PDA

Zobacz pełną wersję : Rynny alumioniowe czy plastik ?



szczukot
21-10-2008, 18:19
Witam
Co sadzicie o rynnach z aluminium ? Zostala mi zasugerowana taka wersja - podobno nieznacznie drozsza od plastikow a podobno duuuzo lepsza. Czy to prawda ? Warto ?

Fantom

mmmagdaa
21-10-2008, 19:39
a mi zasugerowano rynny tytan - cynk

Bazhyl
21-10-2008, 20:12
Ja mam tytan-cynk'owe z Rheinzink'a i mogę polecić, dekarze oczywiście woleli montować plastiki, bo łatwiej, ale przyznali, że plastik jest nietrwały. Policz i przeanalizuj swoją sytuację, ja osobiście nie brałbym plastikowych.

Andrzej Wilhelmi
21-10-2008, 20:31
...Co sadzicie o rynnach z aluminium ? Zostala mi zasugerowana taka wersja - podobno nieznacznie drozsza od plastikow a podobno duuuzo lepsza. Czy to prawda ? Warto ?

To oczywista nieprawda i nie warto. Te rynny to zapewne system amerykański wykonywany na żądaną długość na budowie. Jest to nic nie warta tandeta. Dobrej jakości rynny aluminiowe np. firmy Prefa będą dużo droższe od PVC. Pozdrawiam.

szczukot
21-10-2008, 20:35
...Co sadzicie o rynnach z aluminium ? Zostala mi zasugerowana taka wersja - podobno nieznacznie drozsza od plastikow a podobno duuuzo lepsza. Czy to prawda ? Warto ?

To oczywista nieprawda i nie warto. Te rynny to zapewne system amerykański wykonywany na żądaną długość na budowie. Jest to nic nie warta tandeta. Dobrej jakości rynny aluminiowe np. firmy Prefa będą dużo droższe od PVC. Pozdrawiam.

Wlasnie tak. Podobno wykonuja to od razu na budowie z dowolnym wymiarem i kolorem i ksztaltem. Gdzie sa tego wady ? Czemu to nic nie warte ?

Fantom

edde
21-10-2008, 21:07
a rozważaleś systemy stalowe? np. galeco lub plast-dach, cenowo chyba beda pomiedzy plastikiem a aluminium, a opinię mają przeważnie lepsze od pcv

Andrzej Wilhelmi
21-10-2008, 21:07
Podstawowe wady to: grubość "papierowa", sposób mocowania rynien, sposób łączenia narożników z rynnami, brak koszy (sztucerów) łączenie kolanka z rynną przez element z pvc, sposób mocowania rur spustowych. Bardzo słaba estetyka no ale to już rzecz gustu. Pozdrawiam.