PDA

Zobacz pełną wersję : Kanaliza zkopana,,, płyta wylana ! Co mogę zrobic? Foto !



Piczman
24-10-2008, 17:10
Przyjeżdżam dziś na budowę a tu prysznic w korytarzu :o :o :o :o :evil: :evil: :evil:

Docelowo podłoga będzie 30 cm wyżej! Czy można w takiej warstwie przesunąć odpływ z prysznica i ubikacji o 60 cm ???
Bardziej się martwię o to drugie !!

Czy kazać im wyciąć kawałek płyty ( mocno zbrojonej) i zrobić tak jak być powinno ?

Oczywiście to wina wykonawcy :evil: :evil: :evil:

Piczman
24-10-2008, 17:14
aż z Nerwów zapomniałem dodać fotkę :roll:

http://images33.fotosik.pl/392/562f0bfa53dabd2emed.jpg

Barbossa
24-10-2008, 17:15
prysznic i owszem, kibel nie bałdzo

chociaż wszystko jest możliwe

a skoro podłoga 30cm wyżej to po co murują suporexem?
byłoby lepiej cegłą

Piczman
24-10-2008, 17:22
Kibel już mam tak zrobiony w domu, w którym teraz mieszkam!

Nie polecam nikomu :evil:

Kris2222
24-10-2008, 19:02
że tak zapytam , co niby m być nie tak z tym odływem po przesunięciu, przeciez w tych 30 cm można niezłe spadki zrobić ,

chodzi o te kolano ,które tam bedzie potrzebne?

heniecki
24-10-2008, 19:17
U mnie byla taka sama sytuacja ze odplyw od kibla zamiast byc w lazience wyszedl w pokoju za lazienka, plyta tez zbrojona siatka,ale chydraulik wykul kawalek posadzki w lazience odcial ten nadmiar rury dal kolano i jest teraz cacy tak jak powinno.

Piczman
24-10-2008, 19:23
że tak zapytam , co niby m być nie tak z tym odpływem po przesunięciu, przecież w tych 30 cm można niezłe spadki zrobić

Właśnie chodzi o to kolano!
Wyjdzie pewnie 45 stopni, dodam jeszcze że kibelek będzie na stelażu więc chyba odpływ powinien być x cm nad posadzką co daje mi nawet 40 cm !

Czy takie przesunięcie nie pogorszy sprawy?

jkrzyz
24-10-2008, 19:50
Popraw to teraz, skoro to wina wykonawcy to nie twój problem.
Jeśli masz zbrojenie siatką w tym miejscu, to raczej nie zaszkodzi wykuć.
Jeśli masz jakies pręty to trzeba by się najpierw zastanowić...

Piczman
24-10-2008, 20:07
http://images34.fotosik.pl/373/623f01a4181ba245med.jpg

Tak to wygląda !

Kris2222
24-10-2008, 20:23
ja bym sie nie przejmował tym kolanem , zawsze możesz dać 3 razy 15stopni , kąt zyskasz a dal ............ lepsza droga , łagodniejszy zakręt

Kris2222
24-10-2008, 20:24
ja bym sie nie przejmował tym kolanem , zawsze możesz dać 3 razy 15stopni , kąt zyskasz a dal ............ lepsza droga , łagodniejszy zakręt

panda
25-10-2008, 03:42
............ lepsza droga , łagodniejszy zakręt
A tak poza tym ktoś tu kiedyś cytował swojego hydraulika, że gówno wie w którą stronę ma płynąć :D

coulignon
25-10-2008, 03:52
Czytałem ostatnio że są takie rurki / podejścia do kibla spłaszczone. Właśnie specjalnie na takie okazje żeby dało się je ukyć w wylewce. Ale nie moge tego znaleźć :-?

