PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie piecem HOLZGAS



damianexus
20-10-2008, 16:18
Witam co myślicie o takim piecu? Byłęm u znajomego i bardoz sobie chwalił. Ma dom o powierzchni 250m + piwnice w których prowadzi działalnoś gospodarczą, całość ogrzewa piecem Holzgas. Koszta ogrzewania wychodzą mu ponad 3 krotnie taniej niz np ekogroszkiem. Minusem jest to ze trzeba podkladac do pieca drzewo co jakies 12 godzin

zbyniu-03
20-10-2008, 19:53
Witam,

rozwiazanie bardzo dobre/ekonomiczne na obecne czasy, jednakze pod kilkoma wrunkami:

1. poprawnie zbudowana instalacja budowana systemowo z akumulacja ciepla
2. odpow. automatyka gwarantujaca bezobslugowosc w zakresie regulacji ukladu
3. posiadanie alternatywnego/bezobslugowego zrodla ogrzewania np. gazu ziemnego w razie dluzszej nieobecnosci w domu.
4. dostep do odpowiedzniej jakosci opalu w rozsadnej cenie a takze mozliwosc jego skladowania/suszenia przez okres do 2 lat
5. checi do regularnej obslugi kotla
i pare mniej istotnych szczegolow nie uwzgledniajac oczywiscie w tym wszystkim wyzszych kosztow calej zbawy.

Choc wywolywanie powyzszego tematu oraz paru innych z pokroju tych o wyzszosci swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca na ogol przypada przedstawicielom handlowym na tym forum, jednakzebyc moze bedzie to jakas zajawka dla tych, ktorzy faktycznie mysla o budowie instalacji grzewczej w swoim nowym domu.

Pozdro
Holzgas /to juz bedzie 8 lat/




Witam co myślicie o takim piecu? Byłęm u znajomego i bardoz sobie chwalił. Ma dom o powierzchni 250m + piwnice w których prowadzi działalnoś gospodarczą, całość ogrzewa piecem Holzgas. Koszta ogrzewania wychodzą mu ponad 3 krotnie taniej niz np ekogroszkiem. Minusem jest to ze trzeba podkladac do pieca drzewo co jakies 12 godzin

cieszynianka
20-10-2008, 20:11
Znajomi używają już od czterech lat i są bardzo zadowoleni.
Warunek - dobrze wysuszone drzewo, bo wtedy jest to ekonomiczne. Mokrego piec żre o połowę więcej :-?

damianexus
20-10-2008, 21:27
no właśnie też tak słyszałem że drzewo musi być bardzo suche. Czy może ktoś używa takiego pieca i może podać konkretne suche liczby odnośnie ceny takiego drzewa oraz ilości jak zużywa się miesięcznie/tygodniowo.
Obecnie bardzo poważnie zastanawiam się między holzgas a ekogroszkiem

Mały
21-10-2008, 07:55
A holzgas(gaz drzewny) to gdzie można kupić? ;)
Było to już wałkowane setki razy - wystarczy użyć opcji szukaj.Posty Bio oraz Janussz.

zbyniu-03
21-10-2008, 20:19
A holzgas(gaz drzewny) to gdzie można kupić? ;)
Było to już wałkowane setki razy - wystarczy użyć opcji szukaj.Posty Bio oraz Janussz.


Plaga tego forum dla poczatkujacych budowniczych sa niestety "fachowcy" i przedstawiciele handlowi w jednym, przyklad post wyzej, chcacy tutaj sprzedac wlasne produkty a nie zawsze obiektywnie doradzic, zreszta ktory rzeczywisty fachowiec mialby na to czas, jesienia klepac w klawiature rano o godz. 8.55 ? :)


Pozdro
Zbyniu-03

damianexus
21-10-2008, 21:28
heheh coś w tym jest a ja nadal nic nie wiem o tym piecu:) chyba jak się sam nie oparzę to.....

zbyniu-03
30-10-2008, 18:55
Witam,

nie ma problemu z dostepem do informacji technicznych/hydraulicznych, dot. kotlow na drewno, oferowanych na naszym rynku, bo o taki przeciez pytasz.
Wystarczy poczytac na stronach produentow oferowanych u nas kotlow
np. atmos.cz
vigas.pl
verner.cz

Swego czasu sam pisalem o wlasnych doswiadczeniah z eksploatacji dosc obszernie w watku "chętnie pomoge".
Kotlownie opalane drewnem sa dosc proste w budowie, mimo wiekszych nakladow bardzo oplacalne pod wzgledem kosztow jak i komfortu opalania paliwm stalym. Warunek jest jeden: musi to bys instalacja kompletna a nie czesciowa. I z tego bierze sie wlasnie cala przyjemnosc ;)

Pozdr
Zbyniu






heheh coś w tym jest a ja nadal nic nie wiem o tym piecu:) chyba jak się sam nie oparzę to.....