PDA

Zobacz pełną wersję : awaria pompy GRUNDFOS



jerzyciszewski
19-10-2008, 19:49
witam

dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka, otóż pompa GRUNDFOS do CO nagle przestała pracowac, rozmontowałem, recznie obróciłem wirnikiem i po właczeniu do sieci obraca sie, no to włożyłem w obudowe i skreciłem. Właczyłem i usłyszałem charakterystyczny szum poczatkowego wypychania wody ale potam wszystko ustało. Kaloryfery zawsze szumiały gdy pompa pracowała, ale teraz cisza. Sprawdzam "uchem" a pompa milczy, tylko uzwojenie pobiera prad i sie całosc grzeje. Mam zapasowa pompe i zamontuje, ale przeciez w tej pompie nie ma co sie psuc. Co to moze byc?

pozdrawiam

HenoK
20-10-2008, 09:32
witam

dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka, otóż pompa GRUNDFOS do CO nagle przestała pracowac, rozmontowałem, recznie obróciłem wirnikiem i po właczeniu do sieci obraca sie, no to włożyłem w obudowe i skreciłem. Właczyłem i usłyszałem charakterystyczny szum poczatkowego wypychania wody ale potam wszystko ustało. Kaloryfery zawsze szumiały gdy pompa pracowała, ale teraz cisza. Sprawdzam "uchem" a pompa milczy, tylko uzwojenie pobiera prad i sie całosc grzeje. Mam zapasowa pompe i zamontuje, ale przeciez w tej pompie nie ma co sie psuc. Co to moze byc?Czy pompa nie chodziła przypadkiem "na sucho"? Masz dobrze odpowietrzoną instalację ? Może być uszkodzony kondensator.