PDA

Zobacz pełną wersję : Śmierdząca woda z kranu



3241mirek
17-10-2008, 13:52
Witam. Mam problem z śmierdzącą wodą z kranu. Ale nie jest to ciepła woda tylko zimna. W domu mam trzy ujęcia wody zimnej w kuchni w łazience obok kuchni oraz na poddaszu. Problem śmierdzącej wody zimnej występuje tylko w kuchni. Lazienka obok kuchni jest jeszcze nieużywana. Gdy tylko otworzę kran i leci zimna woda czuć zapach zgniłych jajek. po spuszczeniu kilku litrów zapach zanika. Szanowni użytkownicy Forum co może być przyczyną. Przeczytałem wszystkie wątki na ten temat na tym forum i nic nie znalazłem.

hes
17-10-2008, 18:32
Niech zgadnę : ten "śmierdzący" kran montowałeś najwcześniej, w pierwszej
kolejności ? Używałeś tej wody rzadko lub z większymi przerwami ?

3241mirek
17-10-2008, 18:40
nie pamiętam który był montowany pierwszy. Ale na początku czyli jakiś rok temu wszystko było OK. Nieprzyjemny zapach zaczął wydobywać się jakiś czas temu

hes
17-10-2008, 18:41
Pytałem jeszcze o większe przerwy w pobieraniu...

3241mirek
17-10-2008, 18:59
najdłuższymi przewami jest noc a czasmi jest to prawie 20 godz ( jak jesteśmy w pracy

adam_mk
17-10-2008, 19:06
Zgniłe jaja to siarkowodór.
Siarkowodór to oddychanie beztlenowe...
Jakoweś bakterie sie zalengli wew rurach?! :o
Zdezynfekować?
Dobrze przepłukać?
To się tak "teraz" zrobiło a przedtem nie było?
Adam M.

hes
17-10-2008, 19:08
Na 100 % masz wodę z dużą zawartością żelaza, przy okazji także siarkowodoru
który wydziela się wtórnie z osadu w rurze, tej najdłużej i najczęściej
użytkowanej. W innych przyjdzie to z czasem...Trzeba zadbać o odżelaziacz
do wody. Na razie spróbuj przez tę rurę przepuszczać wodę małym strumieniem
przez dłuższy czas, nawet dzień i noc, jest nadzieja na rozpuszczenie osadu.

3241mirek
17-10-2008, 19:16
Zgniłe jaja to siarkowodór.
Siarkowodór to oddychanie beztlenowe...
Jakoweś bakterie sie zalengli wew rurach?! :o
Zdezynfekować?
Dobrze przepłukać?
To się tak "teraz" zrobiło a przedtem nie było?
Adam M.


dokładnie smród pojawił się jakiś miesiąc temu ale nie był tak zauważalny, teraz jest gorzej

adam_mk
17-10-2008, 22:01
Zaczął się jakiś proces...
Chemiczny? Raczej tak...
Bio? W rurze, gdzie jest stały "przeciąg"? Mało możliwe, ale....

Woda była badana?
Może czas na to? Od razu byłoby znacznie więcej wiadomo...
Adam M.

Cpt_Q
18-10-2008, 00:28
U mnie pośmiarduje właśnie tak "zgniłojajecznie" ale tylko w garażu, jak puszczam wodę z węża - tylko na samym początku, po chwili woda bezwonna - zażelazionej u nas raczej nie ma. Wąż z tworzywa, używany nie co dzień.

kubek2002
18-10-2008, 10:25
Witam. Mam problem z śmierdzącą wodą z kranu. Ale nie jest to ciepła woda tylko zimna. W domu mam trzy ujęcia wody zimnej w kuchni w łazience obok kuchni oraz na poddaszu. Problem śmierdzącej wody zimnej występuje tylko w kuchni. Lazienka obok kuchni jest jeszcze nieużywana. Gdy tylko otworzę kran i leci zimna woda czuć zapach zgniłych jajek. po spuszczeniu kilku litrów zapach zanika. Szanowni użytkownicy Forum co może być przyczyną. Przeczytałem wszystkie wątki na ten temat na tym forum i nic nie znalazłem.

