PDA

Zobacz pełną wersję : LED'y - pytania?



glowac
20-10-2008, 11:38
Witam
Proszę Was o pomoc i informacje.

Czy macie może jakieś sprawdzone miejsca (np sklepy internetowe) gdzie można kupić ledy?

Chodzi mi o takie na 230W.
Szukam ledów z białym ciepłym światłem do podbitki na zewnątrz budynku oraz takich na schody i korytarz.

Co sądzicie o ledach zmiast tradycyjnych halonegów np w łazience i innych pomieszczeniach w domu?

Czy któs kupował lampy ogrodowe led'owe???

Jak się sprawdzają?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

GLOWAC

admiro
20-10-2008, 11:52
Mam nad schodami i na zewnątrz w podbitce LEDy Paulmanna - wybrałem LEDy ze światłem zimnym ze względu na jasność świecenia - około 2 razy większa niż przy świetle ciepłym.

Na schodami w domu jest 6 szt i w nocy jest to raczej coś między półmrokiem a normalnym światłem.

Pod prysznicem mam 3 LEDy takie małe płaskie z trafo - półmrok.

Na zewnątrz w podbitce - super, świecą z przodu domu cały czas.

glowac
20-10-2008, 12:19
Proszę powiedz mi jako doświadczony posiadacz świateł ledowych jak to jest z ich "mocą"?
Ilu punktowe ledy należy wybrać np na schody a jakie np do podbitki?

Budujemy Diunę III z Domusa i w podbitce mamy zaplanowanych 12 wyjść na ledy (ew. halogeny :roll: ).


Nie mam pojęcia czy wystarczą 3, 5 czy może 12 punktowe :roll: :roll: :roll: ?
A może jeszcze mocniejsze ??

admiro
20-10-2008, 12:59
Proszę powiedz mi jako doświadczony posiadacz świateł ledowych jak to jest z ich "mocą"?
Ilu punktowe ledy należy wybrać np na schody a jakie np do podbitki?

Budujemy Diunę III z Domusa i w podbitce mamy zaplanowanych 12 wyjść na ledy (ew. halogeny :roll: ).


Nie mam pojęcia czy wystarczą 3, 5 czy może 12 punktowe :roll: :roll: :roll: ?
A może jeszcze mocniejsze ??

Nie do końca wiem czy o to chodzi, ale nasze żarówki LED mają po 14 diód, łączna moc żarówki 3W.

W podbitce mam w sumie 11 LEDów, w tym z przodu 4.

remekb
20-10-2008, 13:23
Ja kupowałem LEDy u nich:

http://www.neoled.pl/

Sprzedaja też na allegro.
Bralem ledy do podswietlania szafek kuchenych i mebli. Mam od roku i jest ok.

remekb
20-10-2008, 13:24
Ja kupowałem LEDy u nich:

http://www.neoled.pl/

Sprzedaja też na allegro.
Bralem ledy do podswietlania szafek kuchenych i mebli. Mam od roku i jest ok.

remekb
20-10-2008, 13:24
Ja kupowałem LEDy u nich:

http://www.neoled.pl/

Sprzedaja też na allegro.
Bralem ledy do podswietlania szafek kuchenych i mebli. Mam od roku i jest ok.

kokesz
21-10-2008, 06:09
Czolem
Admiro a moze masz zdjecia tych Twoich podbitkowych
Albo jaki model dokaldnie
Pozdro

admiro
21-10-2008, 09:06
Czolem
Admiro a moze masz zdjecia tych Twoich podbitkowych
Albo jaki model dokaldnie
Pozdro

"Żarówka LED 230W, GU10 <1W, 50000h biała"

Barwa zimna
Widzę, że mają jeszcze mniej 1 W :)

Nie mam porównania z innymi firmami, nie wiem, czy są żarówki o mocniejszym świetle... w byłyby na pewno lepsze przy dużych domach.

kamionkal
21-10-2008, 09:23
.

Czy macie może jakieś sprawdzone miejsca (np sklepy internetowe) gdzie można kupić ledy?

Chodzi mi o takie na 230W.
Szukam ledów z białym ciepłym światłem do podbitki na zewnątrz budynku oraz takich na schody i korytarz.

Co sądzicie o ledach zmiast tradycyjnych halonegów np w łazience i innych pomieszczeniach w domu?


na schody polecam takie:
http://www.led.skoff.com.pl/pl/1,2,1/TANGO.html
tyle ze nie sa na 230V, czemu to dla Ciebie takie ważne?

zamiast halogenow moga byc np takie (kupowalem u tego dostawcy):
http://www.allegro.pl/item455095242_eco_led_zarowka_diodowa_48_led_gu10_ ciepla_15st.html
na razie moge powiedziec tyle ze LEDy swiecą i to dosyć jasno. natomiast chyba nie jest to światło przy którym można by np. czytać.

