PDA

Zobacz pełną wersję : papa i styropian



pblochu
17-10-2008, 16:10
Ludki wyprowadźcie mnie z błędu bo zgłupiałem.
Ale pokrótce – układ warstw izolacji podłogi na gruncie wygląda następująco:
Podsypka , beton z wodo-uszczelniaczem ~200mm , papa na lepiku, beton dociskowy ~50mm na tym mury odizolowane od poniższych warstw papą HYDROBIT PODKŁAD V60S30 (2 warstwy - paski szersze od muru o około 60mm). Teraz kładę na podłogę styropian i tu ku mojemu ogólnemu zdziwieniu Kierownik Budowy notabene człowiek który ma dużą wiedzę i którego bardzo szanuję stwierdził że powinienem odizolować od styropianu, wystającą spod muru papę, paskiem folii.
I tu moje pytanie ma rację czy w tym przypadku to nadgorliwość - nie rozpatruje tu ilości czy grubości warstwy izolacyjnej bo i tak ze względu na ogrzewanie podłogowe na styropianie będzie się znajdowała jeszcze warstwa folii tylko ewentualną jakąś rekcję (dla mnie wyłącznie alergiczną) między styropianem a związkami w ww. papie. A może się mylę ?????

marcin_u
17-10-2008, 20:18
kierownik nie ma racji...nie trzeba stropianu od papy izolowac.zadzwon do obojetnie jakiej firmy produkujacej styropian to potwierdza moje słowa

pblochu
17-10-2008, 21:04
dzięki
szlak mnie by trafił gdybym musiał jeszcze raz przerzucić 24m3

archi999
17-10-2008, 21:38
W IZOLMACIE w Gdansku (producent papy) dowiedziałem się, że papa nie ma dopuszczenia do stosowania wewnątrz pomieszczeń - być może kierownikowi budowy chodziło o wyraźne wydzielenie obszaru z papą a być może obawia się destrukcyjnego dzialania rozpuszczalników z papy na styropian ?!?!

archi999
17-10-2008, 21:39
W IZOLMACIE w Gdansku (producent papy) dowiedziałem się, że papa nie ma dopuszczenia do stosowania wewnątrz budynku - być może kierownikowi budowy chodziło o wyraźne wydzielenie obszaru z papą a być może obawia się destrukcyjnego dzialania rozpuszczalników z papy na styropian ?!?!

archi999
17-10-2008, 21:39
W IZOLMACIE w Gdansku (producent papy) dowiedziałem się, że papa nie ma dopuszczenia do stosowania wewnątrz budynku - być może kierownikowi budowy chodziło o wyraźne wydzielenie obszaru z papą a być może obawia się destrukcyjnego dzialania rozpuszczalników z papy na styropian ?!?!

retrofood
18-10-2008, 05:14
g..o wiecie.
kierownik ma rację.
styropian gaśnie (znika) w obecności weglowodorów, dlatego zabronione jest m. in. klejenie go butaprenem i innymi klejami zawierającymi rozpuszczalniki organiczne.
Brak izolacji pomiedzy papą a styropianem spowoduje, że za trzy lata styropianu... nie bedzie i twoją izolację szlag trafi. przypominam, że asfalty są organiczne, a wiatrów wentylujących pod posadzką nie bedzie.

pblochu
19-10-2008, 10:01
kiedyś za starych dobrych czasów kiedy jeszcze robiono badania, pisali że styropianu nie można stosować wyłącznie z papami smołowymi pozostałe tj asfaltowe należy kleić na lepik asfaltowy bez wypełniaczy
Nie wiem jak to jest obecnie - chodzi o wypełniacze - ale np istnieje na rynku taki wynalazek jak styropian oklejony papą
help co powinienem zrobić??????

pblochu
21-10-2008, 08:01
jednak ciągle mnie to nurtuje :evil:
zdjąć cz nie zdjąć?
podkładać czy nie podkładać?
oto jest pytanie

pblochu
21-10-2008, 13:22
Więc jednoznacznie i nieodwołalnie muszę ogłosić że jeżeli chodzi o podłogę na gruncie tradycyjnie i powszechnie ocieplaną styropianem to:
folia jest cacy
papa nie cacy

pblochu
22-10-2008, 15:52
nie chcą mi poradzić :( :(

K3cho
23-10-2008, 22:23
Witam
Papę termozgrzewalną do izolacji ścian piwnic, na którą będzie kładziony styrodur poradzono mi pomalować DYSPERBITEM, aby odizolować papę od styroduru - jako że reagują ze sobą powodując degradację styroduru. To oczywiście na zewnątrz - ale przychylam się do tego, że papa nie może stykać się ze styropianem.

pozdrawiam

pblochu
24-10-2008, 05:36
No i mamy dzięki temu jednoznaczną odpowiedz na nurtujące pytanie, jakim materiałem powinno się izolować podłogę na gruncie
TYLKO FOLIĄ
A jeżeli już ktoś chce koniecznie papę to musi wykonać warstwę dociskową

pawlok
18-11-2008, 18:10
TYLKO FOLIĄ
A jeżeli już ktoś chce koniecznie papę to musi wykonać warstwę dociskową

Tzn co to ma byc ta warstwa dociskowa?
Pawlok

pblochu
18-11-2008, 18:53
O jakie to już stare ale dzięki za zainteresowanie
Przez warstwę dociskową rozumiem jakąś warstewkę izolującą papę od styropianu
W moim indywidualnym przypadku było to 50mm betonu na warstwie papy tak jak to opisywałem powyżej.
W razie wątpliwości możemy podyskutować
Pozdrawiam

pawlok
18-11-2008, 20:26
Przez warstwę dociskową rozumiem jakąś warstewkę izolującą papę od styropianu


Jakie tam stare trzeba troche powertowac by nie pytac niepotrzebnei w nowych wątkach.
Czy moja koncepcja paap połączona z papą z izolacji poziomej fundamentów i na to warstwa folii (czarna budowlana) bedzie OK?
pozdrawiam
Pawlok

pblochu
19-11-2008, 10:16
Według mnie tak
Napiszę więcej – Wydaje mi się możesz położyć styropian bezpośrednio na papę. Istnieje przecież na rynku taka kanapka i ma się całkiem dobrze. Jak już pisałem powyżej kiedyś uczono że styropian nie reaguje z papą asfaltową. Ale nie znalazłem niestety dowodu na poparcie tej tezy. Co do zapachu – Styropian ten to dopiero daje!

kubek2002
19-11-2008, 11:06
Według mnie tak
Napiszę więcej – Wydaje mi się możesz położyć styropian bezpośrednio na papę. Istnieje przecież na rynku taka kanapka i ma się całkiem dobrze. Jak już pisałem powyżej kiedyś uczono że styropian nie reaguje z papą asfaltową. Ale nie znalazłem niestety dowodu na poparcie tej tezy. Co do zapachu – Styropian ten to dopiero daje!

A jak wejdzie w reakcje to co. Koszt foli na cały dom 100/m2 może 100-150 zł, a jaki spokój :D inwestora

pblochu
19-11-2008, 11:29
Dlatego piszę

Wydaje mi się


Ale nie znalazłem niestety dowodu


100/m2 może 100-150 zł
to marna ta folia - ciekawe z jakiego poli..

fenix2
16-09-2010, 15:49
Papy asfaltowe nie utleniają styropianu.