PDA

Zobacz pełną wersję : grzejniki drabinki



Robak
28-10-2008, 19:21
pytanie o grzejnik drabinkę do łazienek; czym się kierować dokonując zakupu? w sklepie są 40 i 60; ma to znaczenie jakiej wielkości? chodzi o ogrzanie pomieszczenia czy też bardziej o wysuszenie ręczników? :)

no i mieszacz podtynkowy do prysznica - jaki wybrać, aby jakość była na przyzwoitym poziomie; no i czy warto to kupować zamiast zwykłych kurków do wody

Robak
28-10-2008, 19:53
:D

Robak
28-10-2008, 19:54
:D

EZS
28-10-2008, 20:08
co do grzejników - znaczenie ma moc a nie szerokość. ja mam taki w łazience. Planowałam do dogrzewania w okresie przejściowym i do suszenia ręczników. Mocy z 600. Ale to dogrzewanie za bardzo mu nie wychodzi. Jak rusza kaloryfer, to się czuje, jak grzejniczek, to aby aby. No, ręczniki suszy ładnie...

theodolit
28-10-2008, 20:15
pytanie o grzejnik drabinkę do łazienek; czym się kierować dokonując zakupu? w sklepie są 40 i 60; ma to znaczenie jakiej wielkości? chodzi o ogrzanie pomieszczenia czy też bardziej o wysuszenie ręczników? :)

no i mieszacz podtynkowy do prysznica - jaki wybrać, aby jakość była na przyzwoitym poziomie; no i czy warto to kupować zamiast zwykłych kurków
do wody

ad 1. zaleznie do czego go chcesz. Jak to ma byc jedyny grzejnik w łazience - to moc na pokrycie strat ciepła. Jak jest np podłogówka, i planujesz suszarke do reczników to kieruj sie poczuciem estetyki tylko ;)


ad 2. Mieszacz podtynkowy np termostatyczny - poprostu mniej wystaje ze ściany - droższe toto niż bateria natynkowa. W przypadku centralnej ciepłej wody do prysznica polecałbym baterie termostatyczna. Wykonanie nad czy podtynkowe... rzecz gustu i estetyki. Pewnie modne sa drozsze podtynkowe ;)

pozdrawiam
Piotrek

Robak
28-10-2008, 20:50
w obu łazienkach mam ogrzewanie podłogowe, czyli grzejniki wybrać aby były ładne?,

z tymi bateriami istne wraiactwo; za dużo tego

EZS
28-10-2008, 21:06
w obu łazienkach mam ogrzewanie podłogowe, czyli grzejniki wybrać aby były ładne?,



I wygodne do wieszania ręczników. Ja mam z takimi kołkami - sprawdza sie.

theodolit
28-10-2008, 21:18
w obu łazienkach mam ogrzewanie podłogowe, czyli grzejniki wybrać aby były ładne?,

z tymi bateriami istne wraiactwo; za dużo tego

W przypadku jak podłogówka zaprojektowana jest tak, że pokrywa 100% strat to - tak ;) jak jest jakos rozłożone - ze np 80% podłogówka 20% grzejnik to tez trzeba wziac pod uwage...

Ale prawdopodobnie to poprostu na estetyke i wygode patrzec nalezy

Aha co do baterii podtynkowych - to np moze byc malutki problem upchnąć je w sciance np 6 czy 8 cm ;) bo to trzeba naprawde kawałek dziury w scianie zrobic ;)

pozdrawiam
Piotrek