PDA

Zobacz pełną wersję : Piec na eko-groszek i ogrzewania podłogowe



tokas
26-10-2008, 17:28
Prosze o podpowiedź jak sprawdza sie eko-groszek z ogrzewaniem podłogowym. Nie znalazłem wątku temu tematowi poświęconemu. Nie mam szans na gaz, na pc to troche kasy brakuje, prądu sie boję (głównie cen) więc pozostaje eko-groszek.
i jeszcze jedno pytanie czy są jakieś obostrzenia dotyczace połaczenia groszku z podłogówką.

mariobros35
26-10-2008, 17:42
Prosze o podpowiedź jak sprawdza sie eko-groszek z ogrzewaniem podłogowym. Nie znalazłem wątku temu tematowi poświęconemu. Nie mam szans na gaz, na pc to troche kasy brakuje, prądu sie boję (głównie cen) więc pozostaje eko-groszek.
i jeszcze jedno pytanie czy są jakieś obostrzenia dotyczace połaczenia groszku z podłogówką.
Generalnie niema przeciskazań jeżeli zastosujemy odpowiedni osprzęt a najlepiek zbiornik akumulacji ciepła bowiem tenperatura pracy kotła na ekogroszek to 70-80 stopni natomiast podłogówce wystarczy 30 stopni

tokas
26-10-2008, 17:47
Czyli podłogówce starcza niska temp z pieca a reszte mocy pieca nalezałoby przeznaczyc na ogrzanie CWU - zastosowac możliwie duży zasobnik (odpowiedni do zapotrzebowania na wodę.
A czy zastosowanie kolektorów słonecznych na zastosowanie przy groszku. Tak sobie myslę że latem podgrzeja wodę a piec sobie odpocznie ( tzn ja finansowo)

wyrzutnia
26-10-2008, 18:07
podłogówkę dajesz na osobnym pionie i zawór trzy drogowy i kociołek pracuje na 60 a podłoga według uznania lub gdy mało tej podłogówki to z jednego pionu tylko na powroty dajesz zawory RTL z termostatem