PDA

Zobacz pełną wersję : 8 zł za m2 malowania dużo???



Jan1975
23-10-2008, 11:37
Panowie , Panie jakie jest wasze zdanie w tej kwestii
Warszawa
ile za terakotę i kafelki- m2
malowanie -m2
pozdrawiam!

kuba1r
23-10-2008, 20:46
Zbyt ogulne pytanie by można było udzielic jednoznacznej odpowiedzi, tarakota ma swoją cenę, malowanie czy kafle też ma swoje, zależy od koloru, a kafle od wielkości i wstawek.

darekpt
26-10-2008, 07:08
8zł za m2 malowania to mi sie wydaje drogo , gładź kładą w mojej okolicy po 12zł/m2 a gdzie gładź a gdzie malowanie.... za 8zł/m2 to moze ja sam Ci to pomaluje

mynia_pynia
26-10-2008, 07:54
to by oznaczało że pomalowanie mojego domu kosztowałoby 5 tyś zł (a gdzie koszt materiału !!!) , a roboty jest na tydzień.
Sory ale za taką kase to mogę sama przyjść do ciebie i pomalować.

darekpt
26-10-2008, 08:07
Ej , byłem pierwszy ;) w tydzień 5tys :) wow , to ja sie biore tylko za malowanie w miesiąc 20tys :) WOW

kmink
26-10-2008, 09:41
to zmienicie ,,osiołki'' profesje :lol:
jak do dentysty idziesz i płacisz 100zł za 20min to jest ok? jak za wymianę opon - 40min płacisz 60zł to tez jest ok?
Zostańcie malarzami i po problemie :lol:

darekpt
26-10-2008, 09:56
zeby leczyc zęby to trzeba skończyć studia przedewszystkim i mieć gabinet , sprzęt i wogóle a zeby malować ściany to wystarczy mieć wałek i troche pojęcia "osiołku"

alutka84
26-10-2008, 10:01
jasne wszyscy się niech wezmą za malowania i wykończeniówke ,tylko niech wszystko będzie zgodne ze sztuką budowlaną;
MALOWANIE - bez ślizgów zaciekow i pasów-- hehe
PŁYTKI - położone nie na placki tylko na wyprowadzonej ścianie i położone na odpowiednim kleju i odpowiednim grzebieniu do gaparytów płytek itp. hehe
za kurtke campusa płacicie 500zł i więcej a jej uszycie zajmuje nie całe 2H co kosztuje mnie 15zł od sztuki i materjał 120 zł i macie je na 3-4 sezony a płutki dobrze położone na min.15 lat o czym tu rozmawiamy

darekpt
26-10-2008, 10:35
NIE rozmawiamy w tym poscie o kladzeniu płytek ani leczeniu zębów , szyciu kurtek czy wymienianiu opon....
masz za duzo pieniedzy to mozesz nawet placic i 30zł/m2 za malowanie , ja nie mam takiego zamiaru....
Malowałem nie raz ściany i przy dzisiejszych farbach , wałkach i całym tym osprzęcie nie ma żadnych zacieków , przebarwień a farba praktycznie kryje na raz widać nigdy ścian nie malowałaś albo taki bajer Ci wcisneli "malarze"

kmink
26-10-2008, 10:43
Jesteś co najmniej śmieszny :lol:
To weź zostań malarzem, to taka prosta i łatwa praca :lol:
Ja ci życze żeby ten twój dom zbuowany cudzym kosztem bokiem ci jeszcze wyszedł...te tanie farby,tani beton,tania siła robocza...

Przez takich ciemniaków jak ty dobrzy fachowcy wyjechali - teraz budują i nikt sie z nimi nie wykłóca o 5euro/m2

TYlko ludzie puści i zadufani w sobie uważają tak jak ty - inni to moga robić za półdarmo - ale ja super fachowiec i super wykształcona osoba musze mieć dużo

darekpt
26-10-2008, 10:50
Człowieku wez ty sie opanuj lepiej. Piszesz jakies brednie - Dom zbudowany cudzym kosztem? A byłeś tu ze to widziałeś? skad Ty wogóle wiesz ile i za co ja płaciłem? I jakie materiały używałem? Co zbulwersowałes sie bo podważylem Twoje zdanie? Będziesz pluł jadem w około???

