PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperator - filtracja zapachow



starki
26-10-2008, 15:54
Witam

Mam dwa pytanie do uzytkownikow i specow od rekupratorow.

1) Czy filtry klasy EU4 lub EU7 sa w stanie zatrzymac zapachy dymu z komina sasiada? Chodzi o przypadek, ze np. sasiad zacznie palic w piecu jakims swinstwem (smieci, albo lisie na podworku) i jak bedzie dzialal rekuperator to czy wszystkie zapachy wciagnie do domu czy filtry tez zatrzymaja zapach dymu? Jak radzicie sobie z takim problemem?

2) Jaka jest strata cisnienia na skrzynce rozpreznej (jedno wejscie 160, 8 wyjsc 100)

ms.

coulignon
26-10-2008, 16:58
Ad 1
Nie są w stanie. Zapachy mogą zatrzymywać (absorbować) złoża ze specjalnego węgla aktywowanego. Możesz próbować skelcić taki filtr np z filtrów okapowych.
Ad2
Nie wiem. Ale pewnie niewielka.

bartus01
29-03-2009, 21:10
Czy posiadając wentylację mechaniczną zauwazyliścue w kończacym się sezonie grzewczym aby czuć było na nawiewach zapach spalin z kominków lub kotła sąsiada, ktory pali nie daj Boze śmieciami albo dopuszcza do dużego zadymienia spalin np. przez duszenie spalania zmniejszeniem dopływu powietrza ?
Obawiam sie zapachu który teraz czasem czuje uchylając bardziej okno.....

Lookita
29-03-2009, 21:29
U mnie nic nie czuc,a pala wokol,nic nie smierdzialo,podobnie wew. smazac rybke,smrodki z kibelka,nigdzie nie wylaza,moze i sie mieszaja,ale ich nie ma w domu...W ogole ludzie z zew. czuja roznice,komfort po nocy zwlaszcza....Filtry okresowo czyszcze mechanicznie,potem je wymieniam...Polecam...