PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przytwierdzić folie kubełkową na górze fundamentów???



dziubek25077
19-10-2008, 07:20
Właśnie kończe mój stan "0", czyli piwniczka i fundamenty gotowe.
Zostałą mi jeszcze izolacja pionowa ścian, styro no i folia kubełkowa, którą zastanawiam się jak zakończyć na płycie, albo jak ją przymocować
Fundamenty i piwnica ocieplone styro 10 cm, chodzi mi o to że pomiędzy ściane, a styropian, i folie nie nalewała się woda deszczowa, z budową murów czekam juz do wiosny i chciałbym to jakość zabezpieczyć.
Owine folią cały dom wraz z tarasem, i gankiem, i tak się zastanawiam jak póśniej wykończyć cokół jakimś kamieniem, klinkierem itp. jak będzie folia kubełlkowa?
Pewnie rozwiązanie jest proste ale jakoś nie moge nic wymyśleć,
Poradźcie coś albo zapodacie fotki.
Pozdro !!!

revalidon
19-10-2008, 09:51
Doerken sprzedaje specjalne listwy i inne akcesoria...

http://www.doerken.de/bvf/pl/produkte/mauer/zubehoer/index.php

WaldekZ
20-10-2008, 09:00
i tak się zastanawiam jak później wykończyć cokół jakimś kamieniem, klinkierem itp. jak będzie folia kubełkowa?
Pewnie rozwiązanie jest proste ale jakoś nie mogę nic wymyśleć,
Poradźcie coś albo zapodajcie fotki.
Pozdro !!!

Podpinam się pod tą część tematu, zapodajcie jakieś patenty/sposoby/rozwiązania. I za dziubek25077 - fotki mile widziane.

Pozdrowienia
WaldekZ

dziubek25077
29-10-2008, 04:22
Właśnie czekam na odbiór specjalnych listw plastikowych do mocowania foli kubełkowej, będę jąmocować za pomocą kołków szybkiego montarzu z szerokim kołnierzem.
Mam jeszcze jeden dylemat, bo zostało mi pół wiadra kleju bitumicznego do steropianu którym chce uszczelnić (posmarować pod górnączęścią foli) żeby uszczelnić folie kubełkową z murem, w przeciwnym wypadku woda ściakająca po murze będzie leciała pod folie i na styrpian, co eni jest chyba zbyt korzystne, ale z drugiej strony zastanawiaqm się czy całkowite uszczenienie też jest dobre???
Czy ściana w jakiś sposób nie powinna oddychać???
Teraz niewiem co zrobić, uzczenić żeby nic sie nie lało czy nie ale wtedy woda opadowa będzie lecieć :-?
Co radzicie???
Pozdro !!!

gianti
01-05-2009, 21:22
jak wykończyć folię kubełkową? - kilka pytań

1. czy obciąć ją równo z planowanym poziomem gruntu, i dodatkowo przymocować górną część do ściany taśmą elastyczną + przesmarować np. izolbetem

2. obciąć ją trochę powyżej poziomu gruntu - i pokryć grubszą warstwą tynku - co spowoduje powstanie jednolitej powierzchni aż do wysokości cokołu? czy nie będzie problemu z odpadaniem tynku po pewnym czasie (elastyczny podkład)

macie jakieś zdjęcia, rysunki poglądowe - jak powinno się to wykańczać prawidłowo?