Jakbyś był dobrym fachowcą to byś za grancice nie musiał wyjezdzac - bo jakos dobrzy fachowcy tu zostali i jakos bardzo dobrze sobie radzą , Jestes dobrym fachowcą? Dobry fachowca to nie wychwala siebie na Forum tylko bieze sie za robote i nie musi sie reklamowac bo ludzie go zareklamują - no ale tak jak powiedziałem : Prawie kazdy Polak na emigracji chciałby się mało narobić a dużo zarobić i mamy właśnie taką opinie w Całej Europie ze Polak to tamto , owamto....

mynia_pynia
26-10-2008, 10:58
Są pewne granice rozsądnej ceny, a przy 8zł za m2 to przegięcie.

Zwłaszcza, że m2 w domu jest dużo, to nie tylko ściany, ale również sufity. I tak u mnie jest 609 m2 powierzchni do malowania.

Jeszcze rozumiem tą cenę, gdy masz gołe tynki i malarz musi ze 3 razy obskoczyć powierzchnie, żeby najpierw przygotować wstępnie, później ujednolicić powierzchnie i na końcu pomalować na gotowo.

Sama malowałam ostatnio ścianę i podciąg i dłużej zajęło mi przygotowanie powierzchni, obklejenie naroży niż samo malowanie.

Ja swój dom pomaluje własnoręcznie + mąż + teść + mama + siostra - ale u mnie sprawa jest banalna - będzie wszystko na biało, dopiero później zastanowię się nad pokolorowaniem niektórych ścian w paski, kwiotki, kółka i inne pierdoły ;).

miol
26-10-2008, 11:12
to zmienicie ,,osiołki'' profesje :lol:
jak do dentysty idziesz i płacisz 100zł za 20min to jest ok? jak za wymianę opon - 40min płacisz 60zł to tez jest ok?
Zostańcie malarzami i po problemie :lol:

Dobre porównanie bo po odliczeniu materiałów, kosztów asystentki, sterylizacji narzędzi itd to dentysta w ciągu tych 20 minut nie zarobi pewnie więcej niż malarz przy takiej stawce a gdzie tu porównywać włożone umiejętności i odpowiedzialność!!!
U mnie praktycznie dom pomalowała żona :lol: , i nie było to trudne chociaż nie była to lekka praca, szczególnie sufity ale co najważniejsze to nawet jak coś się spieprzy to nie jest to trudne do poprawienia.

kmink
26-10-2008, 11:45
Jakoś tu gdzie mieszkam(raczej bogate osiedle) nie mam sąsiadów malarzy tylko lekarzy co oznacza że:
1.lekarz zarabia więcej niż malarz
2.mam znajomych lekarzy którzy opowiadają jak to jest w tym fachu
Nie wiesz to sie nie wypowiadaj

Zgodze sie tylko co do jednego - dentysta ma bardziej odpowiedzialną pracę....a co z tym co opony zmienia?

Kim jesteś żeby oceniać co jest trudniejsze a co łatwiejsze? Wykonywałeś 100róznych zawodów - zawodowo?

Twoja żona pomalowała 1dom - po czym nie biegła do następnego i następnego...spróbuj - gwarantuje że po 2miesiącach wysiądziesz - będziesz miał bule krzyża i mase innych dolegliwości...tak samo górnicy - tylko kopią - ale że rzadko który górnik 60dozywa to pikuś...

kmink
26-10-2008, 12:00
Hehe - wykonawca nie może przeginać z cenami ale inwestor może żądać darmochy?

Problem jest taki że każdy by chciał zarabiac kokosy a dostawac wszystko za darmo...

resor
26-10-2008, 12:34
zależy czy to 8 zl/m2 to jeden kolor czy dwa.jak jeden kolor 8zl/m2 to drogo

5-6zł/m2 to dobra cena od jednego koloru

7-8 zł/m2 za dwa kolory

darekpt
26-10-2008, 13:00
Hehe - wykonawca nie może przeginać z cenami ale inwestor może żądać darmochy?

Problem jest taki że każdy by chciał zarabiac kokosy a dostawac wszystko za darmo...

Juz wszyscy wiemy ze jestes wykonawcą więc przestan juz , bo gadasz na całym forum jak to zle doceniani są fachowcy - jeszcze jakby naprawde byli tymi fachowcami...

A czy wykonawca musi sie zgadzać jak inwestor żąda niższej ceny??? Nie pasuje mu to do widzenia.... wolny rynek wkońcu nie ten to przyjdzie inny i na odwrót....

