PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wypełnić przejście rur kanalizacyjnych przez ściane ???



dziubek25077
17-10-2008, 19:25
Witam
Jak najlepiej tzn czym wypełnić szczeline pomiędzy osadzoną rurą fi 200 w ścianie z bloczków B-20 a rurą kanalizacyjną fi 160 ??
Niby mozna osadzić na cemencie, ale jakoś naszła mnie wena i osadziłem już krutkie odcinki tych rur w ścianach i tylko przełoże właściwe rury przez nie.
Odradzają mi pianke do okien, gdyż podobno ja bardzo stwardnie, każdy radzi coś elastycznego.
Ale co?
Silikon? Wełna?
Doradźcie
Pozdro !!! ;)

Arol_62
17-10-2008, 19:36
Witam
Jak najlepiej tzn czym wypełnić szczeline pomiędzy osadzoną rurą fi 200 w ścianie z bloczków B-20 a rurą kanalizacyjną fi 160 ??
Niby mozna osadzić na cemencie, ale jakoś naszła mnie wena i osadziłem już krutkie odcinki tych rur w ścianach i tylko przełoże właściwe rury przez nie.
Odradzają mi pianke do okien, gdyż podobno ja bardzo stwardnie, każdy radzi coś elastycznego.
Ale co?
Silikon? Wełna?
Doradźcie
Pozdro !!! ;)

Pianka,najlepiej taka na jakiej osadza sie kregi betonowe (zielona ),ale mozna tez zwykla i uzupelnic sylikonem

andre59
17-10-2008, 19:42
Do takich celów są specjalne przepusty tworzywowe z uszczelkami. Przepust zamurowuje się w ścianie a następnie wsuwa rurę kanalizacyjną.
Zapytaj w hurtowni z artykułami wod-kan.

dziubek25077
17-10-2008, 19:49
Do takich celów są specjalne przepusty tworzywowe z uszczelkami. Przepust zamurowuje się w ścianie a następnie wsuwa rurę kanalizacyjną.
Zapytaj w hurtowni z artykułami wod-kan.

Kurcze niewiedziałem, bo bym zapytał przy kupnie rur, a tak już zaplanowałem osadzenie tych 160-tek w dwusetce.
I poprostu zastanawiam się czym to wypełnić.

Pozdro !!!

theodolit
17-10-2008, 19:58
profesionalnie mozesz łańcuchem uszczelniającym ;) - ale nie wiem nawet czy takie małe znajdziesz - bo to tylko niecałe 2cm na strone.

Nie robiąc z tego wyzszej matematyki mysle ze pianka moze byc - powinno uszcelnic i byc na tyle elastyczne ze spełni swoja role. Pianka staje sie sztywna - ale rurą też nikt nie bedzie krecił w koło - normalna 'praca' rury vs osiadajacy budynek etc nie powinien byc problemem ...

kwestia jedyna do przemyslenia jak pianka poliuretanowa zachowuje sie w warunkach wilgotnych ?

pozdrawiam
Piotrek