PDA

Zobacz pełną wersję : tynki strukturalne - gdzie w Warszawie albo jaki oroducent?



dziewiatka
28-10-2008, 09:16
Czy ktoś może wie, gdzie w Warszawie można zobaczyć na ekspozycji tynki strukturalne.

Andżelka007
28-10-2008, 09:43
Sami interesujemy się tym tematem od dłuższego czasu więc chodzil i szukałam a widziałąm min. w większych marketach budowlanych Leroy, Castorama itp. w Castoramie ostatnio rozmawiałam z dziewczyną tzw. prezenterką z firmy Fox Dekorator która pokazywała jak taki tynk można zrobić, oczywiście mowa była tylko o tej marce ale technikę można wykorzystać jeszcze w kilku innych.
Ostatnio będąc na Bartyckiej zupełnie przypadkiem trafiliśmy do stoiska gdzie sprzedają produkty do ozdobnego malowania ścian firmy San Marco, firmy co prawda nie znam ale bardzo spodabały mi sie efekty uzyskane ich produktami np. takie:
http://images32.fotosik.pl/388/7cf3e4f03d80bfaam.gif (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7cf3e4f03d80bfaa)
Tak mi się to spodobało, że wrócę tam i kupię jeden kubełek na próbę :)

dziewiatka
28-10-2008, 09:50
Ja byłam z kolei w dekoralu na bartyckiej i tam mi gościu pokazywał coś, co się nazywa TRAWERYN. Bardzo to ładnie wyglada, ale trochę się boję technologii, bo wygląda na to, żeby uzyskać taki efekt, jakbym chciała musiałabym mieć wykonawcę, który już to robił... A nie mam ochoty być króliczkiem doświdczalnym.

Faktycznie fajne to San Marco. No to chyba tam podjadę :)
Dzięki!

Andżelka007
28-10-2008, 10:02
Ja ambitnie sama chciałabym się tego podjąć a to akurat jest ponoć bardzo proste bo maluje się na białej ścianie i od razu kolorem jaki chcielibyśmy uzyskać a opakowanie 1 litrowe powinno wystarczyć na 20 m2.
Podaję też ich stronkę internetową bo znalezienie ich na Bartyckiej moze się okazać nie lada wyzwaniem :lol:

http://www.tregabud.pl/

Na stronce mają tez filmiki instruktażowe jak się do tego zabrać :)

dziewiatka
28-10-2008, 10:20
ale to chyba nie wymaga gładzi..?
bo chodzi mi po głowie szatański pomysł, żeby cały dom w takim materiale zrobić i odpuścić sobie gładź...
no nic, podjade dzisiaj na bartycką i zobaczę co i jak.

Andżelka007
28-10-2008, 10:48
Z tego co pamiętam to o żadnej gładzi nie było mowy tylko gładka biała ściana nie jestem tylko pewna czy wystarczy farba gruntujaca czy na to jeszcze jedna i dopiero później ta bejca...

Andżelka007
29-10-2008, 11:10
Czy koleżanka była, dotknęła i moze się podzielić opinią na temat tego co widziała na Bartyckiej?? :)

dziewiatka
29-10-2008, 20:23
trochę mi się obowiązki zagęściły przez ostatnie dwa dni i skomasowaną wizytę na bartyckiej mam zaplanowaną na jutro.
Oczywiście podzielę się wrażeniami :)

bohun_
29-10-2008, 22:05
Jeśli chodzi o tynki strukturalne to polecam produkt marki Tikkurile. Produkt nazywa się Optiva Formo. Natomiast jeśli chodzi o technike to tynk nakładamy na ścianę np. pacą bądź szpachla wykonując interesujący nas motyw. Bardzo fajne wzory wychodzą przy użyciu rolki rozetowej. Następnie na wyschnięty tynk nakładamy farbę. najlepiej żeby to była farba lateksowa którą barwimy w kolorze który będzie naszym podkładem. I teraz mamy dwie drogi: albo wybierzemy bejce półprzeźroczystą w odpowiednim kolorze ( w Tikkurili jest to Feelings Effect Paint) albo możemy użyć Taika Pearl Glaze. jest to lazura perłowa która również można barwić. Na stronie Tikkurili można znaleś wiele ciekawych pomysłów np: http://www.tikkurila.pl/index.jsp?cid=plants
Pozdrawiam

dziewiatka
01-11-2008, 10:09
no więc byłam w san marco i sam materiał bardzo ładnie wygląda. szczególnie mi się podobał taki, który ma imitować jedwab.
okazuje się, że najlepiej jest to kłaść na gładź, a m2 kosztuje 30 zł.
zatem może wykorzystam ten materiał w jednej łazience, ale na pewno odpuszczem plany, żeby zastosować to w całym domu albo na jednym poziomie.
poza tym na zdjęcicah z realizacji nie wyglądało to dobrze. może problem polega na tym, ze realizcje były w stylistyce antycznej i kolorkach różowo-pistacjowych, które są dla mnie nie do przyjęcia :)
porozglądam się za fajnymi tapetami :)