PDA

Zobacz pełną wersję : Biologiczne i chemiczne ?rodki do oczyszczalni przydomowej?



Annika
20-10-2003, 11:26
Jestem szczęśliwą właścicielką przydomowej oczyszczalni biologicznej (wavin - z systemem rozsączającym). Właśnie mam zamiar wprowadzić się i zacząć korzystać z mojej "kanalizacji", mam jednak ogromny poblem ze znalezieniem środków do oczyszczalni. Interesują mnie zarówno preparaty biologiczne niezbędne do pracy tej oczyszczalni, ale przede wszystkim środki tzw. chemiczne, niezbędne w życiu codziennym, tzn. proszki do prania, środki higieny osobistej, płyny do mycia naczyń, podłóg, sanitariatów itp. Straciłam już tyle czasu chodząc po supermarketach, pytając, stojąc godzinami przy asortymencie z chemią i czytając zawiłego, nic mi nie mówiącego składu tych preparatów i nigdzie nie znalazłam żadnej wzmianki o tym, czy dany środek ulega biodegradacji. A sami wiecie jaki bogaty jest asortymant chemii - proszków, płynów, mleczek itp. Jeżeli korzystacie z oczyszczalni błagam napiszcie mi jakie środki stosować i gdzie się w nie zaopatrywać.
Dodam, że mieszkam w woj. dolnośląskim, miasto Głogów.

MHAL
21-10-2003, 12:42
Nasz sprzedawca i monter oczyszczalni zaopatruje swoich klientów srodki chroniące florę bakteryjną w oczyszczalni. Dodatkowo dokładnie poinformował nas co i jak uzywac. Nic specjalnego , praktycznie wszystkie proszki, oczywiście najlepiej te bez fosforanów np. Lovela - dla dzieci (jednak mozna stosowac i te trdycyjne, nic sie nie stanie), co do środków czyszczących to wszystkie bez chloru. Mozna takie dostac na rynku lub kupić i producentów bądź przedstawicieli firm specjalizujacych się w przydomowych oczyszczaniach ścieków. Płyn do mycia naczyń tez nie zaszkodzi. Ilość tłuszczy w domu mieszkalnym jest znikomy (nie tak jak np. w restauracjach a i one często działają dzięki oczyszczalniom). Nalezy tylko uważac na uzupełnianie bakterii i zwiekszyc częstotliwość w przypadku gdy koś z rodziny dłużej stosuje antybiotyki.
Przeczytaj uważnie instrukcje obsługi załączona do swojej oczyszczalni lub zadzwoń do producenta.

ryby
21-10-2003, 20:10
Annika, jaka jest długość drenażu rozsączającego w Wavinie?
Chyba, że ktoś wie jaka jest dopuszczalna min. długość drenażu.
Pozdrawiam.

paj^
21-10-2003, 21:02
napisz do mnie na priv w sprawie srodkow

pikuś
27-10-2003, 20:57
Wszystkie produkty chemiczne używane powszechnie w gospodarstwach domowych są badane na podatność na rozkład biologiczy. kwestią otwartą jest czas tego rozkładu. Nie zaszkodzą one Twojej oczyszczalni - prędzej chlorowe środki dezynfekcyjne i wybielacze ale tego się nie używa w "śmiertelnych" dawkach. Poszukaj pod hasłem biopreparaty,tam znajdziesz to czego szukasz. Dużo grożniejsze są oleje i smary,to ruina dla każdej oczyszczalni/garaż+mąż mechanik +12 letni polonez/ . Pozdrawiam.

pikuś
27-10-2003, 21:12
to jeszcze raz ja. MHAL pisze o antybiotykach używanych przez mieszkańców. To dla mnie zupełna nowość :o Eksploatuję oszczyszczalnie duże i małe 35 lat i nie znam przypadku wpływu antybiotyków zażywanych przez mieszkańców na procesy zachodzące na oczyszczalni. To zwykły bajer producentów biopreparatów - wystrasz klienta to więcej kupi. Ręczę własnym honorem, że bakterii w szambie jest duuuużo więcej niż te szczątki antybiotyków z kuracji zdążą ukatrupić 8) Serdecznie pozdrawiam.

andrzej70
14-10-2011, 12:45
Polecam biopreparat BIO9, który stosuję u siebie. W moim przypadku radykalnie zmniejszył nieprzyjemne zapachy (niemal nic nie czuć po otwarciu klapy osadnika) oraz poprawił konsystencję kożucha zwiększając jego uwodnienie. Wywózki nie robiłem od około dwóch lat, a układ działa bez zarzutu.