PDA

Zobacz pełną wersję : co zamiast kostki ....... ?



eisenberger
19-10-2008, 19:50
witam!~ czy ktos ma patent na cos fajnego zamiast DROGIEJ kostki brukowej ???

cieszynianka
19-10-2008, 20:57
U nas na razie będzie droga utwardzona grubym, a na to drobnym kamieniem, tak, żeby później w razie przypływu gotówki dać na to kostkę.
:oops:

daniel_torun
19-10-2008, 21:24
My robimy za tydzień Pressbeton . Koszt całkowity ok 130zł/m2

jacekp71
19-10-2008, 21:32
My robimy za tydzień Pressbeton . Koszt całkowity ok 130zł/m2

tanie rozwiazanie ;-) doprawdy ....
zdaje sie, ze wlasnie czegos takiego szuka autor watku,

labas1
19-10-2008, 21:39
witam!~ czy ktos ma patent na cos fajnego zamiast DROGIEJ kostki brukowej ???

Przecież to jest najtańszy sposób na byle co, chcesz fajne to połóż klinkier lub kamień.

zk140t
19-10-2008, 22:41
witam!~ czy ktos ma patent na cos fajnego zamiast DROGIEJ kostki brukowej ???

Przecież to jest najtańszy sposób na byle co, chcesz fajne to połóż klinkier lub kamień.

Mało jeszcze widziałeś.
Najtaniej właśnie kosztuje kamień.
Prawdziwa kostka brukowa zaczyna się niestety od kwoty 120 zł/m2. Do do tego podbudowa i wykonanie, co daje na starcie 220 zł/m2.

dziubek25077
20-10-2008, 05:41
witam!~ czy ktos ma patent na cos fajnego zamiast DROGIEJ kostki brukowej ???

Przecież to jest najtańszy sposób na byle co, chcesz fajne to połóż klinkier lub kamień.

Mało jeszcze widziałeś.
Najtaniej właśnie kosztuje kamień.
Prawdziwa kostka brukowa zaczyna się niestety od kwoty 120 zł/m2. Do do tego podbudowa i wykonanie, co daje na starcie 220 zł/m2.
Kamień elewacyjny kosztuje od 240 zł wzwyż (taki jak mi sie podoba ponad 400 zł za m2).
Myśle że kamień na chodnik czy podjazd itp będzie X razy droższy.
Myśle że tańszy od kostki brukowej jest beton, nawet przywieziony z gruchy, tylko czy ma jakieś walory estetyczne??
Pozdro !!!

daggulka
20-10-2008, 08:29
zrobiliśmy w zeszłym tygodniu podjazd i ścieżki z kamienia klińca (szary po 60 zł za tonę) ograniczone krawężnikami betonowymi (takimi cieńszymi niż standardowe) ... 50mb krawęznika + 10 ton kamienia szarpnęło mnie 1000zeta ... ale to i tak z 5 razy mniej niż szarpnęłaby mnie kostka :roll: :wink:

Krisker
20-10-2008, 08:36
No ale na ile te 10 ton kamienia starczy? Przecież to marna kupka :roll:

Barbossa
20-10-2008, 08:52
nie, bo pewnie co roku :roll:

daggulka
20-10-2008, 09:17
sprawa wygląda tak

w ubiegłym roku na podjździe wysypałam se 18 ton kamienia kopalnianego po to , żeby mozna było tam parkować samochodami ...przez rok się to ubiło, zlasowało i teraz na to wysypałam warstwę klińca ograniczając krawęznikami ...podjazd ma wymiary uśredniając szer. 4,5m , długość ok. 9m

ze ścieżką od furtki nic wcześniej nie było robione - kliniec ograniczony krawężnikami wysypany bezpośrednio za ziemię ...ścieżka ma wymiary uśredniając 10m długości i 1,5m szerokości

no i jest jeszcze ścieżka łącząca ścieżke do domu z podjazdem ...jakieś 3 m. długości i 1,5 m. szerokości

grubość warstwy klińca w porywach 10-15cm

na wszystko w/w stykło mi 10 ton :roll:

Mariusz1707
24-10-2008, 10:36
Ja kupiłem w firmie, która rozbiera stare chodniki płytki 50x50 gr. 8 cm, za szt 2.50 zł - 1 m2 =10 zł.

labas1
24-10-2008, 12:31
witam!~ czy ktos ma patent na cos fajnego zamiast DROGIEJ kostki brukowej ???

Przecież to jest najtańszy sposób na byle co, chcesz fajne to połóż klinkier lub kamień.

Mało jeszcze widziałeś.
Najtaniej właśnie kosztuje kamień.
Prawdziwa kostka brukowa zaczyna się niestety od kwoty 120 zł/m2. Do do tego podbudowa i wykonanie, co daje na starcie 220 zł/m2.

