PDA

Zobacz pełną wersję : Przeróbka systemu kominowego w celu podłączenia kominka.



jawarti
17-10-2008, 19:40
Witam. Zmieniły mi się troszkę plany co do sposobu zagospodarowania niektórych pomieszczeń w domu w trakcie budowy (stan surowy zamknięty) i w jednym z tych pomieszczeń mam zamiar zamontować kominek z płaszczem wodnym. Tuż za ścianą przy której ma być ten kominek mam jeden wolny przewód kominowy wykonany z fabrycznego systemu CJ Blok z wkładem ceramicznym (umiejscowiony w pomieszczeniu gospodarczym) i do tego przewodu chciałbym podpiąć tenże kominek. Wlot do komina jest jednak umiejscowiony od wewnątrz pomieszczenia gospodarczego, a ja będę musiał podłączyć kominek dokładnie z drugiej strony, przekuwając się przez ścianę. Czy jest technicznie do zaakceptowania, by dotychczasowy wlot jakoś zaślepić i zamurować, a wkuć się do przewodu kominowego przez ścianę od drugiej strony? Można to zrobić tak, by eksploatacja była bezpieczna? Jeśli tak, to w jaki sposób?

jawarti
18-10-2008, 20:59
Czy ktoś zna odpowiedź?

kominiarz
21-10-2008, 22:19
Witaj, jest to możliwe, renomowane firmy zajmujące się produkcją systemów kominowych mają w ofercie takie usługi, po prostu trójnik należy obrócić rozkuwając część ściany. Kominy ceramiczne są bardzo delikatne i łatwo jest je popsuć. Samowolne przeróbki kończą się zazwyczaj utratą gwarancji, niektóre firmy dają 30 lat więc troszkę szkoda.