PDA

Zobacz pełną wersję : Klasyfikacja gruntu !!



trotek77
18-10-2008, 14:52
Witam jestem dość nowym foruwiczem wiec całkowiecie zielonym :)))
Od zeszlego roku jestem właścicielem dzialki w Mikołowie. Działka jest dość duża 3882 m/k . W planie zagospodarowania przestrzennego dla miasta Mikołw teren na którym zlokalizowan jest dzikłka przeznaczony jest jako "teren zabudowy jednorodzinnej", jednk wypis z rejestru gruntów stanowi ze moja działka jest w czesci rolą IIIb (85% działki ) a w cześci łąką IV (15% działki).
Rozmawiałem z Klasyfikatorem gruntu który sugerował ze mozna zastosowac specjalna procedure (odwierty, badania geologiczne gruntu itd ) i zmienic klasyfikacje gruntu zeby na całości była łąka IV klasy co ułatwi dalsze kroki w uzyskaniu pozwolenia na budowe .
Mam pytanie od nowego roku ma wejsc ustawa która ułatwi odralnianie gruntów w granicach miast. Czy jest sens zaczynac te procedude zmiany klasyfikacj glebowej? czy moja działka zostanie objeta ta ustawa?
co musze zrobic (możliwie najmniejszym kosztem ) zeby rozpoczyc budowe ?
Z góry dzieki za pomoc :wink:

sSiwy12
18-10-2008, 15:26
Jeśli aktualny jest Plan Zagospodarowania Przestrzennego, a działka jest ujęta jako "budowlana" (przeznaczona pod zabudowę), to niejako z urzędu jest już "odrolniona" - bo MPZP zmienił przeznaczenie gruntów z rolnych na budowlane.
Składaj "kwity" na pozwolenie na budowę.

trotek77
18-10-2008, 20:09
... Czy to znaczy ze moge juz sie zwrucić do Urzedu Gminy o waarunki zabudowy ????
Dzięki za info

pjr
18-10-2008, 22:08
... Czy to znaczy ze moge juz sie zwrucić do Urzedu Gminy o waarunki zabudowy ????
Dzięki za info
Warunki są niepotrzebne. Dla architekta potrzebny jest wypis z planu zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli z projektu wynika, że pod zabudowę (dom, tarasy, podjazd, garaż, ścieżki) przeznaczasz nie więcej niż 500 m kw to za odrolnienie nic nie płacisz.