PDA

Zobacz pełną wersję : co pod styropian



krzychu11
21-10-2008, 10:39
Co dać pod styropian na parterze (posadzka) - folię czy papę.
Czy położoną izolację trzeba jakoś łączyć z papą która jest pod ścianami?

majki
21-10-2008, 12:27
Ja dałem 2 warstwy pożądnej folii z atestem 0,2 mm.

pozdrawiam, majki

piterazim
21-10-2008, 12:33
jeśli dasz papę to i tak będziesz musiał dać folię inaczej styropian zostanie rozpuszczony przez papę

pelsona
21-10-2008, 12:48
Z tym rozpuszczaniem styropianu to "mizował bym pole" natomiast jedno jest pewne,że wszelkiego rodzaju papy nie mają dopuszczeń do zastosowań wewnętrznych i dlatego folie je wypierają. Wyziewy z papy uwalniają się całymi latami (zwłaszcza przy ogrzewaniu podłogowym). Tak więc reasumując bezpieczniej dla zdrowia jest zastosować folię natomiast technologicznie lepsza jest wg mnie papa.
pzdr.

pblochu
21-10-2008, 13:14
Wyziewy z papy
:o

pelsona
21-10-2008, 13:25
Co w tym dziwnego??? :o
Papy termozgrzewalne bo tylko takie w grę wchodzą co by nie mowić nie czarujmy się są na lepikach i śmierdzą jak diabli.
pzdr

pblochu
21-10-2008, 13:42
jakiś tam zapach jest ale zaraz wyziewy
brzmi to nade drastycznie :D uf

kubek2002
21-10-2008, 14:35
Z tym rozpuszczaniem styropianu to "mizował bym pole" natomiast jedno jest pewne,że wszelkiego rodzaju papy nie mają dopuszczeń do zastosowań wewnętrznych i dlatego folie je wypierają. Wyziewy z papy uwalniają się całymi latami (zwłaszcza przy ogrzewaniu podłogowym). Tak więc reasumując bezpieczniej dla zdrowia jest zastosować folię natomiast technologicznie lepsza jest wg mnie papa.
pzdr.

i tu się z tobą zgadzam, niestety woń w takim zapapowanym domu czuć,sam to przerabiam, chociaż dałem pape P-V70 S30, na której napisano że nadaje sie do pomieszczeń pod posadzki, więcej bym tego nie zrobił, a jak ktoś pisze że nie czuć woni papy to chyba nie ma węchu.
Niestety mocno zasugerowałem się tym forum,i tematem dobrej izolacji, jest na forum taki gość który bez papy ani rusz
Teraz położyłbym 3x folie i wszystko
Nie dawajcie papy na chudziak, to nie jest zgodne ze sztuką budowlaną[/list]

krzychu11
21-10-2008, 14:38
Nie dawajcie papy na chudziak, to nie jest zgodne ze sztuką budowlaną[/list][/quote]

.... w projekcie mam papę...

kubek2002
21-10-2008, 14:40
Nie dawajcie papy na chudziak, to nie jest zgodne ze sztuką budowlaną[/list]

.... w projekcie mam papę...[/quote]


to współczuje, projekt nowy czy trąci czasem

cubus26
07-11-2008, 19:44
[quote=pelsona]
Teraz położyłbym 3x folie i wszystko
Nie dawajcie papy na chudziak, to nie jest zgodne ze sztuką budowlaną[/list]


Tą folię x3 to kładłbyś od razu na chudziak czy warstwami - 1warstwa-chudziak, 2warstwa-pomiędzy styropianem(2x 5cm na krzyż), 3 warstwa na wierzch styropianu?
Ja już mam mętlik i chcę położyć na 1folię na chudziak, potem dwie warswy styropianu 5cm(na krzyż) i na to folię i posadzkę 5-6cm. Czy to dobre rozwiązanie? Papa odpada