Muci
21-10-2008, 10:40
Glowac,
my kulilismy dla podbytki i scody oprawki halogenowe s GU10 na 230V, tylko zamiast halogeny zamontujemy zarowka led. Wychodzi duzo, duzo tanej niz kupic ledy w komplekcie. Mam zrobione zdiecie sproduje go wstawic wiecorem , bedes mial porownanie jak swieci led, a jak halogen.

DeeM
21-10-2008, 11:22
[quote=glowac].

zamiast halogenow moga byc np takie (kupowalem u tego dostawcy):
http://www.allegro.pl/item455095242_eco_led_zarowka_diodowa_48_led_gu10_ ciepla_15st.html
na razie moge powiedziec tyle ze LEDy swiecą i to dosyć jasno. natomiast chyba nie jest to światło przy którym można by np. czytać.

To tak samo jak byś chciał czytać przy halogenie 20W. Ja mam 8 "halogenów" z ciepłymi diodami led w środku (2.5W na halogen), z całego zestawu mam 20W*ok60lm/W = 1200lm czyli odpowiednik żarówki 100W. Czytać mogę ale nie takie jest przeznaczenie tego oświetlenia. Głównie mają tworzyć nastrój i podświetlać. Gdybym chciał oświetlić pokój musiał bym użyć ok 4 takich zestawów, koszt coś około 800zł!!!

revalidon
28-10-2008, 14:58
To i ja wrzucę kamyczek do ogródka...

Kupiłem kilka sztuk halogenów LED GU10. Towar z allegro, barwa światła biała ciepła 3000K. I co... Kicha i to wielka... Światło przedziwnej barwy, takie sztuczne, powiedziałbym trupie, coś ala poliki lenina w mauzoleum...

glowac
28-10-2008, 16:35
Wszystkim dziękuję za informacje :)
Pytałam o 230V ponieważ chciałabym uniknąć kombinowania z transformatorkami - szczerze powiem, że cała ta elektryka, ledy/halogeny to dla mnie czarna magia :oops:
Facet, który robił nam elektrykę zrobił na schodach i korytarzach " normalne puszki " na 230V a ja chciałam tam mieć ledy więc sama nie wiem czy to jest dobrze położona instalacja???


Glowac,
my kulilismy dla podbytki i scody oprawki halogenowe s GU10 na 230V, tylko zamiast halogeny zamontujemy zarowka led. Wychodzi duzo, duzo tanej niz kupic ledy w komplekcie. Mam zrobione zdiecie sproduje go wstawic wiecorem , bedes mial porownanie jak swieci led, a jak halogen.

Nie wiedziałam, że można tak zrobić ???
Jak tylko będzie taka mozliwość to proszę o zdjęcia i info jak się użytkuje?

dess1
28-10-2008, 18:22
[quote="glowac"]Proszę powiedz mi jako doświadczony posiadacz świateł ledowych jak to jest z ich "mocą"?
Ilu punktowe ledy należy wybrać np na schody a jakie np do podbitki?

Budujemy Diunę III z Domusa i w podbitce mamy zaplanowanych 12 wyjść na ledy (ew. halogeny :roll: ).

Tu gdzie mieszkam udałem się do zwykłej hurtowni elektrycznej"polam"lub 'polamp' ,i zakupiłem ledy 48 diodowe.Osobiście używam ich do akwarium,bo świeci ładnie acz mały kąt.Są dostępne ciepłe i zimne.Cena 30 z łFirmy Active Jet energy.Na opakowaniu chwalą się 50 000 h nie bardzo w to mi się chce wierzyć.Moc 3,2 w

dess1
28-10-2008, 18:29
To i ja wrzucę kamyczek do ogródka...

Kupiłem kilka sztuk halogenów LED GU10. Towar z allegro, barwa światła biała ciepła 3000K. I co... Kicha i to wielka... Światło przedziwnej barwy, takie sztuczne, powiedziałbym trupie, coś ala poliki lenina w mauzoleum...



prawdopodobnie kupiłeś ledy o barwie zimnej, stąd ten efekt.Barwa ciepła wygląda całkiem całkiem.[/quote]

kokesz
04-11-2008, 09:30
Czolem
I jak z tymi zdjeciami lamp w podbitce??
Szukam u paulmanna ale tych GU10 to kupa jest
jakie dokladnie matowaliscie oprawy i zarówy ??

ubek
04-11-2008, 10:31
Ja kupiłem na allegro ciepłe 1,3 W
Efekt taki (trochę nieostre):
http://picasaweb.google.pl/tomek.bas/PodbitkaOswietlenie#5264747382820199074
Według mnie wystarczy