KONIEC KROPKA

kmink
26-10-2008, 13:05
A ten dalej swoje - przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem :wink:
p.s nie jestem wykonawcą :lol:

miol
26-10-2008, 13:28
Kim jesteś żeby oceniać co jest trudniejsze a co łatwiejsze? Wykonywałeś 100róznych zawodów - zawodowo?
Nie muszę wykonywać tych zawodów zawodowo żeby to ocenić, metoda jest prosta, zębów nie będe sobie sam leczył nawet jak trzeba będzie płacić 300zł i więcej za leczenie a dom żona malowała przy stawce 5zł/m2 nie dlatego że jej to sprawiało przyjemność tylko z prostego rachunku ekonomicznego i faktu że praca jest na tyle prosta że do jej wykonania nie trzeba być super specjalistą, więc nie ma co dorabiać ideologi do prostego faktu, że są zawody wymagające dużych umiejętności i są takie które praktycznie nie wymagają wielkiego wysiłku żeby ich się nauczyć. Dlatego nie spotkałem osób które są jednocześnie dentystą, okulistą, chirurgiem a takich fachowców co są murarzami, tynkarzami, malarzami i plus jeszcze kilka profesji jest pełno. Nie ma co się oburzać, rynek i tak wyrówna stawki jak malarze będą podnosić ceny to coraz więcej osób będzie się decydowało na samodzielne malowanie i albo część malarzy zmienią profesję albo obniżą ceny.

darekpt
26-10-2008, 13:33
dokładnie , bardzo dobrze powiedziane , rynek wszystko wyrówna

kmink
26-10-2008, 13:55
Ja w przeciwieństwie do Was po prostu potrafię zrozumieć malarza czy innego budowlańca...

Jak dla mnie przedstawiciel handlowy to zawód którego tez w ogóle nie trzeba sie uczyć są to najsłabiej opłacani pracownicy - jak ktoś cos potrzebuje to i tak kupi niezależnie jak przedstawiciel handlowy będzie starał i pocił...przedstawiciel handlowy = sklepikarz więcej wypłaty jak 1500zł/miesiąc to przesada

resor
27-10-2008, 05:44
faktu że praca jest na tyle prosta że do jej wykonania nie trzeba być super specjalistą,

prosze mnie nie rozśmieszac :lol: malowanie to efekt końcowy i malo kto dobrze umie pomalowac.pózniej widac rózne kwiatki i babole .rozumiem że żona malowala pod swiatlo czy tak tylko sobie ?? już widziałem kilka malowań wykonanych przez klientów (bo też twierdzili że nie jeden raz malowali )i wiele rzeczy było nie tak ale i tak byli zadowoleni że zaoszczedzili

no chyba że my tu mówimy o malowaniu pedzlem tynku cw to co innego

darekpt
27-10-2008, 05:50
no widzisz , dlatego mnie nie stać zeby płacic malarzowi 8zł/m2 - dlatego wole sobie sam pomalowac.... i jeszcze pewnie zrobie to lepiej bo sie bardziej do tego przyłoże niż nie jeden fachowca

Ps. O widze ze kolega resor tez z Piotrkowa :)

Trociu
27-10-2008, 08:14
no chyba że my tu mówimy o malowaniu pedzlem tynku cw to co innegoA co jest takiego w malowaniu pędzlem tynków c-w??

resor
27-10-2008, 17:46
no widzisz , dlatego mnie nie stać zeby płacic malarzowi 8zł/m2 - dlatego wole sobie sam pomalowac.... i jeszcze pewnie zrobie to lepiej bo sie bardziej do tego przyłoże niż nie jeden fachowca

Ps. O widze ze kolega resor tez z Piotrkowa :)

przyjade na kontrol sprawdzic jak sie przykladasz do swojego malowania okej ?? :D

darekpt
27-10-2008, 18:14
Bardzo chętnie , nie ma problemu , zapraszam , bardzo chętnie wyslucham rad :) a może się dogadamy i coś u mnie zrobisz :)

Ps. Tylko u mnie jeszcze daleko do malowania , teraz dopiero tynki , ale malowałem z żoną ściany u teściów więc troche wprawy mam , no nie powiem , moze i daleko mi do ideału ale mi się podoba - moim znajomym również

osek
27-10-2008, 21:06
.. i kojena taka samoa kłótnia- aż sie czytać Waszych postów nie chce :wink:

ktoś pyta o metr- to cena jest za metr! troche trzeba czasem pomysleć w kilku kierunkach :) 8zł to dużo ktoś pisze?~to przyjedź do mnie np 50 kilometrój i zrób mi 20 metrów syfitu za te 160zł... ale przy malowaniu całego domu wiadomo że sie mozna dogadać co do ceny! no ludzie- dajcie żyć!.
chyba mozna już zakończyć to spieranie sie.
malowanie, borowanie, dawanie chrztu- przecież to wszystko jest takie proste :)

