PDA

Zobacz pełną wersję : Dopompowanie ciśnienia hydroforze?



arkadiusz
25-10-2008, 23:42
Czy ktoś z Was dopompowywał ciśnienie w hydroforze? Jak to zrobić?

revalidon
25-10-2008, 23:51
Na górze zbiornika jest korek i w tym korku powinien być wentyl, taki jak w rowerze... bierzesz pompkę i jedziesz... jak nie ma wentyla to kup korek z miejscem na wentyl, wentyl i już...

retrofood
26-10-2008, 10:43
można przez kranik umieszczony z boku hydroforu.

arkadiusz
26-10-2008, 19:40
Na górze zbiornika jest korek i w tym korku powinien być wentyl, taki jak w rowerze... bierzesz pompkę i jedziesz... jak nie ma wentyla to kup korek z miejscem na wentyl, wentyl i już...

Jest korek i jest wentyl:-) Tak normalnie mam podłączyć i pompować. Kiedy będę wiedział, że jest już OK?

Jakieś 2 tygodnie po wprowadzeniu się do domu pompa włączała mi sie ok. 5 razy przy spuszczaniu wodu. Przyjechał hydraulik, podłączył kompresor (ja nie miałem czasu przy nim stać i się wypytywać co i jak) i od jego wizyty pompa włączała się tak średnio 2 razy dziennie. Ale od ok. 2 tygodni włącza się ok 3 razy dziennie a na zbiorniku jest taka rurka i w nie byla do polowy woda a od polowy powietrze. Teraz tego powietrza praktycznie juz nie widac.

tadzel
26-10-2008, 19:55
Z puść że zbiornika wode / w rurce wody nie widać/ cisnienie w zbiorniku powinno być 1,2 atm. Jeśli nie to pompa w robocie aż bedzie 1,2. I tak co 3 miesiace.

26-10-2008, 20:49
ja bym nie spuszczał ...