PDA

Zobacz pełną wersję : PIANIOK!!!



Agnieszka i Daniel
17-10-2008, 10:24
Plis, niech mi ktoś wytłumaczy co to jest pustak piankowy, potocznie zwany pianiokiem, nigdzie w internecie nic sensownego o tym nie pisze a w składach budowlanych pytaja co to jest!
Pozdrawiam :)

ubek
17-10-2008, 12:47
Chmmmmm
A nie chodzi czasem o pianobeton? czyli takie pustaki jak np. z Prefabetu? (beton komórkowy)

Erol 1
17-10-2008, 14:29
Beton komórkowy.

beton44
17-10-2008, 16:36
Chmmmmm
A nie chodzi czasem o pianobeton? czyli takie pustaki jak np. z Prefabetu? (beton komórkowy)

hmmmm.... widziałeś kiedyś pustaka ściennego pianobetonowego :o

Agnieszka i Daniel
19-10-2008, 10:41
Beton komórkowy?! O kurczę! W takim razie to jest droższe nawet od porothermu!

eisenberger
19-10-2008, 20:20
pinowy "polski ytong" moim zDANIEM JEDEN Z LEPSZYCH MATERIALOW ciepy , szybki w budowie 24x24x59 i w miare tani ok11zl szt POLECAM!

Aedifico
19-10-2008, 20:23
Nie ma pustaków z betonu komórkowego.

labas1
19-10-2008, 21:37
Nie ma pustaków z betonu komórkowego.

To po naszemu :wink: , a po ludzku to są.

Agnieszka i Daniel
20-10-2008, 05:52
No bo my mamy w projekcie naszego domku (Proton) porotherm ale mąż chce budować z tego swojego pianioka i wogóle wszystko w tym domu robi tak tradycyjnie zamiast nowocześnie (od fundamentów począwszy), że trochę mnie już to wkurza.

20-10-2008, 07:28
... i wogóle wszystko w tym domu robi tak tradycyjnie zamiast nowocześnie (od fundamentów począwszy), że trochę mnie już to wkurza.
bierz sprawy w swoje ręce, męża scierą i do kuchni ... niech gotuje i prasuje
pustaki - pianioki sa od pewnego czasu niemodne -
teraz buduje sie z gazobetonowych bloczków ...

Agnieszka i Daniel
20-10-2008, 08:50
No własnie! Teraz buduje się inaczej niż jeszcze parę lat temu. Zgodziłam się już na tradycyjny fundament, tzn. taki wylewany prosto do ziemi, ale tego porothermu nie odpuszczę.
Jak nie to faktycznie będzie gotował i prasował :wink:
Pozdrawiam

ubek
20-10-2008, 09:22
Chmmmmm
A nie chodzi czasem o pianobeton? czyli takie pustaki jak np. z Prefabetu? (beton komórkowy)

hmmmm.... widziałeś kiedyś pustaka ściennego pianobetonowego :o
A nie były to np dawne siporex/suporex? Tak mi się coś kojarzy...

Agnieszka i Daniel
22-10-2008, 08:42
Hmm, każdy ma inne zdanie na ten temat, nawet Wy, więc sami widzicie, że ciężka sprawa z tymi pianiokami. Nie da się ustalic co to jest tak ze 100% pewnościa!!! O jacie!!!

Aedifico
22-10-2008, 08:58
Chmmmmm
A nie chodzi czasem o pianobeton? czyli takie pustaki jak np. z Prefabetu? (beton komórkowy)

hmmmm.... widziałeś kiedyś pustaka ściennego pianobetonowego :o
A nie były to np dawne siporex/suporex? Tak mi się coś kojarzy...

Prostszej nazwy to wymyśleć nie można było skoro nazwano jakiś element pustak to znaczy się musi mieć gdzieś wewnątrz pustkę. Czy bloczki z gazobetonu mają pustki? Nie i dlatego nazywają się bloczki od bloku czyli litej, pełnej, foremnej bryły.


Choć aby nie było prosto normy okreslają do jakiego procenta otworów element nie nazywa się pustakiem stąd m.in. bloczki drążone np. Niemnie jednak można przyjąć,że jeśli coś ma dużo pustej przestrzeni to pustak.