Trociu
28-10-2008, 10:52
przykładowy cennik malowania
http://www.brygadarr.pl/cennik.html

1. Malowanie (dwukrotne) farbami emulsyjnymi metodą tradycyjną bez materiału 6,40 zł/m2

arktyk
28-10-2008, 11:54
Ja płaciłem 7 zł za metr malowania - malowanie trzykrotne. Wyszło bodajże z 5000 zł.

Pozdr,

darekpt
28-10-2008, 18:59
przykładowy cennik malowania
http://www.brygadarr.pl/cennik.html

1. Malowanie (dwukrotne) farbami emulsyjnymi metodą tradycyjną bez materiału 6,40 zł/m2

Skąd te ceny????

Tynkowanie 34zł/m2
montaż drzwi zewnętrznych 441zł

Tynki chodzą od 14zł-20zł
A za montaż drzwi płaciłem 100zł - 1h roboty nawet niecała - drzwi antywłamaniowe ( waga 70kg )

resor
28-10-2008, 19:32
ten cennik brygady 102 to fakt lekka przesada.

takie ceny to można proponowac kulczykowi i innym jego pokroju :P

ale fakt że jest cos takiego jak KRR(krajowy rejestr robót czy jakos tak ) i tam niektóre ceny też sa z kosmosu

darekpt
28-10-2008, 20:09
najsmieszniejsze jest chyba to:

Położnie wykładziny dywanowej (bez kleju) 21,84 zł/m2

Dywan to chyba kazdy sam umie położyć

mart 3210
31-10-2008, 21:57
Prawidłowe,pewne malowanie to 3 warstwy:1 podkład i 2 razy kolor(lub dwie:podkład w kolorze i kolor).Przy przy 8 zł wychodzi 2.6 zł / m kw. za warstwe.Jeśli ktoś uważa że to krocie to gratuluje poczucia humoru.Jesli jest to mały metraz,różne kolory i dochodzi zabezpieczanie podłóg i różnych dupereli,oklejanie taśmami,foliami i potem doprowadzenie wszystkiego do ładu - to 2.6 za m kw jest na granicy opłacalności.Tak wiec drodzy dyskutanci nakład robocizny jak i cena za m w zależy od wielu czynników.Wbrew pozorom wykonawcy nie zarabiają kroci,no chyba ze w stolycy albo pracują w "brygadzie 102" :wink:

Jan Przestrzelski
05-11-2008, 21:15
zgadzam się z poniższym ,róbmy swoje.

Prawidłowe,pewne malowanie to 3 warstwy:1 podkład i 2 razy kolor(lub dwie:podkład w kolorze i kolor).Przy przy 8 zł wychodzi 2.6 zł / m kw. za warstwe.Jeśli ktoś uważa że to krocie to gratuluje poczucia humoru.Jesli jest to mały metraz,różne kolory i dochodzi zabezpieczanie podłóg i różnych dupereli,oklejanie taśmami,foliami i potem doprowadzenie wszystkiego do ładu - to 2.6 za m kw jest na granicy opłacalności.Tak wiec drodzy dyskutanci nakład robocizny jak i cena za m w zależy od wielu czynników.Wbrew pozorom wykonawcy nie zarabiają kroci,no chyba ze w stolycy albo pracują w "brygadzie 102" :wink:

Mareczek7
06-11-2008, 21:24
A mi za 6zł malowali wydaje mi się, że to dość tanio, dlatego bałem się efektu, ale wyszło cud- miód :D

smutna lidka
07-11-2008, 17:53
A mi za 6zł malowali wydaje mi się, że to dość tanio, dlatego bałem się efektu, ale wyszło cud- miód :D

Mareczku,
to może mi dasz namiary na tych malarzy??

smutna lidka
09-11-2008, 16:59
To dwóch braci jeden to Pan Piotr, a drugi to już nie pamiętam imienia nr tel. 506 732 649, 600 821 945 U mnie robili dość duży metraż (podkład i 2Xmalowanie) i wzieli 6 zł za m2 robocizny.

dziękuję :*