Może i mało widziałem
Kamień z podbudową kosztuje od 400 zł w górę, ale kamień a nie jakieś g...o z tłucznia, a nasza słynna kostka brukowa to najtańsze badziewie z betonu(czasami kamienna)
Fakt że za kostkę z podbudową trzeba dać 100zł/m2, dla mnie szkoda kasy na coś takiego.


p.s.

Kamień jest to piaskowiec, granit, ręcznie obrabiany i układany podobnie jak elewacja na budynkach.
Pozdrawia mało wiedzący.

ver***s
14-11-2008, 16:01
Dziwne pytanie, może chodzi ci o kamień na bruk. W tym wypadku taniej będzie użyć odpadów kamiennych. Bardzo ładnie wyglądają i są sporo tańsze.

ellaj
11-04-2009, 19:16
Wracam do pytania sprzed roku.
Nie chcialabym dawac kostki brukowej. Mam brame garazowa normstala i jest ona wpuszczona w sciane, tzn. nie jest na rowni ze sciana zewnetrzna.
Od wnetrza bramy do sciany jest jakies 30cm na podlodze wylanego grubego betonu.
Wczesniej mialam normalna drewniana brame garazowa, rowno ze sciana teraz jest te 30cm na podlodze. W garazu chce polozyc gres, ale nie chce, aby wystawal na zewnatrz poza brame.
Nie chce tez zrywac tego betonu. Co mam polozyc na zewnatrz, aby bylo plaskie, nie jak kostka grube, i zmiescilo mi sie pod brama?
Nie wiem czy jasno wyjasnilam o co mi chodzi.
Widzialam rozne rozwiazania albo wystajace plytki z garazu na zewnatrz albo polozone inne na zewnatrz, na tej szerokosci 30cm, a dalej juz, np. kostka brukowa.
A ja chce tylko jedna rzecz na zewnatrz, nie chce laczyc dwoch matarialow.

Malobert
11-04-2009, 21:30
sprawa wygląda tak

w ubiegłym roku na podjździe wysypałam se 18 ton kamienia kopalnianego po to , żeby mozna było tam parkować samochodami ...przez rok się to ubiło, zlasowało i teraz na to wysypałam warstwę klińca ograniczając krawęznikami ...podjazd ma wymiary uśredniając szer. 4,5m , długość ok. 9m

ze ścieżką od furtki nic wcześniej nie było robione - kliniec ograniczony krawężnikami wysypany bezpośrednio za ziemię ...ścieżka ma wymiary uśredniając 10m długości i 1,5m szerokości

no i jest jeszcze ścieżka łącząca ścieżke do domu z podjazdem ...jakieś 3 m. długości i 1,5 m. szerokości

grubość warstwy klińca w porywach 10-15cm

na wszystko w/w stykło mi 10 ton :roll:

a jaka warstwa tego kamienia kopalnianego ?

pepi
12-04-2009, 10:46
Czy może ktoś z was użytkuje, albo spotkał się z opinią o tym podłożu.

http://www.hansegrand.pl/Przekroje

MARTiiii
12-04-2009, 16:23
Niestety wybrukowanie kosztuje :(. U mnie właśnie robią. Cenowo 110zl/mkw bez fajerwerków.

ellaj
12-04-2009, 19:04
U mnie nie chodzi o koszty. Podjazd nie jest duzy, to cenowo nie byloby tak strasznie. Nie chce tylko dawac kilku rodzajow podloza, na zewnatrz za brama.
Potrzebuje cos cienkiego albo takiego co jest cienkie i to moglabym polozyc tuz przed brama na zewnatrz.
I identyczne grubsze, polozone na samym podjezdzie.

Tomciooo
18-04-2009, 18:17
U mnie nie chodzi o koszty. Podjazd nie jest duzy, to cenowo nie byloby tak strasznie. Nie chce tylko dawac kilku rodzajow podloza, na zewnatrz za brama.
Potrzebuje cos cienkiego albo takiego co jest cienkie i to moglabym polozyc tuz przed brama na zewnatrz.
I identyczne grubsze, polozone na samym podjezdzie.


ja mam dwie propozycje:
1. tam gdzie jest beton można dać cienki granit płomieniowany, a dalej kostkę granitową (będzie jednolity kolor, ale nie jednolita faktura)
2. usunąć jakieś 4-5 cm betonu (szlifierka kontowa) i położyć kostkę bezpośrednio na tym betonie (dowolną)
Pozdrawiam

ellaj
18-04-2009, 19:35
Ta 2 propozycja bedzie najlepsza wizualnie.
Najgorsze to kucie tego betonu.
Dzieki Tomciooo.
A czy sa jakiej plytki nadajace sie na podjazd, ciensze niz kostka? Czy to jednak musi byc cos grubego?

