystawac ponad połac i to własnie ze 60 cm...mialem w wentylacji z łazienki taki niski kominek i dmuchalo do srodka, kominiarz stwierdzil ze to dlatego ze jest za blisko dachu , duzo p[onizej kalenicy.

kolorado
17-10-2008, 12:58
Komin jest w zasadzie w kalenicy, a w/w otwór wentylacji na pewno jest ponad, ale tak jak pisałem niewiele. Czy to, że jest w kalenicy zmienia coś, czy mimo wszystko 60cm musi być zachowane? Przepraszam, że tak drążę, ale to dość istotne dla mnie...

pawelurb
17-10-2008, 13:09
a wentylacja działa? sprawdzałes ? jak działa to chyba ok, piszesz ze 15 cm od dachu, może tylko w zimie śniego to zasypać, nawet na skośnym dachu potrafi go leżeć spora warstwa.

kolorado
17-10-2008, 13:15
Nie wiem czy działa, bo kanały jeszcze nie otwarte :)
Dopiero co założyli dach, no i teraz widać, że te kominy niskie. Tyle, że murarze robią jeszcze ścianki działowe, więc mogę kazać im to rozebrać i stawiać na nowo. Pytanie czy to jest konieczne w takiej sytuacji?