PDA

Zobacz pełną wersję : wielofunkcyjne elektronarzędzie



statysta
17-10-2008, 10:24
Poszukuję taniego i możliwie wielofunkcyjnego elektronarzędzia do sporadycznego majsterkowania w domu i na działeczce (czasem coś przeciąć, przeszlifować - drewno, metal, glazura, płytki chodnikowe)-podpowiedzcie co kupić, bo prawie zdecydowani jesteśmy kupić szlifierkę kątową; tylko pytanie jaką: 125 mm, z regulacją prędkości, 3 pozycje położenia uchwytu i na co jeszcze zwrócić uwagę? Jeżeli potwierdzacie, że wybór jest właściwy to proszę o podpowiedź jaki typ wybrać(cena/jakość),aby wraz z tarczami - w tym do cięcia drewna łączna cena raczej nie przekroczyła 200 zł i gdzie toto można kupić (z gwarancją i serwisem) w Warszawie.

jajmar
17-10-2008, 12:24
Nie wiem czy istniej coś takiego jak opisujesz. Wg mnie, nie to kilka urządzeń.
Szlifierka kątowa to takie coś co sie w rece trzyma ciecia drewna tym sobie nie wyobrażam. Szlifowanie jak najbardziej. Ciecie stali również. Ciecie płyt chodnikowych no 125 nie powalczysz. Może i zmęczysz jakis jeden kawałek, za małą tarcza.

piterazim
17-10-2008, 12:50
Szlifierka kątowa to takie coś co sie w rece trzyma ciecia drewna tym sobie nie wyobrażam.
dlaczego nie ? są tarcze widiowe dla szlifierek kątowych do cięcia drewna. Zakładam że chodzi o przycinanie deseczek a nie ścinanie drzew :lol:

labas1
17-10-2008, 14:47
Kup cyrkularkę, jest to jedyne wszechstronne urządzonko do Twoich potrzeb :wink:

retrofood
17-10-2008, 16:53
...
śpiewa, tańczy, podskakuje,
daje d..y i gotuje
...

a czy koniecznie jedna musi stepować i tańczyć?
Bo ja wolę dwie: jedna stepuje, druga tańczy, o trzeciej nie mówiąc.

Barbossa
17-10-2008, 17:05
kapustę szatkuje i obcina...
goli, pie.., krawaty wiąże
i usuwa ciążę

kiedyś wiertarka CELMA miała taki fajny komplet przystawek

CoolaTT
17-10-2008, 17:14
Poszukujesz............. amerykańskiej prezerwatywy

dziubek25077
17-10-2008, 19:30
Podpiął bym sie też do powyższych odpowiedzi, bo nie ma jednego do wszystkiego.
Ale poważnie Ci chcąc doradzić, to kup dobrą szlifierke kątową, (amatorsko polecam BOSCH-a zielonego) najlepiej tarcza 125 mm.
Przetniesz stal, poszlifujesz, metal, drewno, przy odpowiednim zestawie akcesorów można zrobić sporo, ale to nie użądzenie do tego typu spraw, za duże obroty będą palić drewno, itp.
Ale na początek możesz zacząć od szlifierki.
Pozdro !!!

NJerzy
17-10-2008, 19:43
Przerywa ciąże..
Krawaty wiąże...

A na poważnie:
za 200 zł to kupisz i kątówkę, i tarczówkę i jeszcze zostanie na lody...

labas1
17-10-2008, 21:30
A na poważnie:
za 200 zł to kupisz i kątówkę, i tarczówkę i jeszcze zostanie na lody...

Chyba żartujesz

gosciu01
17-10-2008, 21:44
kiedyś wiertarka CELMA miała taki fajny komplet przystawek



kiedyś, ... dawno..., kupiłem podobne narzędzie,
odsprzedam przystwki prawie nie używane. :lol:
Kupiłem narzędzia właściwe do każdej pracy.

theodolit
17-10-2008, 21:47
kiedyś wiertarka CELMA miała taki fajny komplet przystawek



kiedyś, ... dawno..., kupiłem podobne narzędzie,
odsprzedam przystwki prawie nie używane. :lol:
Kupiłem narzędzia właściwe do każdej pracy.

no i błąd: nielegalnie ale nieżle mozna by na przerywaniu ciąż zarobic :P ew na wiązaniu krawatów - ale to usługa niszowa ;D

NJerzy
17-10-2008, 21:59
A na poważnie:
za 200 zł to kupisz i kątówkę, i tarczówkę i jeszcze zostanie na lody...

