PDA

Zobacz pełną wersję : Zaciągać ściane , czy nie?



boszax
18-10-2008, 23:40
Mam pytanie dotyczące klejenia glazury na ścianach z bloczka gazobetonowego murowanego na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany wymurowane są wręcz idealnie, wszędzie pion, kąty itd. Czy można przyklejać glazurę bezpośrednio na taką ścianę, czy trzeba wcześniej ją czymś zaciągnąć. Jeśli istnieje konieczność zaciągania to czym? Niestety warstwa tego zaciąganego materiału nie może być grubsza niż 1cm , a najlepiej poniżej 0,5cm. Proszę o jakieś rady w tej sprawie.

pawelgorczynski
18-10-2008, 23:56
Ja miałem tynkowane na ostro, ale tylko dlatego, że trzeba było przykryć zbyt płytko położone rury.

Natomiast można kłaść bezpośrednio, trzeba tylko wcześniej zagruntować środkiem wyrównującym chłonność podłoża.

boszax
19-10-2008, 08:51
No właśnie ja też mam rurki na styk, zachlapane cienko zaprawą. Czym to zaciągnąć?

Kris2222
19-10-2008, 09:36
często spotykam sie na budowach z BK z takim rozwiązaniem że całe ściany najpierw fachman zaciąga klejem do glazury pacą z grzebieniem , po wyschnięciu dopiero klei płytki

U siebie na Ytongu będę walił prosto na ścianę ,po uprzednim zagruntowaniu

Okiren
12-04-2011, 08:35
Podnoszę temat ponownie.
Jaki środek gruntujący stosowaliście przy takim układaniu płytek? I czy klej też jakiś "specjalniejszy"?
A może nie ma znaczenia, grunt to grunt a klej to klej?

kmnba
12-04-2011, 20:12
Można użyć primera g jest to skoncentrowany preparat gruntujący na bazie żywic syntetycznych w dyspersji wodnej, do podłoży chłonnych. Przed gruntowaniem podłoży Primer G należy rozcieńczyć wodą w stosunku od 1:1 do 1:3 (jedna część preparatu i trzy części wody), w zależności od chłonności podłoża. A klej to sprawa rodzaju i formatu płytki. Generalnie przy dużych formatach zaleca się stosowanie klejów elastycznych lub nawet odkształcalnych.

Okiren
13-04-2011, 19:46
dzięki bardzo