PDA

Zobacz pełną wersję : Ile bierze kierownik budowy



swegnerowski
28-10-2008, 10:39
Witam Wszystkich

To jest mój pierwszy post na forum więc się pokrótce przedstawię. Nazywam się Sergiusz Wegnerowski mieszkam w Warszawie i właśnie zaczynam budowanie domu dla swojej rodziny. Dom ma powstać w gminie Nadarzyn ok. 35 km od centrum Warszawy. Obecnie mam prawomocne pozwolenie na budowę i zaczynam „kompletować” wykonawców na pierwszy etap czyli na zrobienie stanu zero, który chciałbym zakończyć jeszcze w tym sezonie.
W zasadzie brakuje mi jeszcze kierownika budowy i tu pojawiła się problem. Kolega polecił mi człowieka, który pełnił u niego na budowie rolę „dodatkowego” inspektora nadzoru. Dodatkowego, ponieważ inwestycją był segment w zabudowie szeregowej wykonywany przez dewelopera, a kolego chciał, żeby ktoś zupełnie niezależny patrzył wykonawcy na ręce. Ten człowiek to emerytowany inżynier budownictwa ze wszystkimi możliwymi uprawnieniami i ogromną wiedzą. Jestem z nim po wstępnych ustaleniach bez żadnych zobowiązań. Z tych ustaleń wynika, że ów człowiek liczy sobie ok. 250 – 300 PLN za wizytę na budowie i ocenia, że przy domu jednorodzinnym takich wizyt wymagających nadzoru będzie kilkanaście. W każdym bądź razie powiedział, że w kwocie 5 000 PLN powinniśmy się zamknąć. Z drugiej strony rozmawiałem z przyszłymi sąsiadami, którzy polecają mi kierownika budowy za 1 000 – 1 400 PLN.
Buduje dom po raz pierwszy i wszystkie zagadnienia w tym zakresie są w zasadzie dla mnie nowe, ale rozbieżność cenowa wydaje mi się bardzo podejrzana. Czy ten za 5 000 PLN próbuje mnie naciągnąć, czy ten za 1 000 PLN potrzebuje na flaszkę, a obecnie jego uprawnienia mają wartość papieru na którym zostały kiedyś wydrukowane? Prawdą jest, że ten droższy miałby pełnić dodatkowo funkcję nadzoru, ale czy to jest tyle warte i czy przypadkiem kierownik budowy nie powinien pełnić także takiej funkcji.
Napiszcie proszę ile płaciliście/płacicie swoim kierownikom i co oni w ramach swoich obowiązków robili poza wypełnianiem dziennika budowy.

Pozdrawiam
Sergiusz

swegnerowski
30-10-2008, 07:00
Witam

Czyżbym zadał aż tak trudne lub niewygodne pytanie, że nikt nie może mi na nie odpowiedzieć?

Pozdrawiam
Sergiusz

marcin714
30-10-2008, 07:49
Mogę ci odpowiedzieć ,że kierownik budowy nie może być jednocześnie inspektorem budowy i na odwrót. Szukasz w końcu kierownika czy inspektora?

Z emerytem masz sprawę bardzo jasną. To od ciebie będzie zależało ile dasz pracy inspektorowi i za tę pracę zapłacisz z góry ustalona kwotę. Od ciebie więc zależy czy chcsz mieć bardziej dopilnowaną budowę czy mniej. Rozbieżność cenowa właśnie z tego się bierze. Nie licz na to ,że ktoś komu zapłacisz 1000 zł będzie się interesował twoją budową. Za takie minimum ktoś umożliwia ci wypełnienie twojego obowiązku czyli posiadanie kierownika budowy. Krakowskim targiem wychodzi ,że taka przyzwoita cena to 2500 zł i za to powinieneś dostać przyzwoitą obsługę acz kolwiek nie wypasioną. Wypasiona spokojnie może kosztować 5000 zł.

Przy okazji jeśli ktoś potrzebuje taniego kierownika do ostęplowania dziennika to posiadam takich. Teren działania szczególnie na wschód od warszawy aż po Białoruś.

swegnerowski
30-10-2008, 08:22
Dzięki za odpowiedź.

Przy budowie domu jednorodzinnego (o ile się dobrze orientuję) nie muszę mieć oficjalnego inspektora nadzoru, natomiast kierownika jak najbardziej. Czyli odpowiadając na pytanie potrzebuję kierownika, ale … Nie zależy mi jedynie na tym, żeby ktoś ostemplował dziennik tylko również przypilnował wykonawców tak by wykonali swoją pracę zgodnie z zasadami sztuki.
Z Twojej wypowiedzi, zrozumiałem, że kwota 5 000 PLN przy poważnym podejściu do
swoich obowiązków wcale nie jest jakaś wygórowana.
Jeszcze się nad tym trochę pozastanawiam zanim podejmę ostateczną decyzję. Tak czy inaczej jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam
Sergiusz

TMK
30-10-2008, 19:54
w okolicach Wrocławia średnio 3tys. za dozór ważniejszych etapów i pomoc merytoryczną. Poniżej tego dużo pieczątkowców, powyżej teoretycznie częstsze wizyty i lepsza obsługa.

ps. i nie mam zaufania do emerytów ;) jak kiedyś coś dupnie, to już nie będzie kogo ścigać ;)

swegnerowski
31-10-2008, 07:06
Jak dupnie, to ściganie kierownika będzie najmniejszym problemem :wink:
Tak czy inaczej dzięki za informacje widzę, że te wszystkie oferty za 1 500 PLN i mniej są nic nie warte.