Piczman
25-10-2008, 05:38
Geberit ma odpływ na 7 cm czyli mam 37 cm manewru :D

Wkr,,, mnie jednak to że płacę za fachowość a nie potrafią zmierzyć 2 odpływów :evil:

Czyli jakoś to wyprowadzę ,,,



Czytałem ostatnio że są takie rurki / podejścia do kibla spłaszczone. Właśnie specjalnie na takie okazje żeby dało się je ukyć w wylewce

Jak sobie coś przypomnisz to daj znać :wink:

jkrzyz
27-10-2008, 09:23
Geberit ma odpływ na 7 cm czyli mam 37 cm manewru :D

Wkr,,, mnie jednak to że płacę za fachowość a nie potrafią zmierzyć 2 odpływów :evil:

Czyli jakoś to wyprowadzę ,,,



Czytałem ostatnio że są takie rurki / podejścia do kibla spłaszczone. Właśnie specjalnie na takie okazje żeby dało się je ukyć w wylewce

Jak sobie coś przypomnisz to daj znać :wink:

Jeszcze raz radzę popraw teraz, nie zostawiaj takich kwiatków na potem, bo przy wykończeniówce i tak będziesz miał dość problemów.
Pomyśl o tym, że ktoś pewnie będzie chciał kiedyś kasę za poprawienie tego, więc niech poprawią za darmo ci którzy popełnili błąd.
Wiem co mówię, bo sam też miałem takie rury nie całkiem tam gdzie potrzeba.
Widzę że masz siatkę w tym miejscu. Nie zastanawiaj się tylko kuj tą płytę.

Piczman
27-10-2008, 13:19
Sprawa się ma tak że można by było wyprowadzić to z tego poziomu ale trzeba by obciąć rurę i albo kolano zakładać na nią albo zgrzewać jakoś!
Oba wyjścia nie są zbyt dobre więc dogadałem się z wykonawcą i odkują kawałek,dostaną się do trójnika i włożą krótszą rurę tak aby kielich był na poziomie płyty!
Potem kolano w rurę i wyprowadzimy!
Zostaje nam 40 cm manewru żeby przesunąć o 80 cm :o

Sam nie wiem ale wolałbym nie kuć całej łazienki ,,,

jkrzyz
27-10-2008, 13:43
Wiem, że taka nowa piękna płyta itd, ale jak będziesz miał już gotowy dom, to nie będzieszs myślał o tym że gdzieś tam płyta jest połatana.
Lepiej tak, niż mieć problemy z kanalizą, szczególnie jeśli chodzi o kibelek.
Zrób to porządnie i tak, żeby na pewno nie trzeba było potem poprawiać.
Konsultacje o hydraulika nie zaszkodzą. Wykonawca prawdopodobnie myśli teraz o tym, żeby sobie roboty nie dodać zbyt dużo, a nie o tym, żeby było dobrze.

Piczman
27-10-2008, 14:30
A więc czy czyta to jakiś HYDRAULIK ????

Jeśli tak to proszę o odpowiedż na pytanie :

Czy można w warstwie 40 cm przesunąć odpływ kanalizacyjny fi 100 o 80 cm i jak to zrobić ?

Z góry dziękuje :D

OGC
27-10-2008, 15:30
Przyjeżdżam dziś na budowę a tu prysznic w korytarzu :o :o :o :o :evil: :evil: :evil:
U mnie hydraulik zamiast w kuchni umieścił odpływ w jadalni (pod stołem) :)
Na szczęście zauważyłem przed wylaniem chudziaka.
Ktoś ci tam radził żeby to teraz poprawiać i wg mnie ma rację. Bo potem przy wykończeniówce policzą cię dodatkowo za kombinowanie i dodatkowe kucie w betonie.
jkrzyz napisał:
"... Wykonawca prawdopodobnie myśli teraz o tym, żeby sobie roboty nie dodać zbyt dużo, a nie o tym, żeby było dobrze..."
I takie zachowanie wykonawców niestety często się zdaża.
W końcu płacisz mu za robotę i ma być dobrze no nie ??!!
Twoje "stówki" wyjęte z bankomatu nie mają przecież żadnych usterek :)
A poza tym jak teraz pokażesz że nie puszczasz płazem takich niedoróbek to tylko na tym wygrasz bo będzie się bardziej starał - przed tobą jeszcze dużo rzeczy które można spieprzyć podczas budowy.