niktspecjalny
19-04-2009, 07:56
kurna tak czytam wszystkich i dochodzę do wniosku ,że do jakiego postu bym nie zajrzał to wszystko by mi się przydało :oops: .Podłącze się na moment.Miałem układać kostkę brukową na tarasie i przed głównym wejściem do domu.Teraz zgłupiałem.Zamontowali mi drzwi wejściowe i pomysł z z ułożeniem kostki spalił.Nie mieści się 4cm-owa, a takie miałem pomysły.Na tarasie zmieści się.Tylko czy to nie "rozjedzie" się w wyglądzie?Tu kostka a tam coś innego.Dodam ,że chciałem układać kostkę na wylane w całości betonowe powierzchnie.Z opaską koło domu też widzę pomysłów niemało.Może i mi ktoś przy okazji coś podpowie?

serdecznie pozdrawiam.

Tomciooo
19-04-2009, 10:48
Ta 2 propozycja bedzie najlepsza wizualnie.
Najgorsze to kucie tego betonu.
Dzieki Tomciooo.
A czy sa jakiej plytki nadajace sie na podjazd, ciensze niz kostka? Czy to jednak musi byc cos grubego?

Tutaj możliwości jest wiele, bardzo dużo różnych rodzajów płyt betonowych i granitowych. Kwestia gustu i użytkowania (jedne są bardziej śliskie inne mniej itd.)

ellaj
19-04-2009, 14:20
Tomciooo, a podpowiesz nazwe jakiegos producenta?

profus
19-04-2009, 14:55
Ja wybieram na taras i schody płytę betonową Leiera Suroma
http://www.leier.pl/malbork/katalog/3620_plytka.php

Petronelli
19-04-2009, 18:20
Ja wybieram na taras i schody płytę betonową Leiera Suroma
http://www.leier.pl/malbork/katalog/3620_plytka.php

a możesz napisać coś o cenie tej płyty ??

profus
19-04-2009, 18:39
Ja wybieram na taras i schody płytę betonową Leiera Suroma
http://www.leier.pl/malbork/katalog/3620_plytka.php

a możesz napisać coś o cenie tej płyty ??

Około 7 zł netto za sztukę

ellaj
19-04-2009, 19:19
Laaadna. Ale patrzylam, to nie maja przedstawicieli na Dolny Slask.

profus
19-04-2009, 20:12
Laaadna. Ale patrzylam, to nie maja przedstawicieli na Dolny Slask.

Jak na tą cenę to może być. Uważam, że lepiej wygląda na zdjęciu. Innych firm np. semmelrock to prawie cena x2.

Na stronie jest także oddział Tarnów

http://www.leier.pl/tarnow/gdziekupic/6300_sprzedaz.php

daggulka
19-04-2009, 20:28
a jaka warstwa tego kamienia kopalnianego ?

Tego kopalnianego to miałam sporo .... rzekłabym nawet mnóóóóstwo : 36 ton ...ale wykopaliśmy pod to dupną dziurę po to właśnie żeby było tego dużo, żeby toto się zlasowało ... leżało toto rok i spełniło swoje zadanie :wink:
u nas na śląsku kamień kopalniany jest za grosze.... za 36 ton (dwie wywrotki 18-tonowe) zapłaciłam po 180 zł za wywrotkę.... czyli w sumie 360 zeta :roll:

Tomciooo
20-04-2009, 20:20
Jak dobrze poszukacie to można też znaleźć fajne płyty z granitu płomieniowanego. Ja w zeszłym roku znalazłem po 75zł/m2 w rozmiarach od 40x30 do 80x50 cm

Inka Opole
20-04-2009, 20:47
ja bede robil z kostki granitowej
m2 wychodzi przy kostce 4-6 okolo 30zl plus robocizna...

profus
21-04-2009, 06:39
Jak dobrze poszukacie to można też znaleźć fajne płyty z granitu płomieniowanego. Ja w zeszłym roku znalazłem po 75zł/m2 w rozmiarach od 40x30 do 80x50 cm

A można wiedzieć gdzie znalazłeś. Najtaniej znalazłem po 130 zł/m2 grubości 2 cm.

Tomciooo
04-05-2009, 21:42
Płyty zamówił jakiś inny człowiek, który ich nie odebrał, a że były szaro rude to nie było na nie klienta. Jechał w okolice Łodzi to tak "przy okazji" przywiózł, wcześniej jeszcze udało się od niego trochę wytargować i tak wyszło po 75 zł, ale niestety nie mam kontaktu do tego człowieka: to była jednorazowa szybka transakcja