PDA

Zobacz pełną wersję : Ubezpieczenie (NW) budowy



TomekM
03-04-2002, 14:25
Czy macie swoja budowe ubezpieczoną od nieszczęśliwych wypadów? Jeżeli tak to gdzie i w jakim zakresie?

aleksander
09-04-2002, 20:18
Wlasnie dzis zajolem sie tematem.Bo kable i rury na nie pilnowanej budowie.Wiem ze koszt takiego ubezpieczenia liczy sie od wartosci budowy plus przewidywane koszty budowy w roku ubezpieczenia.stawka to okolo 300PLN za rok od 100 000 pln.Chyba warto bo czlowiek ma czyste sumieni i spac jakos wygodniej.Jak sie ubezpiecze to dam Ci zak.

odbijacz
19-04-2002, 11:38
Witam.
Przedwczoraj ubezpieczyłem budowę na okres roku w Warcie na 400.000 pln, i zapłaciłem składkę w wys. 520 zł.
Polecam Wartę, ma to samo w pakiecie co PZU a jest o ponad połowę tańsza. (w PZU musiałbym zapłacić składkę w wys.min. 1200 pln.). Niestety, anui Warta ani PZU nie ubezpieczają od kradzieży.

Pozdrawiam

Odbijacz

TomekM
19-04-2002, 12:01
Dzięki za zainteresowanie. Mnie na razie chodziło jednak o ubezpieczenie NW (jak ktoś złamie sobie nogę itp.). Trochę rozeznałem temat ale przedstawiciele ubezpieczycieli raczej odradzali (!), bo chociaż koszt niewielki, lecz w razie czegos ubezpieczyciel najpierw sprawdzi czy budowa była dobrze zabezpieczona. Jak powiedziała mi miła pani "ubezpieczycielowa", zawsze wyjdzie, że to ja źle tą budowę zabezpieczyłem a odszkodowanie i tak będzie dość niskie. Dałem sobie spokój.
Co do ubezpieczeń majątkowych mam na nie czas (rok), bo samych murów ubezpieczyć nie trzeba.