PDA

Zobacz pełną wersję : dymiący kominek



20-10-2003, 10:03
Z kratki z ciepłym powietrzem wydostaje się zapach dymu i rozchodzi
się po całym mieszkaniu . zaglądałem do środka okapu ale nic
niepokojacego nie zobaczyłem . Sprawdziłem wkład w środku , uszczelnienie przewodu dymowego . Zapach rozchodzi się tylko przy
zredukowanym spalaniu. Kiedy palę na full przestaje dymić.
komin 29x29cm , 8m - widać niebo , szyber . Gdzie jest " pies pogrzebany "

Wowka
20-10-2003, 10:12
Może lektura tego wątku coś Tobie pomoże http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16540&highlight=dym

Kiebo
20-10-2003, 10:42
Kominek powienien wypalic smrody. Po tygodniu palenia u mnie juz nie smierdzial. Moze to jest przyczyna?

20-10-2003, 10:44
kominek przez rok funkcjonował ok.

20-10-2003, 20:15
jest jeszcze jedna mzliwość
w kolanku dochodzącym do komina jest taka fajna pokrywka przykręcana dwiema śrubami. Pod nią jest uszczelka, mogła popękać i teraz przepuszcza dym.
Wiem, bo przerobu\iłem to w tym roku. Wystarczyło ją tyko wymienić i po problemie.

jarator
20-10-2003, 20:49
pytanie podstwowe kiedy wydostaje sie ten dym czy zaraz po otwarciu drzwi kominka czy caly czas podczas pracy

ambresil
21-10-2003, 10:03
cały czas

jarator
21-10-2003, 19:54
jezeli cdaly czasb to pytanie czy kominek posiada szyber orginalny we wekladzie czy dorabianyjezeli dorabiany to musi miec szczeline bezpieczenstwa.Kominek z wkladem to organizm polaczony z kominem dym poza wkladem to nieszczelnosc miedzy wkladem a kominem koniec .

ambresil
22-10-2003, 06:25
wkład posiada własny szyber
Ostatnio ustaliłem ,że przy mocnym rozpaleniu kominka
przestaje dymić - ki czort - rozgrzewająć się coś się uszczelnia ?

ziaba
22-10-2003, 08:35
Kominiarze nazywaja to efektem "zimnego komina",być może chodzi o tzw.,dymy ciepłe,które w Twoim wypadku ulegaja schłodzeniu w samym przewodzie kominowym i na zasadzie grawitacji opadają w dół dymiac co niemiara.A co się dzieje jak masz otwarte okno?Moze za mała wentylacja?

ambresil
22-10-2003, 08:44
ciąg w kominie jest b.dobry
otwarcie okien nic nie pomaga

kominiarz
22-10-2003, 19:52
Z czego wykonane jest podłączenie wkładu z przewodem kominowym?

Secura
22-10-2003, 21:25
Witam!
Wydaje się że przyczyną zapachu może być nieszczelność bądź to wkładu lub przewodów dymowych. Nie wiem jak oglądałeś wkład ale weź pod uwagę że jest tam zawsze trochę sadzy która nie pozwala na dokładne oglądnięcie wkładu. Świadczyć o rozszczelnieniu może również fakt iż zapachu nie czuć przy pełnym rozpaleniu - powstaje wtedy duży tzw. "cug" i zapach porywany jest do komina. Przy lekkim zdławieniu dym się kotłuje we wkładzie i przewodach doprowadzających do komina i wydostaje się najbliższą mu drogą.
Pozdrówka

jarator
22-10-2003, 21:52
wszyscy maja racje zimny komin cvieply komin to prawda ale czy deflektor jest prawidlowo wlozony,czy szyber otwiera sie napewno,czy jest to taki sam ruch jak rok temu,ciegna szybra,deflektor to taka pulka nad paleniskiem malo wiem nie moge ci pomoc.

ambresil
23-10-2003, 06:15
W ten weekend spróbuję ocieplić komin na strychu.
może zbyt duzy przekrój komina 29x29cm wychładza
dym przy spokojnym paleniu i dochodzi do opdania -" cofki"
dymu ?
W poniedziałek napiszę czy pomogło.

A@a
23-10-2003, 10:31
I co, pomogło ?
a na marginesie, z czego wykonane jest ocieplenie ?

sebanek
01-03-2006, 14:16
Zapach rozchodzi się tylko przy
zredukowanym spalaniu. Kiedy palę na full przestaje dymić.
komin 29x29cm , 8m - widać niebo , szyber . Gdzie jest " pies pogrzebany "

A ja mam problem "taki sam tylko inny". Dymi się z kratki, ale tylko przy ostrym paleniu. Przy słabym a nawet średnim paleniu nic niepokojącego się nie dzieje. Czy to możliwe, żeby we wkładzie, albo w przewodzie łączącym wkład z kominem coś się rozszczelniało pod wpływem temperatury? Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem?
W firmie montującej kominek nie mogę na razie zapytać bo... przerwa urlopowa.

DorotaMariusz
07-10-2016, 16:45
Dopisuję się do starego wątku.
Mieszkamy w domu od roku. Używamy piecyka wolnostojącego Dovre Sense 100. Problem polega na tym, że z kominka przy byle okazji kopci się, gdy jest otwarty np. kiedy dokładamy drewno. Kopci się bezpośrednio z niego, nie z jakichś nieszczelności przy kominie itp. Kiedy pali się na full kopcenia nie ma, ale z drugiej strony wtedy nie ma też potrzeby, aby go otwierać. Gdy jest dobrze nagrzany, ale trzeba dołożyć drewna, znów się kopci.

Powietrze od jakiegoś czasu jest doprowadzone do niego rurą z zewnątrz. Dopóki ta rura nie została podłączono było tak samo.

Proszę o podpowiedź, bo mi ten dym działa coraz mocniej na nerwy. Czuję się czasem, jakbym mieszkała w wędzarni. W zasadzie przy każdym paleniu trzeba wietrzyć.

Czy możliwe, że problem leży w małym palenisku i dym "słabo trafia" w komin?

Zdun Darek B
07-10-2016, 17:17
Przyczyn może być kilka .
Najlepiej udaj się do DOBREJ firmy kominkowej w Twojej okolicy .

Kominki Piotr Batura
07-10-2016, 21:41
Dopisuję się do starego wątku.
Mieszkamy w domu od roku. Używamy piecyka wolnostojącego Dovre Sense 100. Problem polega na tym, że z kominka przy byle okazji kopci się, gdy jest otwarty np. kiedy dokładamy drewno. Kopci się bezpośrednio z niego, nie z jakichś nieszczelności przy kominie itp. Kiedy pali się na full kopcenia nie ma, ale z drugiej strony wtedy nie ma też potrzeby, aby go otwierać. Gdy jest dobrze nagrzany, ale trzeba dołożyć drewna, znów się kopci.

Powietrze od jakiegoś czasu jest doprowadzone do niego rurą z zewnątrz. Dopóki ta rura nie została podłączono było tak samo.

Proszę o podpowiedź, bo mi ten dym działa coraz mocniej na nerwy. Czuję się czasem, jakbym mieszkała w wędzarni. W zasadzie przy każdym paleniu trzeba wietrzyć.

Czy możliwe, że problem leży w małym palenisku i dym "słabo trafia" w komin?


Możliwe. Czy podczas rozpalania tez dymi przy dokładaniu kolejnych porcji?