22-10-2008, 08:59
... Nie da się ustalic co to jest tak ze 100% pewnościa!!! O jacie!!!
da sie
chodzi o bloczki pianobetonowe czyli beton komórkowy

http://www.zgapa.pl/zgapedia/Bloczek.html

andre59
22-10-2008, 10:16
Hmm, każdy ma inne zdanie na ten temat, nawet Wy, więc sami widzicie, że ciężka sprawa z tymi pianiokami. Nie da się ustalic co to jest tak ze 100% pewnościa!!! O jacie!!!
Ależ da się :D :wink: . Beton komórkowy powstaje na skutek spieniania czyli napowietrzania plastycznej mieszanki cementu, wapna, piasku i wody. Cement i piasek to beton, a pory powstałe w procesie spieniania to komórki, Jak się to do kupy połączy to wychodzi beton komórkowy :wink: . Patrząc od strony sposobu wykonania efektem końcowym procesu spieniania jest, jak sama nazwa wskazuje, pianiok :lol: 8)
CBDO, "pianiok" to bloczek betonu komórkowego :D

P.S. Proszę zachować emotikontki gdyby ktoś chciał do Złotych Myśli Forumowiczów cytat wkleić :wink:

Agnieszka i Daniel
22-10-2008, 19:29
Rozumiem. Dziękuję za odpowiedzi. Skoro pianiok to beton komórkowy a ja z mężem kłócę się, że chcę budować z porothermu to pomóżcie mi jeszcze ocenić, kto z nas ma rację: ja czy mój mąż. Tzn. co jest lepsze porotherm czy beton komórkowy?

andre59
22-10-2008, 19:49
W ścianie z betonu komórkowego łatwiej jest robić wszelkie bruzdy i otwory. Wychodzą dokładnie w tych miejscach gdzie się je wyznaczyło. Łatwo też porzerzyć lub zwęzić otwór drzwiowy czy okienny w razie potrzeby, itp.

theodolit
22-10-2008, 20:31
Rozumiem. Dziękuję za odpowiedzi. Skoro pianiok to beton komórkowy a ja z mężem kłócę się, że chcę budować z porothermu to pomóżcie mi jeszcze ocenić, kto z nas ma rację: ja czy mój mąż. Tzn. co jest lepsze porotherm czy beton komórkowy?

O tym jest wiele stron dyskusji - mozna poszukac i sledzic ;)

generalne podsumowanie: to i to daje rade ;) oba to popularne, powszechnie stosowane materiały. Jak to sie mowi, co kto lubi - lub co jest dostepniejsze i tańsze w okolicy... albo czyja reklama bardziej przemówi do inwestora ;D

pozdrawiam

Agnieszka i Daniel
23-10-2008, 09:10
dzieki :)

Killer_su
23-10-2008, 09:50
Rozumiem. Dziękuję za odpowiedzi. Skoro pianiok to beton komórkowy a ja z mężem kłócę się, że chcę budować z porothermu to pomóżcie mi jeszcze ocenić, kto z nas ma rację: ja czy mój mąż. Tzn. co jest lepsze porotherm czy beton komórkowy?

Ani Ty, ani mąż.
Chociaż z dwojga złego wybrałbym te piankę betonową - przynajmniej ma jakieś zalety czego o pth nie mogę powiedzieć.

23-10-2008, 10:04
... z dwojga złego wybrałbym te piankę betonową ...

j.w.
lecz zamiast pianobetonu wybrałbym gazobeton

Killer_su
23-10-2008, 10:25
... z dwojga złego wybrałbym te piankę betonową ...

j.w.
lecz zamiast pianobetonu wybrałbym gazobeton

Miałem na myśli piankę betonową jako BK :D

23-10-2008, 11:22
oczywiście :)

jajmar
23-10-2008, 13:31
Rozumiem. Dziękuję za odpowiedzi. Skoro pianiok to beton komórkowy a ja z mężem kłócę się, że chcę budować z porothermu to pomóżcie mi jeszcze ocenić, kto z nas ma rację: ja czy mój mąż. Tzn. co jest lepsze porotherm czy beton komórkowy?

To żebyście ten spór mieli juz za sobą i żeby nie było przegranych i zwyciesców proponuje wybudować dom z SILIKATÓW

TINEK
23-10-2008, 19:00
To żebyście ten spór mieli juz za sobą i żeby nie było przegranych i zwyciesców proponuje wybudować dom z SILIKATÓW

No co Ty, z silikatów to się obory buduje (i śmietniki też można) :wink:
pozdrawiam
TINEK

frykow
23-10-2008, 19:39
... z dwojga złego wybrałbym te piankę betonową ...

j.w.
lecz zamiast pianobetonu wybrałbym gazobeton

Miałem na myśli piankę betonową jako BK :D
Mówicie o suporeksie, prawda? :D

No tfu, jitong miałem na myśli. 8)

jajmar
23-10-2008, 20:16
No co Ty, z silikatów to się obory buduje (i śmietniki też można) :wink:
pozdrawiam
TINEK

No tak teraz z SILKI :)

Killer_su
24-10-2008, 07:50
... z dwojga złego wybrałbym te piankę betonową ...

j.w.
lecz zamiast pianobetonu wybrałbym gazobeton

Miałem na myśli piankę betonową jako BK :D
Mówicie o suporeksie, prawda? :D

No tfu, jitong miałem na myśli. 8)

yyyytongiii i inne solbety, czy h+h też 8) :lol: