PDA

Zobacz pełną wersję : Położyli papę i podziurawili...



zygzak
21-10-2008, 11:00
Majstry położyli papę na dachu ( pełne deskowanie ), przy czym chyba dla własnej wygody żeby łatwiej było chodzić po dachu poprzybijali przez tą papę listwy z których miały być kontrłaty i łaty tak co 1,5 - 2 metry. Problem polega na tym, że poprzybijali je prostopadle do krokwii ( równolegle do kalenicy, dach dwuspadowy ), przez całą długość dachu, czyli przy układaniu łat i kontrłat trzeba je najpierw zerwać. Co z dziurami po gwożdziach? Przecież będzie ciekło chyba? Powinni to poprawić? Jak?

aga1401
21-10-2008, 11:40
a przyjdzie na to dachowka lub blacha?
jesli tak to zaden problem.
jesli nie to moze przeciekac.

ANNNJA
21-10-2008, 12:11
bedzie przeciekać,
też tak miałam, i papa zamist leżeć spokojnie 1-2lata i czekać na dachówki musiała byc teraz przed zimą pokryta i niestety blacha...-bo sie fundusze wyczerpały.
a ciekła w kilkunastu miejscach, po wezwaniu dekarza i zasilikonowaniu, wraz zostały 2 dziury, a podczas nawałnic w sierpniu uwidoczniła się trzecia...

zygzak
21-10-2008, 12:45
a przyjdzie na to dachowka lub blacha?
jesli tak to zaden problem.
jesli nie to moze przeciekac.

Będzie blacha, mam nadzieję że jeszcze przed zimą.

zygzak
21-10-2008, 12:47
bedzie przeciekać,
też tak miałam, i papa zamist leżeć spokojnie 1-2lata i czekać na dachówki musiała byc teraz przed zimą pokryta i niestety blacha...-bo sie fundusze wyczerpały.
a ciekła w kilkunastu miejscach, po wezwaniu dekarza i zasilikonowaniu, wraz zostały 2 dziury, a podczas nawałnic w sierpniu uwidoczniła się trzecia...

U mnie też będzie blacha. Zwrócę im uwagę przy montażu żeby tam gdzie zrywają te listwy od razu czymś PORZĄDNIE uszczelnili.

pierwek
21-10-2008, 13:05
oczywiście możesz im zwrócić uwagę... :lol: