PDA

Zobacz pełną wersję : maksymalny spadek przy zjeździe do garażu



mony
28-10-2008, 23:19
mój projekt zakłada spadek 20 stopni przy zjeździe do garażu w piwnicy, chciałbym wykonać zjazd bardziej stromy - szukam granicznego "komfortowego" nachylenia. czy ktoś ma doświadczenia w tej materii i może się pochwalić?
pzdr
mony

beton44
29-10-2008, 04:29
to zależy jaką masz brykę

jak taką z wyciągarką - to może być i bardziej stromo :o
http://www.jeepwrangler.com/Images/Yellow%20Jeep%20Wrangler%201.jpg

daggulka
29-10-2008, 07:44
weź pod uwagę, że zimą jak napada śniegu albo jeszcze gorzej - bedzie gołoledź i przymarznie to za cholerę nie wyjedziesz z garażu mając na wyjeździe duży spadek :roll:

mikolayi
29-10-2008, 07:59
20 % :o zrób podgrzewany i jedynym ograniczeniem będzie prześwit Twojego auta...

prawiejakinzynier
29-10-2008, 08:25
Znajomy miał ostatnio ten sam problem. Chciał wygospodarować więcej placu bardziej stromym i krótszym zjazdem. Niestety auto miało za duży rozstaw w osiach kół i za mały prześwit...

Podjazd zrobił tylko teraz musi szukać hatchbacka.

pelsona
29-10-2008, 10:44
Podgrzewany podjazd nie jest konieczny. Zdecydowanie ważniejsze jest to aby miał występy wys. ok 2 cm uniemożliwiające poślizg.Strome zjazdy do garaży wyglądają fatalnie i są nie wygodne. Lepiej wygospodarować sobie trochę więcej miejsca i mieć łagodniejszy zjazd. W przypadku autora wątku spadek 1 metra na dł. 5 metrów jest jeszcze chyba do przyjęcia. Muszę przeliczyć ile jest u mnie a jestem z mojego zjazdu zadowolony.
pzdr

mikolayi
29-10-2008, 13:39
strome występy tylko uniemozliwą odśnieżenie jak będą za gęsto, chyba że szczoteczką do zębów a jak zjazd się oblodzi to i tak nic nie pomogą.

niektórzy eksperci twierdzą ze i 25% spadku moze być ale chyba u siebie nigdy tak nie zrobili...

co do wygospodarowania miejsca i zrobienia łagodniejszego całkowicie się zgadzam. Pytanie tylko czy warunki terenowe na to pozwolą

pelsona
29-10-2008, 14:06
Co do występów miałem na myśli skośne "niby schodki" na pasach startowych o szerokości ok 15 cm (wysokości ok 2 cm). Odśnieża to się wyśmienicie i jest bardzo praktyczne. Wykonane z lastryka płukanego. Zrobione w latach 60-tych. Nie umywają się do tego współczesne badziewate kostki. Pomimo upływu lat wygląda wyśmienicie i tak samo sprawdza się w praktyce. Przydałaby się fotka ale to innym razem.
pzdr

mikolayi
29-10-2008, 14:14
tylko gdzie to teraz dostać i za ile...

pelsona
29-10-2008, 14:18
tego się nie kupuje, to się samemu robi :wink:
pzdr

theodolit
29-10-2008, 14:32
A ja widziałem bardzo sprytny patent ;) gosciu nie miałmiejsca na podjazd i zamontował podnosnik hydrauliczny. praktycznie nie potrzeba miejsca na zjazd - tyle co wielkosc samochodu przed garażem.

Fakt, ze troche dziwnie to wyglada jak podnosnik jest na dole i za brama poprostu jest dziura - ale miejsca nie trzeba i nie ma problemow ze stromoscia ..

pozdrawiam

woj_tas
14-04-2011, 10:01
Witam,

czy jest jakaś norma mówiąca o tym, jak duży może być kąt nachylenia wjazdu dla garażu pojedynczego w bloku mieszkalnym? Czy w przepisach rozróżnia si garaże wolno stojące od garaży w blokach? Nasz wjazd jest długości ok 590 cm, przy zanurzeniu ok 150 cm, co daje ok 14 stopni nachylenia. Gdzieś wyczytałem, że może być maksymalnie 25%, a więc ok 11 stopni nachylenia. Czy to prawda?