Pozdrawiam
Sergiusz

irq123
01-11-2008, 20:14
Jak dupnie, to ściganie kierownika będzie najmniejszym problemem

Szczególnie jak taki ówczesny emeryt kierbud po jakimś czasie będzie już na następnym... ostatnim etapie swojego istnienia. :D

zezo
02-11-2008, 07:23
swegnerowski
Powiem tak
i ten za 1000 może być partaczem i ten za 5000 też
a co uparłeś się na inspektora nadzoru? w jakim celu potrzebny ci jest inspektor?
Inspektora nadzoru zatrudnia się w przypadku gdy budowę domu zlecamy firmie która ma swojego kierownika budowy, w takim przypadku musi ktoś patrzeć na ręce budowlańcom i kierownikowi budowy, wiadomo jak to jest jak właściciel firmy zatrudnia swojego kierownika budowy
Tak więc nie widzę potrzeby zatrudniania inspektora nadzoru.
Ja miałem kierownika budowy za 700 zł i jestem zadowolony, kasa mi została w kieszeni a gość był sumienny i na każde wezwanie zjawiał się na budowie, osobiście proponuję popytać sąsiadów tych co budowali, większość budów w danym regionie prowadzi ten sam człowiek, niech opowiedzą o swoich doświadczeniach.
Jak ja bym miał zapłacić kierownikowi budowy 5000 zł to była by to nasza jedna i ostatnia rozmowa, rozumiem że może te 1000 zł to nie jest za dużo, powiedzmy 2000 no niech będzie 3000 zł ale 5000 zł uważam za lekką przesadę, niby za co chce tyle kasy? raptem ma tylko sprawdzać czy było zrobione zgodnie z projektem i ze sztuką budowlaną ?
To projekt indywidualny budynku kosztuje coś około 5000 zł gdzie trzeba się troszkę napracować, troszkę porobić wyliczeń.
Ale uważam że najlepszym rozwiązanie jest rozmowa z sąsiadami, a jak Cię stać już na wstępie płacić taką kasę no to nie ma problemu płać, zważ jednak ze na tym forum też piszą kierownicy budowy, projektanci i inni związani z branżą budowlaną, dla których takie tematy są tylko wodą na młyn aby wyciągnąć kasy jak najwięcej,

Pozdrawiam

labas1
02-11-2008, 07:37
swegnerowski


5000 zł uważam za lekką przesadę, niby za co chce tyle kasy? raptem ma tylko sprawdzać czy było zrobione zgodnie z projektem i ze sztuką budowlaną ?


Pozdrawiam

Raptem to SPRAWDZENIE to podłożenie d.py za kiepskiego wykonawcę wybranego przez inwestora pod budką z piwem.

Nie masz pojęcia to nie pisz. :evil:

zezo
02-11-2008, 07:50
labas1
Dobrze że ty masz pojęcie to wyprowadzisz z błędu takich ludzi jak ja i mnie podobni.
A co do gości z pod budki z piwem to muszę ci powiedzieć że wiedzą nie raz więcej niż renomowane firmy budowlane.
Widziałem już wielokrotnie tych ekspertów budowlanych co to wiedzieli mniej niż inwestor, widziałem właścicieli firm w Mercedesach a jak ekipa od nich przyszła to w trampkach i młotka ani kielni nie potrafili trzymać w ręku.
a z tym dawaniem d.... to bardzo proszę nie przesadzajcie.
Pewnie należysz do tych inwestorów którzy wywalili kupę kasy na kierownika budowy i teraz za wszelką cenę nie chcą się przyznać do błędu.
Powodzonka też Ci życzę w dążeniu do celu.

zezo
02-11-2008, 07:58
a jeszcze napiszę więcej
właśnie jestem po rozmowie z kumplem,
mgr inż. Budownictwa
wszelkie uprawnienia budowlane z Inspektorem Nadzoru Budowlanego włącznie
cena usługi Kierownika Budowy w regionie Katowic
2000 - 3000 zł
średnio 2500 zł

labas1
02-11-2008, 08:25
Pewnie należysz do tych inwestorów którzy wywalili kupę kasy na kierownika budowy i teraz za wszelką cenę nie chcą się przyznać do błędu.
Powodzonka też Ci życzę w dążeniu do celu.

Zmartwię Cię, nie należę do tej grupy.

zezo
02-11-2008, 09:33
labas1
Nie zmartwiłem się.
:wink: :wink:

Aedifico
02-11-2008, 11:24
Powiem tak
i ten za 1000 może być partaczem i ten za 5000 też


Prawda. Niemniej jednak za 1500 PLN to nikomu poza emerytami nie opłaca się. To jedna rzecz. Druga to spotykam czasem KB lub KR, którzy nie wiem za bardzo co robią na budowie bo nie grzeszą wiedzą. Różnie to bywa, najlepiej po prostu porozmawiać i popytać z projektem w ręku Kierownika jak widzi tę budowę i zawsze pytać, pytać ,pytać i mieć wątpliwości.

emqwadrat
02-11-2008, 18:59
Konkretne pytanie konkretna odpowiedż

Mnie kosztuje 2000 za całą budowę ale tylko dlatego, że projektował mi dom. Bez tego bierze 4000-5000 za całą budowę.

Na razie mam postawiony parter z chudziakiem do podłogi na gruncie i wylany strop nad parterem. Był 4 razy- fakt, że mieszka 2 km obok więc jest na pewno łatwiej.

Dom w Raszynie

majkii
03-11-2008, 10:58
No to ja tez konkretnie- 2500zl za cala budowe placone w ratach

Marwal
03-11-2008, 20:02
a ja za 1500 zł netto, ale FV wystawimy jak należy czyli tanio :)

przemoch
04-11-2008, 22:24
a ja znalazłem kierbuda na portalu www.getup.pl. miałem kilka ofert od 1500 w górę. Wybrałem Panią emerytkę, która powiedziała 1500pln, i od razu wyjaśniła, że wie że to nie dużo ale ona całe życie domy budowała i po prostu lubi widzieć jak domy rosną. Usługa obejmuje wizyty na bud. przy każdym zbrojeniu + wg. potrzeb. Jakieś ekstra wizyty wymyślone przez inwestora płatne 50pln każda.

bodik
06-11-2008, 14:59
we wrocławiu i okolicach normalna cena to nie powinna przekraczać 1500 - 2000. osobiście płacę dla goscia 1700 i są w tym 3 wizyty na poszczególne ważne etapy - fundament , mury z wiencem i konstrukcja dach. Poźniej w zależności od tego jak sobie życze to 50 zł za każdą wizyte.
Generalnie gość się zna na robocie i jestem zadowolony.

