PDA

Zobacz pełną wersję : Co to są nieoryginalne grzejniki, jak odróżnić?Gdzie kupić?



ensignx
22-10-2008, 11:03
Witam,

mam zagwozdkę przed zakupem grzejników.

Rozważam firmy Buderusa lub Viesmann.

Dostałem 3 oferty na Buderusa i 2 na Viesmanna.
Buderus tańszy o około 25% od Viesmanna.

Problem w tym, że moi hydraulicy komentują, że handlowcy
wciskają mi nieoryginalne produkty Buderusa i że
te grzejniki powinny kosztować więcej.

Pytania:
Czy rzeczywiście są jakieś nieoryginalne grzejniki, albo ich fabryki
w "egzotycznych" krajach mogę robić buble?

Jakie parametry powinny mieć porządne zawory i inny osprzęt
na co zwrócić uwagę?

Czy warto dopłacać do Viesmanna?

Proszę o dobre adresy firm sprzedających grzejniki i osprzęt w okolicach
Wawy.

PS. Oczywiście jestem w stanie znaleźć listę dystrybutorów
obu firm, więc proszę sobie darować złośliwe podpowiedzi.

theodolit
22-10-2008, 11:43
Hhmm tylko dla złośliwego sprawdzenia mowimy o grzejnikach płytowych Buderusa i Viessmanna ? Czy o kompletnej dostawie instalacji (materiałów) z kotłami Buderusa i Viessmanna ? - a roznych firm proponowane grzejniki ? to bym proponował uściślic ...


Jezeli chodzi o grzejniki to grzejnik Buderusa to grzejnik Buderusa - w garazu chyba nikt nie robi podróbek - skąd sprowadzane są te grzejniki przez Buderusa to nie wiem - swoja marką firmuja - a czy produkowane w Chinach czy w Niemczech to osobiscie nie wiem. To samo tyczy sie Viesmana.

Wydaje mi sie ze nie istnieje rynek 'podróbek" ludzie i tak spokojnie kupiją "grzejnixy" bez prob przerabiania ich na marki - i tak cena czyni cuda ;)

pozdrawiam
Piotrek

ensignx
22-10-2008, 20:39
Hhmm tylko dla złośliwego sprawdzenia mowimy o grzejnikach płytowych Buderusa i Viessmanna ? Czy o kompletnej dostawie instalacji (materiałów) z kotłami Buderusa i Viessmanna ? - a roznych firm proponowane grzejniki ? to bym proponował uściślic ...


Jezeli chodzi o grzejniki to grzejnik Buderusa to grzejnik Buderusa - w garazu chyba nikt nie robi podróbek - skąd sprowadzane są te grzejniki przez Buderusa to nie wiem - swoja marką firmuja - a czy produkowane w Chinach czy w Niemczech to osobiscie nie wiem. To samo tyczy sie Viesmana.

Wydaje mi sie ze nie istnieje rynek 'podróbek" ludzie i tak spokojnie kupiją "grzejnixy" bez prob przerabiania ich na marki - i tak cena czyni cuda ;)

pozdrawiam
Piotrek

Dzięki za odpowiedź.

Chodzi tylko o grzejniki podłączane do instalacji od dołu i osprzęt.