PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki system ociepleniowy preferujecie.



Rucek
27-10-2008, 20:15
Czesc.
Tak z ciekawosci, chcialbym sie dowiedziec jakie systemy ociepleniowe sa najpopularniejsze w Polsce.
No moze nie do konca bezinteresownie - bede startowal z ociepleniami i chcialbym wiedziec z jaka firma nawiazac ewentualna wspolprace.
Myslalem o Weberze, ale to tylko jeden z wielu w sumie.
Dzieki za odpowiedzi.

NJerzy
02-11-2008, 08:33
Ja zdecydowałem się na styropian i klej do styropianu, siatkę i klej do siatki, każde innego producenta. Tynk będzie jeszcze innego. Tą metodą będę miał same potrzebne mi produkty, bez "systemu" który jest najdroższy ale akurat mnie niepotrzebny 8)

Rucek
02-11-2008, 10:44
Czyli Kazdy element z innej parafi:)
W tym szalenstwie jest metoda? :D
Pewnie cena:)
Pozdrawiam

NJerzy
02-11-2008, 10:51
A wierzysz że dana firma produkuje wszystkie elementy "systemu" i je jakoś zgrywa? Zauważ że "systemy" sprzedają i producenci styropianu, i tynków i klejów, a tak naprawdę to każdy robi tylko swoje a resztę dokupuje i sprzedaje z marżą.

EZS
02-11-2008, 16:51
mam bez systemu
styropian maxbudu (o ile pamiętam), klej webera bo wykonawca polecił 8) siatka jakaś
o systemach to wiem w teorii, jak przychodzi praktyka, to liczy się cena i to co akurat można kupić :lol:

jacekp71
03-11-2008, 19:44
system ? :o
a po kiego diabla .... ?
zyskalbyl kolejna tysieczna czesc lambdy ? eeee tam ....

Rucek
03-11-2008, 20:02
W pytaniu chodzilo mi o to jakich producentow materialy najczesciej uzywacie :)
Dzieki za odpowiedzi.

jacekp71
03-11-2008, 20:15
W pytaniu chodzilo mi o to jakich producentow materialy najczesciej uzywacie :)
Dzieki za odpowiedzi.

aaaa !
moje chlopaki stosowali klej gabit, siatke nie wiem od kogo, styropian glownie arbet,

NJerzy
03-11-2008, 20:31
Siatkę to chyba ze dwie firmy robią, w każdym sklepie taka sama w tej samej cenie, klej do styropianu używałem Ceresit CT84 iTytan EOS (to nie jest typowy klej tylko pianka !!!) styropian jaki był - czyli z najbliższej fabryki, klej do siatki Kreisel - polecany w mojej okolicy (mają tu fabrykę) cena średnia, siatkę klei i nie odpada :-)))
Zdecydowanie polecam klejenie styropianu pianką - rewelacja !!!

Rucek
04-11-2008, 19:41
Dzieki za info.
A nad ta pianka wlasnie sie zastanawiam - mozna oszczedzic kupe czasu :)
Tylko w zyciu tym nie robilem, i zastanawiam sie czy nie jest to w stylu pianki montazowej, ktora rosnie po napryskaniu? i czy nie odpycha czasem plyt?
Coz trzeba bedzie sprobowac :)

NJerzy
04-11-2008, 21:48
Nie puchnie tak jak zwykła pianka. Odpycha lekko tylko pierwszy dolny rząd - wystarczy podeprzeć te płyty na 15 minut, następne rzędy w górę idą już bez podpierania. Jeśli dasz listwę startową (ja nie miałem) to i pierwszy rząd będzie bez podpierania. Jest trochę szybciej, dużo czyściej, i ocieplenie wychodzi cieplejsze i szczelniejsze. No i dużo mocniej trzyma.

Rucek
05-11-2008, 18:54
A powiedz mi na ile m2 wystrcza jedna puszka, tak usredniajac.
Pozdrawiam