TMK
06-11-2008, 16:12
szczęściarz :) ja trafiłem na pieczątkowca za 3tys. i w dodatku każdy błąd (byłej) ekipy - "tak może być" "to się poprawi" itd., dzwonię że potrzebna jest na następny dzień wizyta (zalewanie stropu) - "czy myśli pan że nie mam co robić tylko latać na zawołanie", dzwoni do niego żona - "kobieto, nie teraz, jestem na zakupach"...
a później się dziwią że forum muratora to fenomen w skali światowej, a każdy inwestor w Polsce musi znać się na budowaniu :wink:

Aedifico
07-11-2008, 14:24
we wrocławiu i okolicach normalna cena to nie powinna przekraczać 1500 - 2000. osobiście płacę dla goscia 1700 i są w tym 3 wizyty na poszczególne ważne etapy - fundament , mury z wiencem i konstrukcja dach. Poźniej w zależności od tego jak sobie życze to 50 zł za każdą wizyte.
Generalnie gość się zna na robocie i jestem zadowolony.

50 PLN to dojazd kosztuje :lol:

sql
08-11-2008, 08:52
hej,
ja 2 dni temu załatwiłem kierownika.
inwestycja w Warszawie, domek jednorodzinny, 270m całkowitej, piwnica, parter + poddasze użytkowe.
2000pln za całość.
kierownik z polecenia od znajomych.

dj80
08-11-2008, 09:57
Prawda. Niemniej jednak za 1500 PLN to nikomu poza emerytami nie opłaca się. To jedna rzecz. Druga to spotykam czasem KB lub KR, którzy nie wiem za bardzo co robią na budowie bo nie grzeszą wiedzą. Różnie to bywa, najlepiej po prostu porozmawiać i popytać z projektem w ręku Kierownika jak widzi tę budowę i zawsze pytać, pytać ,pytać i mieć wątpliwości.

Innym jakoś się opłaca. Wielu moich znajomych wybudowało domy, ja zaczynam w marcu. Żaden z nich nie płacił kierbudowi więcej niż 2000. Ja zapłacę 1500, a buduję w okolicach wawy, czyli raczej górne zakresy cenowe. Niestety, nie ma prostej zależności, że im drozej, tym lepiej. Możesz trafić na papraka za 700 zł, ale nie masz gwarancji, ze ten za 3000 będzie ok.

Widzę, że sam jesteś kierbudem, cenisz się - Twoja sprawa, ale nie powinieneś sugerować, że jak ktoś bierze 1500 zł, to musi być do niczego.

Pozdr
DJ

zezo
08-11-2008, 13:29
dj80
dobrze mówisz
Bardzo dobrze

a swoją drogą to ciekawe kiedy zlikwidują takie bzdury jak kierownik budowy?
po co jest potrzebny taki gość?
o ile jeszcze potrafię zrozumieć taką funkcję na dużych budowach to nijak nie potrafię się pogodzić z wydawaniem kasy przy budowie domku jednorodzinnego.
najlepszym kierownikiem to jest sam właściciel, a nie gość z uprawnieniami który tylko kasę chce wyrwać jak największą.
Mój dom moją twierdzą
moja sprawa czy mi się strop na łeb zawali czy też nie, jakoś nie słyszy się o zawaleniach domków jednorodzinnych a inne budowle gdzie są takie obwarowania i wymogi oraz masa tych gości z uprawnieniami dziwnym trafem potrafią się zawalić.
ciekawe czy w ubiegłych stuleciach jak budowano to też byli kierownicy budowy?
może i byli tylko transport ich był tańszy, wiadomo koń nie zjada dużo sieczki, a teraz to im się za 50 zł nie opłaca, transport więcej kosztuje,
może na konia się przestawić Panowie Kierownicy?
Precz ze wszystkimi ograniczeniami.
sam sobie sterem okrętem żeglarzem

labas1
08-11-2008, 17:58
może na konia się przestawić Panowie Kierownicy?


Już dawno to zrobiłem, tylko że na mechanicznego :lol:
A wieszcza nie mieszaj do muratora.

zezo
08-11-2008, 22:02
labas1
jak Ci tak dojazd drogo wychodzi na tych koniach to może na rowerek się przesiądź zdrowo, ekologicznie i zgodnie z modą europejską.
Będziesz mniej sobie kasy życzył za te wyrafinowane usługi budowlane :wink:
inwestorzy będą szczęśliwsi, żonka pewnie też bo więcej będziesz poza domem, a nie jak panisko w ekstra samochodzie tylko takich biedaków jak ja bogactwem w oczy razisz, :lol: :lol:
i bardzo proszę nie pisz mi o odpowiedzialności i innych takich dyrdymałach, jeżeli przyjmiemy że kierownik budowy sobie woła 5000 zł powiedzmy za 5 wizyt po 1 godzinie każda to wychodzi że na godzinkę chce skroić 1000 zł ?
:o :o
Muszę powiedzieć że znam kilka zawodów gdzie odpowiedzialnośc jest o wiele większa a goście którzy wykonują te zawody mogą tylko pomarzyć o takich stawkach.
Zapewniam jednak wszystkich kierowników budowy
U mnie takiej kasy nie dostaniecie.
a swoją drogą ciekawe jak na takie usługi Urząd Skarbowy się zapatruje ?? :wink:

Aedifico
09-11-2008, 08:16
Prawda. Niemniej jednak za 1500 PLN to nikomu poza emerytami nie opłaca się. To jedna rzecz. Druga to spotykam czasem KB lub KR, którzy nie wiem za bardzo co robią na budowie bo nie grzeszą wiedzą. Różnie to bywa, najlepiej po prostu porozmawiać i popytać z projektem w ręku Kierownika jak widzi tę budowę i zawsze pytać, pytać ,pytać i mieć wątpliwości.

Innym jakoś się opłaca. Wielu moich znajomych wybudowało domy, ja zaczynam w marcu. Żaden z nich nie płacił kierbudowi więcej niż 2000. Ja zapłacę 1500, a buduję w okolicach wawy, czyli raczej górne zakresy cenowe. Niestety, nie ma prostej zależności, że im drozej, tym lepiej. Możesz trafić na papraka za 700 zł, ale nie masz gwarancji, ze ten za 3000 będzie ok.

Widzę, że sam jesteś kierbudem, cenisz się - Twoja sprawa, ale nie powinieneś sugerować, że jak ktoś bierze 1500 zł, to musi być do niczego.

Pozdr
DJ

Tak nie sugerowałem :) Mówię tylko,że za mniejsze kwoty to opłaca się tym, którzy np. zajmują się wyłącznie funkcją KB na domkach i z reguły to są np. emeryci.

Pzdr.