Mam ten sam problem, tylko troche inaczej bo jak puszczam ciepłą wode starczy chwila i woda nie śmierdzi ( woda badana przez sanepid nic nie stwierdzono notabene woda w dniu pobrania próbek super krystaliczna ,następny dzień nie do wypicia ani mycia :D ), taki zapach wydostaje się tylko z urządzeń w pryśnicu popdejrzewam iż związane jest to z wężami doprowadzającymi wode od zasilania do kabiny ( tak mi się zdaje), materiał z którego są zrobione wydaje mi się podejrzany, co do stania wody w rurkach nie ma szans aby dłużej zalegała tam jak 8 godz, sam nie wiem już co robić

kubek2002
18-10-2008, 10:25
Witam. Mam problem z śmierdzącą wodą z kranu. Ale nie jest to ciepła woda tylko zimna. W domu mam trzy ujęcia wody zimnej w kuchni w łazience obok kuchni oraz na poddaszu. Problem śmierdzącej wody zimnej występuje tylko w kuchni. Lazienka obok kuchni jest jeszcze nieużywana. Gdy tylko otworzę kran i leci zimna woda czuć zapach zgniłych jajek. po spuszczeniu kilku litrów zapach zanika. Szanowni użytkownicy Forum co może być przyczyną. Przeczytałem wszystkie wątki na ten temat na tym forum i nic nie znalazłem.

Mam ten sam problem, tylko troche inaczej bo jak puszczam ciepłą wode starczy chwila i woda nie śmierdzi ( woda badana przez sanepid nic nie stwierdzono notabene woda w dniu pobrania próbek super krystaliczna ,następny dzień nie do wypicia ani mycia :D ), taki zapach wydostaje się tylko z urządzeń w pryśnicu popdejrzewam iż związane jest to z wężami doprowadzającymi wode od zasilania do kabiny ( tak mi się zdaje), materiał z którego są zrobione wydaje mi się podejrzany, co do stania wody w rurkach nie ma szans aby dłużej zalegała tam jak 8 godz, sam nie wiem już co robić

Cpt_Q
25-10-2008, 11:08
jakies konkluzje? doszedłeś do czegoś? podziel się.

3241mirek
27-10-2008, 07:02
narazie do niczego nie doszedłem ale jak tylko coś się dowiem to dam znać

arkadiusz
27-10-2008, 07:33
U mnie woda śmierdziała przez jakieś 3 tygodnie od wprowadzenia. A smród był koszmarny szczególnie w jednej z łazienek.

jkrzyz
27-10-2008, 09:34
U mnie woda ze studni śmierdzi siarkowodorem, ma to związek z żelazem w wodzie. Słyszałem, że siarkowodór produkują beztlenowe bakterie żywiące się żelazem. Jeśli tak, to z pewnością osad w rurach może mieć z tym związek.
Napowietrzanie wody w dużym zbiorniku załatwia problem.

cm812
07-01-2009, 19:03
Witajcie,

u mnie jest większy problem bo wynajmuję likal i na gorze pojawia się problem właśnie śmierdzących jaj i to w trakcie mycia głów klientom - chodzi tu o myjkę!!!
Używając wody w umywalce obok raczej sie tego nie wyczuwa, może wymienić węża od myjki ale dziwnie zapach pojawia sie po chwili jak odpuści sie trochę litrów, może sam podgrzewacz wody robi takie chalo!

sam już nie wiem a problem jest nie tylko dla mnie ale i klientów co mnie boli najbardziej ;(

macie receptę?

Cpt_Q
07-01-2009, 20:08
...macie receptę?

Musisz wmawiać klientom, że masz specjalny uzdatniacz do wody, który wzbogaca ją w preparaty biologiczne o nadzwyczajnej mocy, wzmacniającej cebulki włosów...takie tam. W końcu kiedyś bardzo popularny był szampon jajeczny... 8)