PDA

Zobacz pełną wersję : przydomowa oczyszczalnia ścieków



agiszonek
20-10-2003, 16:29
Czy moglibyście polecić mi firmę (na sląsku), która sprzedaje tanie przydomowe oczyszczalnie ścieków ?

gaga2
20-10-2003, 21:53
Nie wiem co rozumiesz przez "tanie" oczyszczalnie, zresztą typ, a co za tym idzie - cena - zależą od warunków gruntowych. U mnie mają wykonać w tym roku oczyszczalnię z drenażem rozsączającym - za całość (materiał plus robocizna) płacę 8000 brutto (firma ze Śląska). Jak jesteś zainteresowana, to pisz na priv, podam Ci dalsze dane.
Pozdrawiam,
gaga2

ryby
21-10-2003, 18:11
poszukaj pod adresem i porównaj ceny

http://www.oczyszczalnie.pl
oczyszczalnie prefabrykowane
pozdrawiam

agiszonek
24-10-2003, 09:58
a dowiedzialam sie jeszcze ze trzeba zrobic jakies odwierty geologiczne. Czy to konieczne (mam na dzialce prawie sam zwir i piasek) ??? Ile kosztuje taka przyjemność ???

sebo
24-10-2003, 13:46
gaga2 - myślę, że przepłacasz około 2 tyś

24-10-2003, 16:16
tez mysle ze 8.000 to sporo. W ofercie jest wiele oczyszczalni za około 3 - 3,5 tys. Co nabija te pozostałe koszty ????
pozdrawiam

Bimba
29-10-2003, 09:13
Właśnie realizujemy z mężem taką oczyszczalnię ścieków własnym sumptem ( nie jest to takie trudne jak się może wydawać).
Postaram sie opisać jak to wygląda.
Od początku. Wg nowego prawa budowlanego do 7 m3/h nie wymaga sie pozwolenia na budowę i pozwolenia wodno-prawnego tylko zgloszenie.
Do zgloszenia powinno sie dołączy:
- oswiadczenie o prawie do nieruchomości
- rysunki tj. plan zagospodarowania dzialki, rysunki techniczne oczyszczalni.
Jak mnie poinformowano nie ma ustawowego obowiązku wykonywania badań geologicznych. Nikt tej dokumentacji nie sprawdza. Jedyny ból może być przy zgloszeniu zakończenia robót, gdyż zgłosić należy także do Ochrony Środowiska ( jak ona do tego podejdzie -ciekawe?).
Nas materiał na oczyszczalnie kosztował 3200 zł Tj. osadnik, studzienka , przewody rozsączające ( standardowy zestaw Pipelife -dostępny Castorama). Ponieważ mamy nieciekawe warunki na dzialce ( wysoko woda gruntowa) musieliśmy zastosować nasyp ok1m i studzienkę tzw przepompownię. To nam podrożyło koszta:
- betonowa plyta do obciązenia-200 zł
- przepompownia 600 zł
- pompa 600 zł ( mozna taniej)

- piach -800 zł
Tak więc przy sprzyjających warunkach gruntowo-wodnych i własnej robociżnie koszt może wyglądać tak:
- materiał -zestaw PIPELIFE -3200 zł
- wynajęcie koparki do osadzenia osadnika -200 zł
-materiały dodatkowe tj żwir . piach-1000 zł
czyli razem 4 400 zł koszty materiałów z koparką.
Chyba opłaca sie robić samemu?

Olek_P
01-12-2004, 13:50
Czy rysunki musza byc wykonane przez projektanta czy też moga być odreczne (mam na mysli czy moge je sam wykonac czy tez musi ktos z uprawnieniami)

mario_pab
07-12-2004, 10:30
Czy rysunki musza byc wykonane przez projektanta czy też moga być odreczne (mam na mysli czy moge je sam wykonac czy tez musi ktos z uprawnieniami)

Dołączam się do pytania

Olek_P
07-12-2004, 11:39
Dzisiaj bylem w starostwie w Mikołowie z odrecznymi rysunkami i opisami itp.
Pani nawet nie zajrzała do opracowania tylko zarzyczyła sobie projekcik z pieczątkami od uprawnionego projektanta

AldonkaS
21-01-2005, 18:30
Olek_P, jeżeli byłeś u tej blondyny, która siedzi po lewej stronie to juz Cię żałuję :(. Jak chcesz coś załatwic w starostwie to idź do wszystkich tylko nie do tego paskudnego babsztyla. Mnie odpalantowała, za złą szatę graficzną projektu :( :( :(. Poszłam do tych sympatycznych Panów i wszystko załatwiłam bez problemów.