Chyba żartujesz

Nie.
Piła tarczowa elektrocoś-tam 78 zł, 2 tarcze w komplecie, przeżyła u mnie pomad połowę budowy i nadal działa.
Szlifierka kątowa Blaucraft, różne modele, od 70 do 120 zł, ta droższa wytrzymała więcej niż niebieski Bosch.
Dla statystycznego statysty-majsterkowicza to i tak za dobry sprzęt.
Oczywiście, na najdroższe lody to już nie starczy :lol:

gosciu01
17-10-2008, 22:11
czasem lubię "podłubać" przy domu, np. ostatnio przy kominku miałem uruchomioną wiertarkę z wiertłem do drewna, drugą z udarem i widią, szlifierkę kątową i wkrętarkę akumulatorową.

Robota szła sprawnie.
a gdybym tak wymieniał przystawki, później narzędzia ...
... mógłbym się cieszyć tą wielofunkcyjnością urządzenia, a tak cóż ... narobiłem się, a z radości nici :lol:

wiaterwiater
17-10-2008, 22:53
Poszukuję taniego i możliwie wielofunkcyjnego elektronarzędzia do sporadycznego majsterkowania w domu i na działeczce (czasem coś przeciąć, przeszlifować - drewno, metal, glazura, płytki chodnikowe)-podpowiedzcie co kupić, bo prawie zdecydowani jesteśmy kupić szlifierkę kątową; tylko pytanie jaką: 125 mm, z regulacją prędkości, 3 pozycje położenia uchwytu i na co jeszcze zwrócić uwagę?
Wybacz proszę, ale po tak skonstruowanym pytaniu mam wrażenie, że to żart, więc żartem odpowiem. Zwróć uwagę, żeby nie gryzło. :lol: A jeśli to nie był żart, to kup taką za 30 zł. Do sporadycznych majsterkowań najlepszy wybór, bo wystarcza zazwyczaj na długie lata, nie trzeba zawracać sobie głowy serwisem, po prostu wyrzucasz ( oddajesz do utylizacji ) jak się zepsuje, nie ma wielkiego problemu z podjęciem decyzji, bo nie ma czym ryzykować, w końcu to tylko 3 dychy. A!!! Zapomniałem dodać, że są dostępne w każdym markecie na półce, gdzieś między piwem a kiełbaskami. W końcu to niezbędne podczas majsterkowania dodatki. :lol: I nie zapomnij o sąsiedzie. Sąsiad przy majsterkowaniu to skarb. :lol:

retrofood
18-10-2008, 05:06
Poszukuję taniego i możliwie wielofunkcyjnego elektronarzędzia do sporadycznego majsterkowania w domu i na działeczce (czasem coś przeciąć, przeszlifować - drewno, metal, glazura, płytki chodnikowe)-

te płytki chodnikowe w zestawie z drewnem, metalem i glazurą są najlepsze.

statysta
18-10-2008, 09:26
no tak, to takie typowe, po polsku-wyśmiać, przyłożyć, okopać się, stać się pośmiewiskiem i nie przyznać się do głupoty, nie dążyć do kompromisowych rozwiązań, i ... nic mądrego, konkretnego nie mieć do powiedzenia (vide awanturka na szczytach "naszych najwyższych władz"). Ale do rzeczy: dziękuję za rzeczowe podpowiedzi i zaczynam utwierdzać się w przekonaniu, że bardziej funkcjonalna i dla moich potrzeb (nawet żeby nadciąć płytkę chodnikową) najlepszym rozwiązaniem będzie wiertarka z różnymi dodatkami. Tylko znowu pytania: jaki typ, moc, regulacja obrotów i gdzie ją można kupić w Warszawie z tymi różnymi dodatkami i na dodatek za rozsądną cenę. Liczę na dalsze podpowiedzi i podzielenie się zdobytymi już doświadczeniami z takim sprzętem.

Trurl
18-10-2008, 09:43
no tak, to takie typowe, po polsku-wyśmiać, przyłożyć, okopać się, stać się pośmiewiskiem i nie przyznać się do głupoty, nie dążyć do kompromisowych rozwiązań, i ... nic mądrego, konkretnego nie mieć do powiedzenia (vide awanturka na szczytach "naszych najwyższych władz"). ...

tylko się nie rozpłacz...
http://forum.muratordom.pl/jaka-kara-za-brak-poczucia-humoru,t126883.htm