Aedifico
09-11-2008, 08:26
dj80
dobrze mówisz
Bardzo dobrze

a swoją drogą to ciekawe kiedy zlikwidują takie bzdury jak kierownik budowy?
po co jest potrzebny taki gość?
Niby do niczego a listę błędów jakie wychwycam czasami tylko cały czas wydłużam. Zwykle lista rośnie wprost proporcjonalnie do zapłaty bo np. obejmuje prace wykończeniowe itd. Czasami po prostu włoś się jeży na głowie co "fachowcy" mogą wymyśleć na budowie. Mam wymienić kilka błędów z brzegu?

moja sprawa czy mi się strop na łeb zawali czy też nie, jakoś nie słyszy się o zawaleniach domków jednorodzinnych a inne budowle gdzie są takie obwarowania i wymogi oraz masa tych gości z uprawnieniami dziwnym trafem potrafią się zawalić.
Nie zawalają się bo od tego są normy natomiast często ulegają awariom o czym się jakoś mało mówi bo się nikt chwalić nie chce tylko dziwna sprawa,że ekspertyz pełno.

ciekawe czy w ubiegłych stuleciach jak budowano to też byli kierownicy budowy?
Oczywiście,że byli często łączyli funkcę projektanta z kierownikiem.

może i byli tylko transport ich był tańszy, wiadomo koń nie zjada dużo sieczki, a teraz to im się za 50 zł nie opłaca, transport więcej kosztuje,
może na konia się przestawić Panowie Kierownicy?
Precz ze wszystkimi ograniczeniami.

Oczywiście koszt dojazdu to oczywiście tylko paliwko -czas dojazdu się nie liczy, zużycie samochodu też nie. Zezo jeździ do pracy rowerem 50 km?

Tak na marginesie to żeby było jasne - KB na domkach to jakieś 5% mojej pracy związanej z budownictwem, Podsumowując - każdy ma wybór tylko pretensje później z reguły do siebie.

Można zlikwidować narzucanie funkcji KB. Będzie więcej pracy z ekspertyzami i usuwaniem awarii. Nic w przyrodzie nie ginie.
sam sobie sterem okrętem żeglarzem[/quote]

BTW. Gdybyś sobie wziął dobrego KB to nie zadawałbyś żadnych pytań na forum, takich też nie:


Wiem wiem że jest opcja szukaj, ale jakoś nie mogę znaleźć .
Wymyśliłem sobie garaż dobudowany do domu i najlepiej jak by był w granicy /odległość domu od granicy 4m/ tylko tam mi pasuje.
Mam więc prośbę do szanownych forumowiczów i takie pytanie
Jak to można załatwić?
może mnie ktoś oświeci, co jak trzeba załatwić.
Na wszystkie odpowiedziałby Ci KB ale przecież on niepotrzebny :)

Marwal
09-11-2008, 08:49
labas1
jak Ci tak dojazd drogo wychodzi na tych koniach to może na rowerek się przesiądź zdrowo, ekologicznie i zgodnie z modą europejską.
Będziesz mniej sobie kasy życzył za te wyrafinowane usługi budowlane :wink:
inwestorzy będą szczęśliwsi, żonka pewnie też bo więcej będziesz poza domem, a nie jak panisko w ekstra samochodzie tylko takich biedaków jak ja bogactwem w oczy razisz, :lol: :lol:
i bardzo proszę nie pisz mi o odpowiedzialności i innych takich dyrdymałach, jeżeli przyjmiemy że kierownik budowy sobie woła 5000 zł powiedzmy za 5 wizyt po 1 godzinie każda to wychodzi że na godzinkę chce skroić 1000 zł ?
:o :o
Muszę powiedzieć że znam kilka zawodów gdzie odpowiedzialnośc jest o wiele większa a goście którzy wykonują te zawody mogą tylko pomarzyć o takich stawkach.
Zapewniam jednak wszystkich kierowników budowy
U mnie takiej kasy nie dostaniecie.
a swoją drogą ciekawe jak na takie usługi Urząd Skarbowy się zapatruje ?? :wink:

o Boshe co za koleś, typowy z Ciebie Polak o wszystko pretensje a sam prawdopodobnie niczego nie potrafi, kocham takie argumenty jak Twoje
ciekawe czy sam zapierdalasz do roboty rowerem? przy minus 20 polecam i jeszcze jedno ciekawe może twoją pensję byśmy obniżyli bo pewnie są tańsi i lepsi ...
nie mam zamiaru brać KB w obronę, ceny weryfikuje rynek i chętni ale koleś czemu pracy nie zmienisz ? ja płaciłem 1500zł jak ci u Ciebie w robocie źle, przebranżowić się i tyle
Też będziesz mógł sobie liczyć ile bedziesz chciał. I nie będziesz musiał narzekać :)

zezo
09-11-2008, 08:59
Marwal
ciekawe słownictwo i argumenty :lol: :lol:
jak byś czytał inteligentny gościu to byś wiedział że nic nie mam do KB za 1000, 1500 czy nawet 2000 zł ale uważam że 5000 zł jak jest napisane na początku wątku to zdecydowanie za dużo i żadne argumenty mnie nie przekonają do takich stawek, nawet twoje chamskie zachowanie nic nie zmieni w mojej ocenie tej sytuacji.
Powodzonka życzę w takim podejściu do życia

Marwal
09-11-2008, 09:18
Marwal
ciekawe słownictwo i argumenty :lol: :lol:
jak byś czytał inteligentny gościu to byś wiedział że nic nie mam do KB za 1000, 1500 czy nawet 2000 zł ale uważam że 5000 zł jak jest napisane na początku wątku to zdecydowanie za dużo i żadne argumenty mnie nie przekonają do takich stawek, nawet twoje chamskie zachowanie nic nie zmieni w mojej ocenie tej sytuacji.
Powodzonka życzę w takim podejściu do życia

chamstwa to ty poszukaj w swoich pierwszych wypowiedzach na ten temat - tak się tańczy jak muzyka gra, poza tym jak napisałem wszystko weryfikuje popyt na pewne usługi, i to że Tobie się wydaje, że 5000zł to za dużo to twoje zdanie i nie widzę sensu tego komentować w tak niewłaściwy sposób jak powyżej, jeszcze raz napiszę skoro pupę żal skręca to zminiaj gościu pracę, bo może się okazać że teoja pensja też jest za wysoka,

zezo
09-11-2008, 10:11
Widzę że jestem sam przeciw wszystkim.
Marwal
na polemikę z Tobą to muszę powiedzieć że szkoda klawiatury, na tym kończę wymianę zdań.
mimo wszystko życzę powodzonka

Aedifico
widzę że jesteś bacznym obserwatorem moich postów :wink: miałeś troszkę lektury od 2004 roku trochę ich napisałem :lol: :lol:

Reasumują nasze dywagacje, powiem tak
Kierownicy Budowy ceńcie się tak dalej
Inwestorzy - nie wierzcie nikomu, ani majstrowi, ani KB, i zawsze zadajcie jedno podstawowe pytania
DLACZEGO TAK DROGO ? CO NIBY MA TYLE KOSZTOWAĆ?
a zapewne spełnicie swoje życiowe marzenia.

labas1
09-11-2008, 10:22
Kierownicy Budowy ceńcie się tak dalej



Dobry fachowiec musi się cenić, wiedza i doświadczenie kosztuje i to w każdej branży.

