PDA

Zobacz pełną wersję : jaki styropian na podłoge w garażu?



Bartex
17-10-2008, 09:54
Czy można na podłoge w garazu dac styropian o takiej samej twardości jak w innych pomieszczeniach czy musi on być twardzszy ,np ekstrudowany czy moze mozna zastosowac styropian termoorganika gold dach-podłoga , jak zrobiliście u siebie?

bigrw
17-10-2008, 10:58
do garażu daj FS 200....bo po co ryzykować normalnie do wszystkich podłóg dajemy FS100 i to wystarcza ale tam samochody nie parkują .....
także nie ma obciążeń masy samochodu....
nie wielka ilość w stosunku to przedsięwzięcia....nie oszczędzaj...bo co zrobisz jak ci posadzka pod samochodem zacznie pękać bo styro fs100 będzie się zanadto uginał....

Lepiej chyba dać 200- 300 zł więcej za styro do garażu niż później płakać...

pelsona
17-10-2008, 11:25
Jeśli garaż nie ogrzewany to lepiej wcale nie dawać styropianu. Uzyskuje się w ten sposób (podobno) ciepło z ziemi i temperatury rzadko spadają wewnątrz poniżej zera.
pzdr

pluszku
17-10-2008, 14:03
Jeśli garaż nie ogrzewany to lepiej wcale nie dawać styropianu. Uzyskuje się w ten sposób (podobno) ciepło z ziemi i temperatury rzadko spadają wewnątrz poniżej zera.
pzdr
Eeee, jasne.
Tez tak mysłalem w zeszlym roku.
Efekt - pod koniec zimy gdy przymroziło to strzelił wodomierz.
Koszt - 120 zl czyli tyle co 1 m3 styropiano EPS100 ktory w warstwie 5 cm grubosci wystarczy na pokrycie 20 m2 czyli na cały garaz.
A tak ładnie obtulony był wełną ten wodomierz, odizolowany od sciany aby mu zimno nie zaszkodziło.
Przetrwał mrozy w grudniu i styczniu.
Strzelił na przełomie lutego i marca gdy ziemia była najbardziej wychłodzona.
A było wtedy tylko -12 stopni.
Nie chce myslec co by sie stało przy - 20 stopniach.

Cezarr
17-10-2008, 14:16
W swoim garażu mam 5 cm EPS 100, wjeżdżam i wyjeżdzam już ponad dwa lata i nic się nie dzieje, garaż 21 mkw.

pelsona
17-10-2008, 14:28
Ja swój wodomierz mam na zewnątrz w studzience ocieplonej i przykrytej styropianowym bardzo szczelnym korkiem grubości ok 25cm. Zaraz pod tym korkiem jest wodomierz (czyli bardzo płytko) i też się bałem o niego ale o dziwo przetrwał zimę. Jest to patent fabryczny, jak na razie się sprawdza.
Rur w garażu nie mam bo bym się bał o nie, jedynie od umywalki wychodzące bezpośrednio z ocieplonej styro wewnętrznej ściany. Nic nie ma prawa się dziać w tej sytuacji. To tak na marginesie bez bezpośredniego związku z tym wątkiem.
pzdr

bimbelt
17-10-2008, 15:17
Ja mam zwykly twardy, taki jak w domu. Do tego cala posadzka zazbrojona siatka. Wykonawca gwarantuje, ze nic nie peknie i ja mu wierze. Jeszcze nie parkowalem samochodu, wiec w praktyce nie sprawdzone jeszcze.

adam_mk
17-10-2008, 16:11
Garaż, oczywiście, grzany?
No to żadna rura strzelić nie ma prawa!

A w wylewkę można jaką siatkę zbrojącą rzucić...
Wtedy ten styro jak najgrubszy...
No, chyba żeby nie grzać garażu, to wtedy gruby na ściany trzeba...
Ziemia go (ten garaż) podgrzeje ponad "zero" i też będzie dobrze, a dla autka zdrowiej!
ONO tam mieszka! Nie Wy!
Adam M.