PDA

Zobacz pełną wersję : Co na płytę OSB??



Elfinek
23-10-2008, 09:21
Witam!
Poprosze o radę??
Co moge położyć na ściany z płyt OSB???..chodzi mi o korytarz i pokoje??/
Czy mozna kłas tynk dekoracyjny, a może tapete, nie wiem co się nadaje na tego typu podłoże??

tryllu
23-10-2008, 13:11
Możesz do tego przykręcić płyty GK

adiz1
23-10-2008, 14:30
Masz ściany od wewnątrz z płyt OSB?
Co to za technologia?

zk140t
23-10-2008, 22:46
Płyty OSB pomaluj preparatem CERPLAST (firmy na A...).
Dzięki temu uzyskasz takś szorstkość płyt OSB, że będziesz mógł przykleić do nich wszysto to, co klei się do tradycyjnych materiałów budowlanych.

Trociu
24-10-2008, 07:36
Masz ściany od wewnątrz z płyt OSB?
Co to za technologia?
Chociażby szkieletowa drewniana. ;)

Elfinek
24-10-2008, 09:38
Masz ściany od wewnątrz z płyt OSB?
Co to za technologia?
Chociażby szkieletowa drewniana. ;)

Dokładnie....:)

dzieki za odpowiedz.
Własnie nie wiedziałam, czy jest specjalny srodek gruntujacy. jutro jade po zakupy więc i kupie Cerplast firmy na A....;)

zk140t
25-10-2008, 19:38
Własnie nie wiedziałam, czy jest specjalny srodek gruntujacy. jutro jade po zakupy więc i kupie Cerplast firmy na A....;)

Jak tam zakupy?

adiz1
27-10-2008, 09:36
Masz ściany od wewnątrz z płyt OSB?
Co to za technologia?
Chociażby szkieletowa drewniana. ;)

Dokładnie....:)

dzieki za odpowiedz.
Własnie nie wiedziałam, czy jest specjalny srodek gruntujacy. jutro jade po zakupy więc i kupie Cerplast firmy na A....;)

Mieszkam w "szkielecie" - u mnie OSB-3 jest , ale jako płyta poszycia na zewnątrz konstrukcji. Od środka płyta k-g (pojedyńcza i podwójna), tylko w jednym miejscu (ściana w kuchni) pod k-g jest osb jako dodatkowe wzmocnienie pod szafki wiszące i okap.

Elfinek
27-10-2008, 11:49
Własnie nie wiedziałam, czy jest specjalny srodek gruntujacy. jutro jade po zakupy więc i kupie Cerplast firmy na A....;)

Jak tam zakupy?

Zakupy??...a tak i owszem poczynione....lżej trochę w kieszeni sie zrobilo, za to na duszy cięzko (przy placeniu..;)).
Na ściany narazie jeszcze nie kupilismy nic. Troche mamy na to czasu.
Narazie kończymy część sklepową. Na scianach polożylismy panele (najpraktyczniejsze w naszym przypadku), a teraz kupilismy na podlogę.

Adiz1.....tak własnie sie zastanawiam, czy nie polozyc dodatkowo na sciany plyte G-K.

Elfinek
27-10-2008, 12:01
Własnie nie wiedziałam, czy jest specjalny srodek gruntujacy. jutro jade po zakupy więc i kupie Cerplast firmy na A....;)

Jak tam zakupy?

Zakupy??...a tak i owszem poczynione....lżej trochę w kieszeni sie zrobilo, za to na duszy cięzko (przy placeniu..;)).
Na ściany narazie jeszcze nie kupilismy nic. Troche mamy na to czasu.
Narazie kończymy część sklepową. Na scianach polożylismy panele (najpraktyczniejsze w naszym przypadku), a teraz kupilismy na podlogę.

Adiz1.....tak własnie sie zastanawiam, czy nie polozyc dodatkowo na sciany plyte G-K.

greg29
06-11-2008, 17:16
Hmmm....
ja sie zastawiam czy to aby dobry pomysl dawac OSB w srodku? Slyszalem ze tam wytracaja sie substancje niekoniecznie dobre dla zdrowia......Co o Tym myslicie?
Pomyslalem sobie czy aby nie wykorzystac plyt osb po ociepleniu poddasza zamaist plyt GK....Czyli zaraz po folii paraizolacyjnej polozyc i poskrecac do krokwi plyty osb a na to przykrecic do niech plyty GK.
Czsy ktos to cwiczyl?
Moze ze wzgledow ekonomicznych rowniez tak to rozwiazac? Profile alu + gk wyjdzie chyba jeszcze drozej niz OSB....
Cwiczyl ktos takie rozwiazania?
Nadmieniam, ze mam dom szkieletowy.

pyot
06-11-2008, 21:51
Hmmm....
ja sie zastawiam czy to aby dobry pomysl dawac OSB w srodku? Slyszalem ze tam wytracaja sie substancje niekoniecznie dobre dla zdrowia.....(...)
Ja słyszałem o tym również.
Z tym,że produkt dostarczony z okolic Czarnobyla :D

Elfinek...
Kiedyś robiłem podłogę z osb jako element użytkowo-dekoracyjny.
Innymi słowy płyty zostały wycyklinowane i polakierowane.

Można łączyć płyty i wiązać np korkiem w wszelakie wzory co daje naprawdę niebanalne wykończenie.Oczywiście podłoga (ściana) jest wówczas centralnym punktem pomieszczenia - wskazana jest zatem ostrożność...

Trociu
07-11-2008, 10:04
Pomyslalem sobie czy aby nie wykorzystac plyt osb po ociepleniu poddasza zamaist plyt GK....Czyli zaraz po folii paraizolacyjnej polozyc i poskrecac do krokwi plyty osb a na to przykrecic do niech plyty GK.
Czsy ktos to cwiczyl?
Moze ze wzgledow ekonomicznych rowniez tak to rozwiazac? Profile alu + gk wyjdzie chyba jeszcze drozej niz OSB....
Zakrywanie OSB płytą g-k chyba tylko wtedy, gdy chcesz mieć gładką ścianę. Pod kafle i tapety sama płyta powinna starczyć.

A czy taniej?? Trzeba by przeliczyć
Ale weź pod uwagę, że aby wykorzystać płyty OSB na skosach, to albo przykręcasz je do krokwii (a wtedy masz mniejszą warstwę ocieplenia) albo do dodatkowego szkieletu.

greg29
07-11-2008, 16:53
Zakrywanie OSB płytą g-k chyba tylko wtedy, gdy chcesz mieć gładką ścianę. Pod kafle i tapety sama płyta powinna starczyć.
Chce miec gladka sciane wlasnie......z GK.


Ale weź pod uwagę, że aby wykorzystać płyty OSB na skosach, to albo przykręcasz je do krokwii (a wtedy masz mniejszą warstwę ocieplenia) albo do dodatkowego szkieletu.
Szkielet z alu...i chyba jednak plyta gk......Bo 15+5+folia mi sie nie zmiesci chyba,,,,,,,,, :evil: