PDA

Zobacz pełną wersję : Kocio? w?glowy CO



Robuś
19-10-2003, 13:31
Proszę podpowiedzcie mi jaki będzie najlepszy kocioł węglowy ( marka)do domu jednorodzinnego o powierzchni 120 m2.
Chcę go zastosować jako alternatywę do istniejącego już kotła gazowego zasilającego ogrzewanie podłogowe. :roll:

skoczek
31-10-2003, 23:33
do Robusia
kocioł z podajnikiem ślimakowym na groszek. podłączenie istniejącej instalacji przez wymiennik ciepła

Slawek :)
06-11-2003, 14:10
Jako przykład eko-groszka - Hef z Lublińca, ten najmniejszy 25 KW raczej na pewno by wystarczył...

Snowdwarf
07-11-2003, 06:45
jak zamierzasz zintegrować instalację CO z kotłą gazowego (system zamknięty) z kotłem węglowym (który pracuje w systemie otwartym)?
pytam z ciekawiści...

Slawek :)
07-11-2003, 08:17
Snowdarf,
niektórzy nie troszcząc się o krajową normę montują eko-groszki w układzie zamkniętym (ale to można robić tylko z tymi bez dodatkowego paleniska). Wtedy chyba połączenia z resztą instalacji są znacznie łatwiejsze?
Pozdrowienia

Grzegorz63
16-11-2003, 10:10
jak zamierzasz zintegrować instalację CO z kotłą gazowego (system zamknięty) z kotłem węglowym (który pracuje w systemie otwartym)?
pytam z ciekawiści...
Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz m/inn TUTAJ. (http://www.cichewicz.com/pl/)

centaur14
03-12-2003, 05:57
Ja polecam piec mialowy sterowany komputerkiem .Mialowke rozpalam raz na 24 - 48 godz, ustawiam zadane temp i nic mnie nie obchodzi tona mialu 220 zl z dowozem .

Snowdwarf
04-02-2004, 06:01
"niektórzy nie troszcząc się o krajową normę montują eko-groszki w układzie zamkniętym (ale to można robić tylko z tymi bez dodatkowego paleniska). Wtedy chyba połączenia z resztą instalacji są znacznie łatwiejsze?"

owszem niektórzy traktują normy i przepisy jako zło konieczne...jako coś z czym trzeba walczyć...a najczęstszym powodem jest albo niewiedza albo stwierdzenie "bo wszyscy tak robią"
-----

Grzegorz 63 stokrotne dzięki... taka informacja będzie bardzo przydatna...
---
pozdrawiam