PDA

Zobacz pełną wersję : Prąd w granicy działki



Erol 1
17-10-2008, 14:27
Cześć,
Właśnie elektrownia postawiła mi skrzynkę z prądem w granicy działki.
Prąd w niej ma być za ok. 2 tygodnie. I teraz pytanie: czy przyłącze z tej skrzynki do domu mogę sobie sam wykonać tzn. zakopać kabel, podłączyć skrzynkę w domu czy musi mi to ktoś inny robić (uprawniony) i jak to jest później z odbiorem. Mam ok. 60 m a monterzy skrzynki mówią, że mogą mi to zrobić za 3000zł.
Brać ich czy robić samemu. Kabel mogę kupić z 700zł, wykopać też mogę sam tylko co z tymi odbiorami??

mikolayi
17-10-2008, 14:38
kabel zakopałem z rodzinnym elektrykiem, w skrzynce podłączyłem go do zacisków sam, a w domu w szafce pełniącej funkcje RB zrobił to mój rodzinny elektryk

mario1976
17-10-2008, 14:41
Kabel niebieską folie i bednarke kładłem sam od skrzynki do domu (tzn wynająłem koparkę :wink: na 30 minut bo do domu miałe 10m ). Mój elektryk powyciągał tylko kable z dołka do skrzyni od dołu tak jak trzeba, a później już panowie z elektrowni zamontowali licznik i załozyli plomby.

Jak kabel kosztuje Cię 700 to pewnie załatwisz to wszystko w dwie-trzy godzinki czyli dołozysz następne 200-300 za koparkę. I dwa koła zostały własnie w kieszeni.

coulignon
17-10-2008, 14:51
Kabel niebieską folie i bednarke kładłem sam od skrzynki do domu (tzn wynająłem koparkę :wink: ). Mój elektryk powyciągał tylko kable z dołka do skrzyni tak jak trzeba, a później już panowie z elektrowni zamontowali licznik i załozyli plomby.

Jak kabel kosztuje Cię 700 to pewnie załatwisz to wszystko w dwie-trzy godzinki czyli dołozysz następne 200-300 za koparkę. I dwa koła zostały własnie w kieszeni.

Troche nie ponieważ elektryk nie bierze kasy za kopanie i kładzenie kabla tylko za pieczątke którą potwierdzi w ZE że kabel leży ok i jest podłączony zgodnie ze sztuką.
Elektryk musi być z dopowiednimi uprawnieniami oraz musi mieć działalnośc gospodarczą.
Oczywiście jak zakopiesz kabel sam to pewnie będzie taniej ale nie licz że elektryk załatwi Ci formalności za 50 zeta :wink:

mario1976
17-10-2008, 14:58
Kabel niebieską folie i bednarke kładłem sam od skrzynki do domu (tzn wynająłem koparkę :wink: ). Mój elektryk powyciągał tylko kable z dołka do skrzyni tak jak trzeba, a później już panowie z elektrowni zamontowali licznik i załozyli plomby.

Jak kabel kosztuje Cię 700 to pewnie załatwisz to wszystko w dwie-trzy godzinki czyli dołozysz następne 200-300 za koparkę. I dwa koła zostały własnie w kieszeni.

Troche nie ponieważ elektryk nie bierze kasy za kopanie i kładzenie kabla tylko za pieczątke którą potwierdzi w ZE że kabel leży ok i jest podłączony zgodnie ze sztuką.
Elektryk musi być z dopowiednimi uprawnieniami oraz musi mieć działalnośc gospodarczą.
Oczywiście jak zakopiesz kabel sam to pewnie będzie taniej ale nie licz że elektryk załatwi Ci formalności za 50 zeta :wink:

Ja miałem to w cenie elektryka. Tzn liczył za punkty, tablicę, dał mi wszystkie wymagane stempelki i podpiął kabel do skrzynki tak jak napisałem. Natomiast wykonanie dołka i położenia kabla nalezało do mnie.

heniecki
17-10-2008, 19:28
A ja mam pytanko ten kabel to z wedki czy kupiony w sklepie-hurtowni bo jak na 60m.kabla to cene rewela.No i jaki przekruj tego bata bo ja za swoj ok 16m 5x16 placilem w hurtowni cos 1400 zeta.