PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż czy wiata?



m_arek
20-10-2003, 12:45
W zeszłym roku remontowałem dom.Za namową znajomego postanowiłem wybudować wiatę zamiast garażu.Stary garaż zamieniłem na dużą łazienkę,auto stoi pod wiatą.Podobno to lepiej dla samochodu.Co o tym myślicie?

Wojtonos
20-10-2003, 21:05
Dla samochodu lepiej pod wiatą niż w ogrzewanym garażu, ale moim zdaniem najlepszy jest garaż bez ogrzewania.

Slawek :)
21-10-2003, 10:36
Ja chcę mieć tylko wiatę...

stóweczka
19-02-2004, 16:43
A dlaczego lepiej dla samochodu jest pod wiatą a nie w garażu?
Zawsze myślałam, że garaż, ale żaden ze mnie kierowca.
Może mi ktoś wytłumaczy :lol:

nowaczka
19-02-2004, 17:23
U mnie jest garaż.Mąż twierdzi,że jego samochód musi stać w garażu :wink: .A czy to lepiej czy wręcz przeciwnie to prawdę mówiąc nie wiem. :-?

tomek1950
19-02-2004, 17:41
A dlaczego lepiej dla samochodu jest pod wiatą a nie w garażu?
Zawsze myślałam, że garaż, ale żaden ze mnie kierowca.
Może mi ktoś wytłumaczy :lol:
Najgorsze dla dróg i samochodów zimą jest tzw przechodzenie przez 0. Zamarznie, rozmarznie, zamarznie... Kiedy wjeżdżasz do OGRZEWANEGO garażu w czasie mrozu fundujesz swojej bryczce kolejne dodatkowe przejście przez 0.
Oczywiście, przyjemniej jest wsiadać do ciepłego zamochodu.

AndrzejS
02-03-2004, 17:59
Jeśli garaż to tylko nieogrzewany. Jesli na powietrzu jest -1 to w garażu tak samo. Jest to nierealne więc lepsza jest wiata. W ciepłym garażu zawsze rozpuszcza się lód i sól, a jak jest przymrożone to nic korozja nie bierze. Miało to znaczenie przy starszych samochodach, bo te teraz są w miare zabezpieczone. Chyba, że ktos wyjeżdża z garażu 2-3 razy w zimie a nie codziennie. Ale komfort z garażem ciepłym zupełnie inny; szyby czyste, ciepło
Pozdrawiam