Aedifico
09-11-2008, 13:33
[quote="zezo"]CO NIBY MA TYLE KOSZTOWAĆ?
quote]
Wiedza kolego. Wiedza. :)

Przejdź się do adwokata na dzień dobry 3000 PLN za prowadzenie sprawy i np. 400 PLN za rozprawę i to wcale nie adwokat diabła.

Wybór należy do inwestora jak uważa ,że sobie poradzi ma wybór w kwestii ceny. Za 1500 PLN podstawowe minimum wykonania bezpiecznego budynku owszem jest możliwe ale nic poza tym.

Gdybyś popracował trochę to byś wiedział ile jest błędów począwszy od projektowych poprzez wykonawcze do użytkowych.

zezo
09-11-2008, 16:57
Aedifico napisał

CO NIBY MA TYLE KOSZTOWAĆ?
Wiedza kolego. Wiedza
No muszę się zgodzić, fakt wiedza ma kosztować tylko może odpowiedz mi proszę co będzie jeśli zapłacimy kupę kasy za usługę a Pan KB z tą wiedzą też będzie troszkę na bakier?
np
przytoczyłeś moje słowa

zezo napisał:
Wiem wiem że jest opcja szukaj, ale jakoś nie mogę znaleźć .
Wymyśliłem sobie garaż dobudowany do domu i najlepiej jak by był w granicy /odległość domu od granicy 4m/ tylko tam mi pasuje.
Mam więc prośbę do szanownych forumowiczów i takie pytanie
Jak to można załatwić?
może mnie ktoś oświeci, co jak trzeba załatwić.

Na wszystkie odpowiedziałby Ci KB ale przecież on niepotrzebny

i teraz przytoczę słowa jednego z tych KB o wielkiej wiedzy za dużą kasę.

Uzyskaj zgodę od sąsiada i po bólu
:lol: :lol: :lol:
Dziękuję za taką wiedzę :wink:

labas1
09-11-2008, 17:46
i teraz przytoczę słowa jednego z tych KB o wielkiej wiedzy za dużą kasę.
[quote] Uzyskaj zgodę od sąsiada i po bólu
:lol: :lol: :lol:
Dziękuję za taką wiedzę :wink:

To moje, bez tego ani rusz.

Aedifico
09-11-2008, 18:32
Aedifico napisał

CO NIBY MA TYLE KOSZTOWAĆ?
Wiedza kolego. Wiedza
No muszę się zgodzić, fakt wiedza ma kosztować tylko może odpowiedz mi proszę co będzie jeśli zapłacimy kupę kasy za usługę a Pan KB z tą wiedzą też będzie troszkę na bakier?
np
przytoczyłeś moje słowa

zezo napisał:
Wiem wiem że jest opcja szukaj, ale jakoś nie mogę znaleźć .
Wymyśliłem sobie garaż dobudowany do domu i najlepiej jak by był w granicy /odległość domu od granicy 4m/ tylko tam mi pasuje.
Mam więc prośbę do szanownych forumowiczów i takie pytanie
Jak to można załatwić?
może mnie ktoś oświeci, co jak trzeba załatwić.

Na wszystkie odpowiedziałby Ci KB ale przecież on niepotrzebny

i teraz przytoczę słowa jednego z tych KB o wielkiej wiedzy za dużą kasę.

Uzyskaj zgodę od sąsiada i po bólu
:lol: :lol: :lol:
Dziękuję za taką wiedzę :wink:

Powiedz mi czy ja jestem rzecznikiem innych? Odpowiadam li tylko za siebie od tego co wchodzi w zakres usługi jest rozmowa a następnie umowa jeśli tylko inwestor ma na to ochotę. Problemu nie widzę.

To samo dotyczy zawodu adwokata o czym pisałem wyżej. Możesz zapłacić kupę kasy za nic.

zezo
09-11-2008, 18:55
labas1
Gość jesteś, Bravo
pomimo że drogi ale Gość
:wink:
Aedifico
tak myślałem że też masz uprawnienia budowlane
:wink:
ale rozdmuchaliśmy ten wątek że aż strach, Panowie może skończmy już tę dyskusję, niech każdy robi tak jak mu pasuje,
i tak ja nie muszę zatrudniać drogiego KB ani Wy nie musicie przyjmować tanich głodowych zleceń
pozostańmy więc każda strona na swoim i niech tak zostanie.
a jeszcze wam zdradzę pewien sekret
Ponoć teraz też co niektórzy KB wpadli na takie stawki
2% od wartości budynku !!
To dopiero będą stawki :lol: :lol:
Powodzonka Życzę
Trzymajcie się dobrze w tej budowlanej puszczy :wink:

labas1
09-11-2008, 19:01
labas1
Gość jesteś, Bravo
pomimo że drogi ale Gość
:wink:
Aedifico
tak myślałem że też masz uprawnienia budowlane
:wink:
ale rozdmuchaliśmy ten wątek że aż strach, Panowie może skończmy już tę dyskusję, niech każdy robi tak jak mu pasuje,
i tak ja nie muszę zatrudniać drogiego KB ani Wy nie musicie przyjmować tanich głodowych zleceń
pozostańmy więc każda strona na swoim i niech tak zostanie.
a jeszcze wam zdradzę pewien sekret
Ponoć teraz też co niektórzy KB wpadli na takie stawki
2% od wartości budynku !!
To dopiero będą stawki :lol: :lol:
Powodzonka Życzę
Trzymajcie się dobrze w tej budowlanej puszczy :wink:


Wolny rynek, każdy robi jak chce i co chce.
A te 2% to już jest od bardzo dawna, ba, nawet wołano 3%.
Pozdrawiam

zezo
09-11-2008, 19:12
labas1
a te procenty to od jakiej wartości?
bo jak od całości to trzeba KB kłamać że glazura w promocji była po 10 zł za m2 a nie po 65 zł
:lol: :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam jeszcze raz
Siemka

adameczko
09-11-2008, 19:39
Witam jestem na forum od niedawna ale ju z co nieco wiem o cenach
w woj kuj-pom ceny nie są wygórowane za usługi kierownika budowy trzeba zapłacić od 1500 do 3000

natomiast ja mam kierownika, który za całą budowe zainkasuje 2500 ale będzie na budowie przy każdym etapie powstawania domu.

uzyskałem kilka opini o moim kierowniku budowy i dowiedziałem się że potrafi przyjechać na budowe nawet codziennie (może dla tego,że mieszka blisko i na osiedlu na którym się buduje ma kilka innych klientów) i myślę że 5000 to naprawde dużo nawet za taką wiedze którą posiadają. :wink:

braszyns
19-11-2008, 18:56
okolica Otwocka 1500 w ratach za trzy wizyty

telkom2
19-11-2008, 20:24
W Szczecinie płacę 5000zł i kierownik jest ze mna do samego konca, moze to drogo moze nie zalezy jak sie na to popatrzy.
Jezeli traktujemy kierbuda jako jedynie osobe do wpelniania dziennika to faktycznie baaa :o rdzo duzo.
Jezeli ma byc to osoba ktora przyjezdza na budowe 2-3 razy w tygodniu, jest twoja prawa reka to nawet na chlopski rozum wystarczy przeanalizowac:
z zalozenia budowa bedzie trwala ok 10miesiecy.
5000/10=500/msc - w tym sa dojazdy na budowe i z budowy, kontakt z inwestorem, pomoc przy zalatwianiu materialow. Mozna przyjac ze miesieczny koszt to ok 200zl na dojazdy i telefony.
Wiec zastanawia mnie jedno czy piszac ze 5000 to drogo ktos sie nad tym zastanawia. I nie wiem jak moze taka praca oplacac sie komus kto za KIEROWANIE budowa bierze 1500-2000zl (patrzac ze poza prefabrykatami zadna dubowa nie trwa 2-3 miesiace.
Moze jest tak, ze sie myle. Ale te niskie ceny na zdrowy rozum mi nie pasuje. No moze poza Kierbudem Wolontariuszem :roll:

Serdecznie pozdrawiam

Aedifico
19-11-2008, 21:54
labas1
Gość jesteś, Bravo
pomimo że drogi ale Gość
:wink:
Aedifico
tak myślałem że też masz uprawnienia budowlane
:wink:
ale rozdmuchaliśmy ten wątek że aż strach, Panowie może skończmy już tę dyskusję, niech każdy robi tak jak mu pasuje,
i tak ja nie muszę zatrudniać drogiego KB ani Wy nie musicie przyjmować tanich głodowych zleceń
pozostańmy więc każda strona na swoim i niech tak zostanie.
a jeszcze wam zdradzę pewien sekret
Ponoć teraz też co niektórzy KB wpadli na takie stawki
2% od wartości budynku !!
To dopiero będą stawki :lol: :lol:
Powodzonka Życzę
Trzymajcie się dobrze w tej budowlanej puszczy :wink:

Cóż różnica pomięddzy kierownikiem a "kierownikiem" jest jak różnica między napojem z Lidla za 2,69 a sokiem za 7,69. Niby to samo a jednak. Zdziwiłbyś się w ilu miejscach można inwestora zrobić na szaro i w ramach prawa z tego powodu nie mieć żadnych konsekwencji no ale od pilnowania tego jest kierownik a nie "kierownik".

baileys
20-11-2008, 00:18
dziennika nie mam bo remontuje a nie buduje wiec i wpisow nie potrzebuje ale juz szukam bardzo dobrego kierownika budowy i gotowa jestem zaplacic nawet te 5tys zeby miec na budowie kogos, kto rzeczywiscie zna sie na rzeczy, dopilnuje, zauwazy i w pore zareaguje na bledy ekip i bedzie moim "trzecim okiem" na budowie - bo "buduje" z zagranicy i po prostu fizycznie nie jestem w stanie byc na miejscu dzien w dzien.

a nawet gdybym byla to niewiele bym pomogla bo nie na budowaniu nie znam sie wcale :oops:

zezo
20-11-2008, 14:34
Tak mi się zdawało że ja już zakończyłem dyskusję na temat gaży Kierownika Budowy Napisałem kilka swoich uwag :wink:
Ludzie możecie nawet KB płacić po 10 lub 50 tysięcy, mnie nic do tego :lol: :lol:
jak tylko Was stać to proszę płacić, nie ma problemu :wink:
ale wiedzcie że są inwestorzy których nie stać na takie stawki, to co mają się nie budować? Proszę Was, bądźcie poważni i nie oceniajcie że ten za 2000 zł może być partaczem bo może się okazać że ten drogi to dopiero partacz. :lol: :lol:
Nie ważne jaką który ma stawkę, ważne aby spełniał nasze oczekiwania, aby się sprawdzał w tym co robi i za co odpowiada.

Powodzonka życzę

Aedifico
20-11-2008, 17:55
Tak mi się zdawało że ja już zakończyłem dyskusję na temat gaży Kierownika Budowy Napisałem kilka swoich uwag :wink:
Ludzie możecie nawet KB płacić po 10 lub 50 tysięcy, mnie nic do tego :lol: :lol:
jak tylko Was stać to proszę płacić, nie ma problemu :wink:
ale wiedzcie że są inwestorzy których nie stać na takie stawki, to co mają się nie budować? Proszę Was, bądźcie poważni i nie oceniajcie że ten za 2000 zł może być partaczem bo może się okazać że ten drogi to dopiero partacz. :lol: :lol:
Nie ważne jaką który ma stawkę, ważne aby spełniał nasze oczekiwania, aby się sprawdzał w tym co robi i za co odpowiada.

Powodzonka życzę

Na KB nie stać ale na naprawy fuszerek już tak :o Jak to mówią chytry dwa razy traci ;). Nie loluj tak :)

zezo
20-11-2008, 19:52
Aedifico napisał

Na KB nie stać ale na naprawy fuszerek już tak Jak to mówią chytry dwa razy traci . Nie loluj tak
Nie wiem czy Cię zmartwię czy też nie, ale fuszerek u siebie nie widzę z czego nawet jestem bardzo zadowolony, może tylko te chińskie drzwi wejściowe ale przyjdzie i czas na nie, choć akurat w wyborze drzwi KB nie ma nic do powiedzenia,
a wiesz dlaczego nie ma fuszerek u mnie ????
wychodząc z założenia że pańskie oko konia tuczy, to ja byłem najlepszym kierownikiem budowy, inspektorem nadzoru i co tam jeszcze chcesz :wink:
ja pilnowałem pracowników, ja ich sprawdzałem i ja jak trzeba było darłem mordę, ale kończę te puste dywagacje
życzę wszystkim inwestorom kompetentnych kierowników budowy tych za 500 zł i tych za kilka lub kilkanaście tysięcy,
życzę majstrów znających swój fach,
życzę dobrych ofert w hurtowniach budowlanych
życzę przyjemnych urzędników no i oczywiście bankierów co to nie chcą nas oskubać do ostatniego grosza.
Powodzonka Inwestorzy

telkom2
21-11-2008, 12:25
Tak jak to powiedział kiedyś stary Żyd :

Zezo masz racje, Dj80 tez masz rację i ja tez mam rację

(oczywiście zbieżność nickow nie jest przypadkowa ;)
pozdrawiam serdecznie

Aedifico
21-11-2008, 13:58
a wiesz dlaczego nie ma fuszerek u mnie ????
wychodząc z założenia że pańskie oko konia tuczy, to ja byłem najlepszym kierownikiem budowy, inspektorem nadzoru i co tam jeszcze chcesz :wink:
ja pilnowałem pracowników, ja ich sprawdzałem i ja jak trzeba było darłem mordę, ale kończę te puste dywagacje

Słusznie tylko czasami jest tak,że czas poświęcony budowie mozna poświęcić pracy i zarobić 3 razy więcej :). Mnie to naprawdę wszystko jedno tylko skąd te pytanie co dzień na forum?


- Co z gruzem pod podłogą?
- Czy mogę zwiększyc grubośc ocieplenia?
- tynkowanie zimą???
-Ściana kartonowo gipsowa bez izolacji
-Czy to jest mostek termiczny ?
-czy ocieplać podwójnym styropianem?
-Komin a pełna/drążona cegła klinkierowa.
-jak połaczyć ścianę murowaną z drewnianym słupem?
-Wysokie fundamenty i opcje do wykonania
-zbrojenie balkonu
-Ile styropianu pod wylewkę
-papa i styropian
-Co do zaprawy/betonu?

zezo
21-11-2008, 15:55
Aedifico
już mieliśmy zakończyć wątek ale widzę że lubisz polemizować ze mną :wink:
Nie wiem czy Cię zmartwię, ale zamierzam już nie dyskutować na ten temat, jakoś mnie to już nie bawi.
Tylko zastanawiam się czy aby w tym wątku nie piszą sami KB?, a w wątkach o geodezji sami geodeci?
Można powiedzieć że jest to zabieganie o swoją kasiorkę, dziwił bym się bardzo jak by Kierownik budowy pisał i bronił niskich stawek za usługę, wszak to jego pieniądze, tak więc cokolwiek by człowiek nie napisał, np że są kierownicy którzy chcą 1000, 1500 lub 2000 zł, to Wy wszyscy mający takie uprawnienia z góry przekreślacie gościa, Wy już wiecie że jest nic nie wart, że jego znajomość wiedzy budowlanej jest bliska ZERU, że pewnie jest partaczem i nieudacznikiem.
Dlaczego tak jest ? Dlaczego tak podchodzicie do tematu?
Niech każdy sobie odpowie sam na powyższe pytania, ja moją odpowiedź zatrzymam dla siebie.
Tak więc zakończmy tę nic nie dającą dysputę, nie ma to sensu.
Ja wiem że Ty dla mnie ceny nie obniżysz a ja wiem że nie zatrudnię takiego drogiego fachowca, nawet choć by posiadał wiedzę o budownictwie dorównującą profesorowi z politechniki.
Wiem też że Ty mnie nie przekonasz swoimi tekstami ale też wiem że ja nie przekonam ciebie do niższych stawek i naprawdę piszę szczerze
Nie dziwię Ci się
Ja też będąc na twoim miejscu wolał bym zarobić 5000 zł niż nędzne 2000.
Tak więc pozostań w pokoju drogi Aedifico
Żegnam i życzę powodzenie całej budowlanej braci

Aedifico
21-11-2008, 17:54
Ja się tylko głośno zastanawiam. Domki jednorodzinne i praca przy nich to jakieś 5% przychodów :). Natomiast dalej twierdzę,że za mniej niż 1500 PLN to się nie da rzetelnie* poprowadzić żadnej budowy. Ja Cię nię będę przekonywał bo , usuwanie fuszerek zwykle daje niezły dochód ;).

* rzetelne minimum

krispodkarpacie
21-11-2008, 19:59
te pytania adeficco sa stad ze kb oprocz wiedzy ksiazkowej z ery prl niewiele wie przynajmniej przewarznie

Waldemar Brom
09-11-2009, 18:04
we wrocławiu i okolicach normalna cena to nie powinna przekraczać 1500 - 2000. osobiście płacę dla goscia 1700 i są w tym 3 wizyty na poszczególne ważne etapy - fundament , mury z wiencem i konstrukcja dach. Poźniej w zależności od tego jak sobie życze to 50 zł za każdą wizyte.
Generalnie gość się zna na robocie i jestem zadowolony.

siscom
22-11-2009, 20:18
[Mój kierownik skasował 1600 zł - Śląskie

nasznowydom
29-12-2009, 10:50
Moja rada - weź najtańszego kierownika budowy, bo on jest potrzebny głównie do formalności. A przede wszystkim zdobądź jak najwięcej wiedzy, żebyś sam wiedział jak najwięcej o sztuce budowania - nikt Cię wtedy nie naciągnie i nie oszuka. Nikt Ci nic nie wmówi. Ja swojemu kierownikowi płacę 1000 zł za całą budowę, ale poza wpisami nic od niego nie oczekuję. Wprawdzie niewzywany przyjeżdża na budowę od czasu do czasu, ale nigdy wtedy, gdy ja tego chcę, więc na niego nie liczę. Płacę mu faktycznie chyba tylko za te uprawnienia, które posiada. Ponieważ jednak WIEM, jak co ma być zrobione, to się tym nie przejmuję. Polecam tę drogę.

cyma2704
29-12-2009, 17:56
Jak pisałam w tym wątku http://forum.muratordom.pl/ile-placiliscie-kierownikowi-budowy,t11993.htm mój kierownik za 1500 była w czasie ważnych etapów budowy i kilka razy na moją prośbę.

Jednak ostatnio moi znajomi mnie zadziwili, bo załatwili kierownika za 500 zł i nawet za bardzo nie interesuje go gdzie jest budowa, a oni uważają, że go nie potrzebują. Niestety nie są z branży budowlanej. Bałabym się w takim domu mieszkać.

nasznowydom
30-12-2009, 08:43
Jak pisałam w tym wątku http://forum.muratordom.pl/ile-placiliscie-kierownikowi-budowy,t11993.htm mój kierownik za 1500 była w czasie ważnych etapów budowy i kilka razy na moją prośbę.

Jednak ostatnio moi znajomi mnie zadziwili, bo załatwili kierownika za 500 zł i nawet za bardzo nie interesuje go gdzie jest budowa, a oni uważają, że go nie potrzebują. Niestety nie są z branży budowlanej. Bałabym się w takim domu mieszkać.

zgoda - nie mając naprawdę solidnej wiedzy o budowie, warto zatrudnić kogoś godnego zaufania, koniecznie z polecenia. Kogoś, o kim wiemy, że przejmie się rolą i będzie dbał o jakość budowy naszego domu.

Mimo wszystko jednak polecam zdobycie obszernej wiedzy - budujemy dla siebie. W tym domu nie będzie mieszkał ani kierownik budowy, ani ekipy, które go budują, tylko MY. Nikt lepiej nie zadba o nasz interes niż my sami. Wiedza jest dostępna za darmo - nie trzeba wcale kupować prasy budowlanej, która zawiera więcej reklam niż treści. Są publikacje producentów, z których można się wiele dowiedzieć o samej technice budowania (polecam np. strony firmy Xella czy Wienerberger - można ściągnąć PDFy, instrukcje dla wykonawców i inne). Podobnie od producentów dachówek i innych materiałów. Posiadając wiedzę, można zaszczędzić sporo pieniędzy (bo np. można wziąć tańszą ekipę).

daro31ie
31-12-2009, 15:19
Witam Wszystkich

To jest mój pierwszy post na forum więc się pokrótce przedstawię. Nazywam się Sergiusz Wegnerowski mieszkam w Warszawie i właśnie zaczynam budowanie domu dla swojej rodziny. Dom ma powstać w gminie Nadarzyn ok. 35 km od centrum Warszawy. Obecnie mam prawomocne pozwolenie na budowę i zaczynam „kompletować” wykonawców na pierwszy etap czyli na zrobienie stanu zero, który chciałbym zakończyć jeszcze w tym sezonie.
W zasadzie brakuje mi jeszcze kierownika budowy i tu pojawiła się problem. Kolega polecił mi człowieka, który pełnił u niego na budowie rolę „dodatkowego” inspektora nadzoru. Dodatkowego, ponieważ inwestycją był segment w zabudowie szeregowej wykonywany przez dewelopera, a kolego chciał, żeby ktoś zupełnie niezależny patrzył wykonawcy na ręce. Ten człowiek to emerytowany inżynier budownictwa ze wszystkimi możliwymi uprawnieniami i ogromną wiedzą. Jestem z nim po wstępnych ustaleniach bez żadnych zobowiązań. Z tych ustaleń wynika, że ów człowiek liczy sobie ok. 250 – 300 PLN za wizytę na budowie i ocenia, że przy domu jednorodzinnym takich wizyt wymagających nadzoru będzie kilkanaście. W każdym bądź razie powiedział, że w kwocie 5 000 PLN powinniśmy się zamknąć. Z drugiej strony rozmawiałem z przyszłymi sąsiadami, którzy polecają mi kierownika budowy za 1 000 – 1 400 PLN.
Buduje dom po raz pierwszy i wszystkie zagadnienia w tym zakresie są w zasadzie dla mnie nowe, ale rozbieżność cenowa wydaje mi się bardzo podejrzana. Czy ten za 5 000 PLN próbuje mnie naciągnąć, czy ten za 1 000 PLN potrzebuje na flaszkę, a obecnie jego uprawnienia mają wartość papieru na którym zostały kiedyś wydrukowane? Prawdą jest, że ten droższy miałby pełnić dodatkowo funkcję nadzoru, ale czy to jest tyle warte i czy przypadkiem kierownik budowy nie powinien pełnić także takiej funkcji.
Napiszcie proszę ile płaciliście/płacicie swoim kierownikom i co oni w ramach swoich obowiązków robili poza wypełnianiem dziennika budowy.

Pozdrawiam
Sergiusz

witam

ja place 1800 pln.
dom 170 mkw +80mkw piwnice+20 mkw garaz

pozdrawiam daro31ie :wink:

ABCDE111
09-02-2010, 19:07
Pracuje jako kierownik budowy 6 lat przy inwestycjach 12 -35 mln zł średnie zarobki w Warszawie to 5-10 tys zł 200-400 zł/dzień

1000 zł wg mnie jest to cena za wypełnienie dziennika budowy i może tam z raz wpadnie i tyle (wg mnie są to ludzie którzy mają dochód z innych działalności i przy okazji mając uprawnienia dorabiają)

cena za wizytę 200-350 zł z dojazdem to są ceny jaki firmy budowlane płacą kierownikowi budowy za całą odpowiedzialność jaką na siebie bierze
więc wydaje mi się ok przy założeniach ze nie przekroczy 2% wartości domu max 4tys minimum 2 tys

Nigdy nie nadzorowałem budowy domków jednorodzinnych ponieważ nie mam na to czasu ale jak byś miał jakieś pytania oto mój meil [email protected]

PS a o oni w ramach swoich obowiązków powinni robić jest opisane Art. 22. Prawo budowlane